Tajemství loňského léta (1997)

Je to hloupé, že se ve svém komentáři projevím jako nadržený barbar, ale JLH to tady šíleně sekne a nebýt autobiografie o Audrey Hepburnové, kterou si zahrála o tři roky později, byl bo tohle jejím nejhezčím (niloiv nejlepším!) filmem.

Přátelé (1994) (seriál)

Abych tady nepůsobil tak extrémně, Přátelé mě nikdy nebavili, to jejich hloupé žvatlání mi ani trochu nepřipadalo vtipné. Ale po dvou dílech viděných v sedačce Žlutého mezi Prahou a Brnem v originálním znění musím konstatovat, že v angličtině se na ně v pohodě koukat dá. Ale to náš přitroublý televizí zblblý národ jen sotva kdy pochopí.

Dempsey a Makepeaceová (1985) (seriál)

Tenhle seriál pro mě znamená především sentimentální vzpomínky na dobu mého dětství, kdy jsme s dědou a babičkou na chatě na malé černobílé Merkurce tuhle detektivku pořádně hltali. Nejlepší znělka, nejlepší špičkování těch dvou. S odstupem dvou desítek let sentiment trvá a trvat bude. Pokud si nějaký debil nechal zkazit dojem novým českým dabingem, jeho chyba, my pamětníci preferujeme původní slovenskú verziu.

Policajt v Beverly Hills (1984)

Kultovní záležitost nás listopadových dětí, doba VHS půjčoven, Terminátorů, Gremlinů, Critters, Flash manů a dalších. U "Policajta v Beverly" jsme tehdy doma počítali, kolikrát řeknou "do prdele". I když je fakt, že to spíš byla dvojka. Nepamatuju si dabing na půjčené kazetě, ale ten od ČT (1992) s Kaiserem, Pyškem, Švehlíkem, Brzobohatým a dalšími je naprosto famózní a úroveň filmu ještě pozvedá. Objektivně se ale jedná o poměrně naivní krimi s dětinsky natočenými přestřelkami.

Doktorka Quinnová (1993) (seriál)

Seriál, který se poměrně rychle obsahově vyčerpal. Původně sympatická myšlenka se brzy stala noční můrou pátečních večerů, z doktorky Quinnové se vyvinul "spravedlivý Bůh" Brouk Pytlík a ze Sullyho prototyp ideálního partnera žití na hromádce. Tady se prostě v nejlepším nepřestalo.

Saturnin (1994)

Četl jsem knihu, viděl jsem seriál i film. Nemá cenu zde rozpitvávat detaily, kdo to nečetl nebo dokonce neviděl, je už teď mrtvý.___ Film je ze všeho nejhorší, protože je to v podstatě jen sestřih seriálu. Knížka úžasná, seriál taky. Pro mě asi nejlepší komediální filmové dílo všech dob. Edit: A ještě jsem také navštívil divadelní představení brněnského studia V - doporučuji.

Kam orli nelétají (1968)

Skvělý film, nesouhlasím s názory, že mu neprospěla jeho dlouhá stopáž- atmosféra i příběh jsou natolik brilantní, že divák chvílemi zapomíná dýchat. Je to vskutku nevšedně složitá zápletka, takže v jedné scéně není dlouho jisté, kdo je na čí straně. Konec má daleko do happyendu. Akční jako blázen :-) Spousta zabitých fašounů, krásné prostředí. Velmi dobré herecké výkony. Doporučuju všem, kteří mají rádi střelbu ze zbraně s tlumičem :-) A taky všem, kteří mají rádi napětí.

Terminátor (1984)

Naprostá klasika a jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. Viděl jsem ho ještě jako prepuberťák v kině a dost to na mne zapůsobilo. Filmu ani v dnešní době nijak neubírá "nedokonalost" některých triků, ve své době to totiž byla dokonalost. A Arnie jako záporák se zase tak často nevidí :-) Edit 27.7.2011 Nejvíc mě mrzí, že pokračování je dnes na 16. místě žebříčku, zatímco tento film na čísle 128. Že by to bylo proto, že v jedničce je Arnie záporák? :-(