Corruption.Gov (2010)

Na imdb s počtem hlasujících vytrvale klesá. Nepříliš originální téma, a zcela amatérsky zfušované. Špatné svícení, nesmyslné záběry evokující divákovu přítomnost, naznačenou už úvodním sestřihem jakože zpravodajských relací fiktivních televizí, směšné dialogy a herecké výkony pro kočku. Obzvláště trapný je Michael Madsen, ale aby mu to nebylo líto, špatně hrají všichni.

Our Gang Follies of 1938 (1937)

Stan Laurel and Oliver Hardy and Friends: Featuring Our Gang (1930-1937). Kromě producentského jména nemá tohle s duem L+H pranic společného.

Be Big! (1931)

Stan Laurel and Oliver Hardy and Friends: Featuring Our Gang (1930-1937). Aneb není bota jako bota. Jeden z prvních L+H zvukových.

Torrente 4: Smrtící krize (2011)

Mé první a docela určitě i poslední setkání se Santiagem Segurou, alias nechutným, smradlavým, uprděným, rasistickým, xenofobním prasetem. Některé zdroje hovoří o torrentovské sérii jako o španělském kultu... no, to je snad nutno brát s určitou větší rezervou, asi jako že Comeback je kultem v ČR. Pokud máte rádi fekální humor, tak tady můžete nabírat plnými hrstmi a nic vás nezastaví.

Me & Mr. Jones on Natalee-Island (2012)

Weird, weird. Nejdřív jsem si myslel, jak slabomyslný námět mám před sebou, než jsem po zhlédnutí filmu zjistil, že k této události opravdu došlo a FBI dívku stále hledá. Škoda toho divného zpracování, Hanna Verboom (Eva) je opravdu moc pěkná a k podivínovi de Hoogova typu vůbec nepasuje. Scénáři však chybí logika, o dosažení napětí je usilováno absurdními situacemi, kdy se někdo halasně vloupává do baráku, zatímco majitel už stojí za dveřmi. Což samozřejmě nefunguje, takže Me & Mr. Jones uspěje leda tak jako video katalog cestovních kanceláří s oblastí zájmu Karibiku a moc pěkná pohlednice z Aruby.

Policie Modrava - Za lepších okolností (2011) (epizoda)

Překvapivě dobré, ačkoliv seriály nesleduju a ani to nezamýšlím, tohle by mělo šanci. "Na vině" je především milé prostředí Šumavy, kam našinec cyklista vždy rád zavítá. Drobná připomínka - Filip Tomsa v pilotu opravdu nehrál.

Odpolední směna (1984)

Komediální žánr není na místě, film postrádá jedinou situaci, které byste se mohli zasmát. Docela ze života, alespoň takhle "na dálku", myšleno regionálně a hlavně i časově.

Raz, dva, tři (1961)

I přes dabing studia Bär a Libora Terše v hlavní a zcela dominující roli výborná komedie. Překvapivě politicky kousavá a vzhledem k době vzniku nesmírně aktuální. Pokud byste si někdy chtěli dělat legraci ze zapálených komunistů (například svých prarodičů), pusťte jim tenhle film. Sice nic nepochopí, ale vy se alespoň od srdce zasmějete.

Jaká to rozkošná válka! (1969)

Dílo možná přelomové (v Attenboroughově tvorbě určitě), veskrze však nudné a proklatě dlouhé. Možná mi chybí informace, možná kontext, smysl pro ironii anebo by se člověk prostě musel narodit za kanálem, ale válka se dá parodizovat i jinak, a neptejte se mě proč jsem si teď vzpomněl na Kdyby tisíc klarinetů.

Westernstory (2011)

Bohužel, bohužel... jsem už viděl několik horších českých filmů, natočených v posledních několika letech. Radosťácký režisér Peška se zřejmě rád dívá na Troškovy filmy, kdykoliv je Nova pětkrát za rok nasadí. Narozdíl od našeho nejznámějšího homosexuála za kamerou ale absolutně nemá cit pro letní atmosféru, a ani hudba se mu nepovedla. Co byste asi tak čekali od obsazení Vondráček, Klepl, Landovský?