Švéd v žigulíku (2017)

Zajímaly by mě okolnosti vzniku tohoto filmu. Jak dlouho dopředu to domlouvali, jak dlouhou část věnovali přípravě, jak to Petr vyřešil právně, a vlastně i, jakto, že jim dovolili natáčet porady atd. Bo Anderson není kladnou postavou, je to typický příklad organizace firmy, v níž rozhodují lidé, kteří nemají dostatečné množství informací. Na obranu této věty říkám, že lepší způsob bych nevymyslel. Tohle je film o lidech, kteří nikdy pracovat nebudou, a takových je i mezi námi hodně. Nová Anderssonova partnerka je poněkud nečitelnou postavou - je to souhra osudů a náhod (která vedla k rozpadu minimálně jeho manželství) anebo klasická zlatokopka, jen s dobrodružnější povahou?

Piccoli fuochi (1985)

Valeria Golino v první hlavní roli, a hned takhle pěkně svlečená a pomilovaná. Scény s ní spojené se sexem jsou některé sice násilné, obecně však velmi vzrušující. Erotika v koupelně je pověstnou třešinkou. Film úzce spadá do žánru fantasy, divák netuší, jestli k událostem popisovaným ve filmu skutečně došlo (a to tak, jak film naznačuje), snový konec jen potvrzuje právě napsané. Zvláštní film se spíše poetickou hudbou, rozhodně není komedií, zato je ale filmem erotickým (což je moc dobře).

Pilotův návrat (1985)

Promarněná hodina a půl. Skvělí dabéři z Barrandova, jenomže Pavlata na Reeva a otravná Bartáková na Arquette vůbec nesedí, ve vedlejších rolích už přesní Cupák a Sejk. Dohromady se v tomhle filmu stane dost málo, aby trval 90 minut. Začátek je roztahaný, dobrodružství v lese nezajímavé a scény s vlky poněkud těžkopádné.

A Dirty Western (1975)

Pro fanoušky sedmdesátkového porna asi kultovní záležitost, pro nás normální jednoduchý děj s několika naroubovanými porno scénami. Cum shot je spíše ojedinělou záležitostí, podvodní felace je překvapivě technicky (myšleno kamera) kvalitní. Laciné béčko s příšerně topornými výkony, jehož většina dialogů se odehrává mimo kameru nebo tak nějak napůl huby. Nelze nevzpomenout Lloyda A. Simandla.

Labyrint - Série 3 (2018) (série)

Atmosféra a zápletka až do vyzrazení mnohem lepší než by se od třetí řady dalo čekat. V šestém dílu prozradili pachatele, a bylo to brzo. Sedmý díl už vyzněl do ztracena, ti spolupachatelé tam byli jaksi navíc. Žilkovou vyhodit, Nesvačilovou svléknout. Natáčelo se v Deblíně a taky tam o Deblíně mluví, palec hore! Prostřihy na brněnské ulice good, asi tím naznačují jak čas běží (ale je jich skoro moc). JO a musím pochválit ty sestřihy připomínající minulé dění, jsou skvělé!

Backstage (2018)

Cílová skupina: 12 až 16 let Jsem několikanásobně mimo cílovku, takže mě berte s rezervou. Hvězda za pozadí s Tatrami, líbila se i svlečená Mária, i když nic neukázala. Dvě třetiny filmu viděny v češtině, než mě napadlo přepnout stopu na slovenštinu, v níž se evidentně natáčelo víc scén. Postsynchrony jsou tradičně tragicky mimo. Český hlas starého železničáře, dědy Huga, mluvil pan Zindulka?

Sherlock Holmes: Znamení čtyř (1987) (TV film)

Utahaný začátek, pak výborný skok přímo do zápletky (koktavý Jan Knot a jeho zasvěcení do děje) ale pak bohužel zase ospalé a roztahané vyšetřování a dost blbý konec. Holmes tentokrát nejenom nesympatický, ale přímo divný, Dalimil Klapka je moc uječený. Bruder v roli Watsona naopak moc dobrý. Televizní rozpočet je v tom dost cítit, i když kostýmy a výprava slušná.

Místo činu - Vila na předměstí (1985) (epizoda)

Začátek vypadá slibně, ale pak se to celé zasekne a jak tam Brabec feťák začne hekat na zahradě, už to není o čem. Člověk si nemůže nevzpomenout na díl z Profesionálů, kde byl Bodie zabarikádovanej v domě a snažil se dovolat pomoci.

Místo činu - Dvojí hra (1985) (epizoda)

Výborný díl, kde hlavního padoucha mluví Boris Rösner. Schimanski tu vyšetřování vede bez skrupulí, k ženám se chová hodně bezohledně. Femme fatale je Angelika Bartsch. Sekta a bojové sporty v ní trochu navíc, navíc ale v pozitivní rovině je i autohonička a přestřelka ve sklepě.

Místo činu - Smrt na stadionu (1984) (epizoda)

Schimi se probere nahej uprostřed fotbalového stadionu. Nezapomenutelná je scéna s postupně se rozsvěcujícími reflektory. Hlavního fotbal gaunera mluví mladý Vlasta Zavřel. Spíš nudnější díl.