• Krátkometrážní

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)

Skvělá pocta žánru, navíc spousta výborných herců a mraky dobrých hlášek. Sice to pro mě není ta nejlepší komedie od Lipského, ale na téměř plný počet to rozhodně je. 89%

Zlomek sekundy (1992)

Takový mišmaš všeho možného, k jehož zhlédnutí je třeba přibalit si taky trochu nadhledu. Stylizuje se do béčka 80. let s "drsným" policistou a popravdě ujetými hláškami, právě díky humornému odlehčení se z toho stává zajímavý kousek. Kombinace bonbonů, srdcí, zbraní, definice lucifera a Nights in White Satin od Moody Blues. No famózní. 77%

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

Velmi dobrý, propracovaný scénář opepřený humorem a skvělým Kostkou v hlavní dvojroli. Naše velmi slušné sci-fi. 93

Zelená míle (1999)

Tak knihu o nějakých 350 stránkách jsem přelouskala prakticky za chvilku, což u mě nebývá zvykem, stejně tak u filmu jsem si neuvědomovala jeho délku. Já nevím, co tomu vytknout. Jak říkám, Darabont má neskutečný cit pro Kingovy předlohy. Pochválit tu lze všechno, mluvit o hereckých výkonech je snad nošením dříví do lesa... tak snad hudbu, ta byla naprosto báječná.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Velmi dobří herci a mnohé scény (včetně úvodu) jsou velmi naturalistické a reálně vypadající. Přesto nedám plný počet, styl vyprávění se mi vůbec nelíbil, naprosto nezapadá do snahy o věrné zachycení války. 80%

Vztek (1995)

Pořád to jde, i když je to právě jenom konverzační skládačka. Je však poměrně nápaditá, takže stojí za zhlédnutí. Jako tapeta na pozadí samozřejmě Brooklyn. 77%

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Frank Darabont má pro Stephena Kinga cit, ať už jde o drama, strašidelný thriller nebo tuhle nezvyklou, emocemi nadupanou pochutinu. Skvěle natočeno, výborně zahrané.

Šest medvědů s Cibulkou (1972)

Možná to není Lipského nejlepší film, ale jako dítěti se mi líbil, a myslím, že z našich komediálních filmů, kde zásadní roli hrají zvířata, je tento nejvydařenéjší. 80%

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Chudák vlk aneb sovětský seriál, který s přehledem dokáže konkurovat bohaté nabídce animáků stylu Toma a Jerryho 87%

The Road Runner Show (1966) (seriál)

Chudák kojot, vždycky ostrouhal tak devastačním způsobem. Tenhle seriál jsem jako dítě docela hltala, ovšem na rozdíl od něj, na takového Toma a Jerryho se ochotně podívám i nyní. 80%