Nabídka (2022) (seriál)

Na dnešní dobu odfláknutých seriálů je to pozoruhodné dílko. Výprava je skvělá, všechno to oblečení, interiéry, prostě paráda. Celý příběh je oslavou Hollywoodu, lidí kteří v něm pracují, je to povýšeno skoro na duchovní práci, to producentství. Chápu, že když Paramount točí o Paramountu, nebudou se zbytečně kritizovat. Takže je tam všecko hladké, bezkonfliktní a dobře vypadající. To ostatně publikum doma u TV očekává. V každém případě tu dostáváme slušné řemeslo a to se cení. Juno Temple je třešničkou na dortu. Hodnocení 92% jasně vypovídá o nízké kvalitě současné seriálové tvorby, kdy jsou hladoví diváci naprosto nadšení z díla, které je prostě jen standardem předchozí dekády, a sázejí tomu jednu pětihvězdu za druhou. 75%

Odloučení (2022) (seriál)

Super nápad, který zůstal naprosto nevyužit. Stačí si pustit první díl a pak dva poslední. A je hotovo. Materiálu na devadesát minut, roztaženo na nudný upachtěný seriál. Walken a Turturro to zachránili od odpadu. 40%

Pearl (2022)

Kdo je proboha cílovou skupinou tohoto filmu? Děti? Dospělí? Dospívající? Netuším. Jedna hvězdička za barvy...30%

Podezření (2022) (seriál)

Obhájce ex offo zachraňuje. Má to mnohé kvality a potenciál je docela dost využitý. Mám zase o čem přemýšlet.

Pozadí událostí (2022) (seriál)

Překvapila mne ta "shitstorm", která se na to snesla, jelikož se jedná o úplně normální seriál, který nijak nevybočuje z tvorby ČT. Hřebejk řemeslo umí a natočil to profesionálně. Stejně tak je to i odehrané, možná jen s Jitkou Č. jsem měl zpočátku potíže. Musel jsem se tedy podívat, proč ta hysterie. A rozhovor s Hřebejkem mi to vyjasnil. V naší malé kotlince zase někomu šlápli na kuří oko. Takže se tu na fóru nehodnotí kvalita díla, ale jen to co se kolem toho děje. Výklady, spekulace, teorie. Kdo, jak, koho a proč tím myslel, označil, je-li to korektní, jsou hovada studenti nebo učitelé? Toto je filmařina, tudíž pravdu nehledejme a tím to končí. Seriál je zcela v klidu a řemeslo je slušné. 80%

Predátor: Kořist (2022)

Tohle si Predátor nezasloužil. Je holt už jiná doba, pokud to má nějaké sdělení, tak jsem ho nezaregistroval a minulo mne.  Špatně natočeno a sestříháno. A mohl to být dobrý béčkový film. 40%

Promlčeno (2022)

Tři jsou málo, čtyři moc. 70%. Film je dobře natočen a námět je skoro hollywoodský. Jenže ten závěr trošku vyšuměl do ztracena...a Roden asi taky není ten správný Zorro mstitel...

Přání k narozeninám (2022)

Je mi to líto, že se česká herecká špička musí účastnit takovýchto projektů, aby se uživila. I když...možná... scénář neexistoval, a oni to vyimprovizovali docela slušně. Na těch pěkných 20%

Seveřan (2022)

No, místy je ten Viking dosti k smíchu, je asi dost těžké dneska vytvořit nějaký příběh, když se toho o nich mnoho neví a většina reálií se cucá z prstu. Takže je třeba to brát jako takovou legendu "O bráně pekelné" a pak to docela ujde. Vcelku se mi to líbilo, ale vidět to znovu je dost zbytečné. Je to těžké béčko, ovšem s velkou porcí šlehačky. 60%

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

Chtělo tomu dát víc, pilovat scénář, ladit, vylepšovat. Takhle je to jen vystřel a zapomeň. Originalita tomu nechybí, ale řemeslo ano. 60%