Špačkovi v síti času (2013) (seriál)

Možná je to naprostý čaj proti americké produkci, ale zase je tu spousta našich nejlepších herců v nejlepší formě a jak vidno- užívají si to. I naprosté miniroličky jsou zahrané poctivě a to je to nejdůležitější. Nedával jsem seriálu moc šancí a nakonec jsem ho v klidu dokoukal celý. 70%

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Pohádka, která se dá dokoukat zejména díky dobrým hercům. Chtělo to možná trochu víc nápadů...60%

Natankovat, najíst se a vyspat (1992)

Dvě dospívající holky v maloměstě s mámou, bez táty. Není co dělat, plácají se životem. A to vlastně všecky tři. No a najít někoho kdo vás spasí není jednoduché. A tak to je v kostce asi všecko co se o filmu dá napsat. Přesto je to klasický nezávislák a myslím i povedený. 70%

Chtěla bych ten strom (1989) (TV film)

Všichni víme jak to v životě chodí, ale to neznamená, že se na to nemůžeme občas podívat v televizi. Veronika Jeníková, ve své době určitě mimořádný objev, táhne značnou část filmu sama a dobře. Mladá a naivní holka se zamiluje do svého šéfa a spolu začnou nový život. On má svou bývalou rodinu s dospívajícími dětmi. Ve hře je spousta proměnných a není snadné to ustát. Na určité druhy stereotypů a zkoušek mladá dívka ještě není ani trochu připravená, odnáší si z toho možná i velice cennou zkušenost, ale i pár šrámů. Místy jsou dialogy trošku neživotné, ale většinou to sedí a patří do toho lepšího natočeného v té době. 80%

Země nomádů (2020)

Roadmovie jak má být, Frances je na to skoro sama, ale úplně v pohodě to utáhne. Nějakou dobu jsem taky v autě bydlel a tak mne to oslovilo trochu víc. Je to životní filozofie, o tom žádná. 80% čistých.

Neposlušnost (2017)

Tahle náboženská témata sebou nesou rizika buď nudy, přílišné angažovanosti anebo naopak zesměšňování. Tady to je ale poměrně citlivě podané, jde tu o člověka, komunita atakována není. Závěr je možná příliš na citovku, ale jinak pěkně natočené, obě herečky výtečné.75%

Tři vteřiny (2019)

Film má všechny předpoklady k úspěchu a přesto to zas tak úplně nevyšlo. Marně dumám proč. 60%

Přízraky (1996)

Výprava dobrá, ale přesto jsem usnul.

Princip slasti (2019) (seriál)

Hluboké šlápnutí vedle a mínusové body pro naši televizi za účast. Naprostý ne-scénář to celé potopil. 30%

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Dosti se to vleklo, což značí, že spád ani napětí tu moc nebyli. Postavičky dobré až pitoreskní, výkony slušné. %