Zločiny budoucnosti (2022)

Je vidět, že Cronenberg to pořád umí, už je to dlouho jsem od něj něco viděl. Je to celé samozřejmě ujeté a nechce se na to moc koukat. Ale za tím vším je poctivé řemeslo jak herců, tak ostatních. Je to vize, nic víc. Čím déle jsem na to koukal, tím víc to vlastně dávalo smysl., takže nakonec dobrý. Chápu, že to mnozí "nedali". 70%

Predátor: Kořist (2022)

Tohle si Predátor nezasloužil. Je holt už jiná doba, pokud to má nějaké sdělení, tak jsem ho nezaregistroval a minulo mne.  Špatně natočeno a sestříháno. A mohl to být dobrý béčkový film. 40%

Víly z Inisherinu (2022)

Trochu méně srozumitelné, ale pěkně natočené. Není nutno asi vidět dvakrát. 60%

Oppenheimer (2023)

Tříhodinový nudný životopisný film, který vydělá balík. To dokáže jedině Nolan. 60%

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Zklamání. Touha zaujmout mladé publikum otrávila zážitek starším. Bez dialogů, vedlejší postavy bez ksichtu, navíc ta holka je úplně hrozná. Celá jedna generace s tímhle filmem zestárla a důstojné rozloučení s Indym jim myslím dopřáno nebylo. 55%

To se mi snad zdá (2023)

Je to Nicholasova životní role, o tom není pochyb. Kdyby tvůrci pořádně promákli scénář a napsali ho tak, aby využil potenciál velmi chytrého námětu, měli bychom tu zaručený hit. Možná i nominaci na Oskara pro Cage. Jenže, scénář je rychlokvaška nedotažená. Po velmi zajímavém úvodu to upadne a už se to nezvedne. Vidět a zapomenout je osudem tohoto filmu. 60%

Dogman (2018)

Zajímavé, ale tento druh filmů je už pro mne moc náročné sledovat. 70%

Nabídka (2022) (seriál)

Na dnešní dobu odfláknutých seriálů je to pozoruhodné dílko. Výprava je skvělá, všechno to oblečení, interiéry, prostě paráda. Celý příběh je oslavou Hollywoodu, lidí kteří v něm pracují, je to povýšeno skoro na duchovní práci, to producentství. Chápu, že když Paramount točí o Paramountu, nebudou se zbytečně kritizovat. Takže je tam všecko hladké, bezkonfliktní a dobře vypadající. To ostatně publikum doma u TV očekává. V každém případě tu dostáváme slušné řemeslo a to se cení. Juno Temple je třešničkou na dortu. Hodnocení 92% jasně vypovídá o nízké kvalitě současné seriálové tvorby, kdy jsou hladoví diváci naprosto nadšení z díla, které je prostě jen standardem předchozí dekády, a sázejí tomu jednu pětihvězdu za druhou. 75%

Nikdy neodvracej zrak (2018)

Německo se vyrovnává s minulostí. Velmi zajímavé dílo, jelikož se "u nás" taky ještě vyrovnáváme. Dá se to dělat jinak, než trestat, hledat viníky našich sraček, stát na místě a krčit se zlomeně v koutě. Dá se prostě normálně začít znovu a po svém, a je jedno co bylo. To je pro nás Čechy, kteří se často vymlouvají proč to či ono nejde, docela revoluční přístup k věci. Náš hrdina není konfrontační typ, má prostě jiný hodnotový žebříček.  První půlka dost nuda, po hodině teprve kvalita vyplave na povrch. Pak mi to teprve všecko došlo. 75%