Víly z Inisherinu (2022)

Trochu méně srozumitelné, ale pěkně natočené. Není nutno asi vidět dvakrát. 60%

Oppenheimer (2023)

Tříhodinový nudný životopisný film, který vydělá balík. To dokáže jedině Nolan. 60%

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Zklamání. Touha zaujmout mladé publikum otrávila zážitek starším. Bez dialogů, vedlejší postavy bez ksichtu, navíc ta holka je úplně hrozná. Celá jedna generace s tímhle filmem zestárla a důstojné rozloučení s Indym jim myslím dopřáno nebylo. 55%

To se mi snad zdá (2023)

Je to Nicholasova životní role, o tom není pochyb. Kdyby tvůrci pořádně promákli scénář a napsali ho tak, aby využil potenciál velmi chytrého námětu, měli bychom tu zaručený hit. Možná i nominaci na Oskara pro Cage. Jenže, scénář je rychlokvaška nedotažená. Po velmi zajímavém úvodu to upadne a už se to nezvedne. Vidět a zapomenout je osudem tohoto filmu. 60%

Dogman (2018)

Zajímavé, ale tento druh filmů je už pro mne moc náročné sledovat. 70%

Nabídka (2022) (seriál)

Na dnešní dobu odfláknutých seriálů je to pozoruhodné dílko. Výprava je skvělá, všechno to oblečení, interiéry, prostě paráda. Celý příběh je oslavou Hollywoodu, lidí kteří v něm pracují, je to povýšeno skoro na duchovní práci, to producentství. Chápu, že když Paramount točí o Paramountu, nebudou se zbytečně kritizovat. Takže je tam všecko hladké, bezkonfliktní a dobře vypadající. To ostatně publikum doma u TV očekává. V každém případě tu dostáváme slušné řemeslo a to se cení. Juno Temple je třešničkou na dortu. Hodnocení 92% jasně vypovídá o nízké kvalitě současné seriálové tvorby, kdy jsou hladoví diváci naprosto nadšení z díla, které je prostě jen standardem předchozí dekády, a sázejí tomu jednu pětihvězdu za druhou. 75%

Nikdy neodvracej zrak (2018)

Německo se vyrovnává s minulostí. Velmi zajímavé dílo, jelikož se "u nás" taky ještě vyrovnáváme. Dá se to dělat jinak, než trestat, hledat viníky našich sraček, stát na místě a krčit se zlomeně v koutě. Dá se prostě normálně začít znovu a po svém, a je jedno co bylo. To je pro nás Čechy, kteří se často vymlouvají proč to či ono nejde, docela revoluční přístup k věci. Náš hrdina není konfrontační typ, má prostě jiný hodnotový žebříček.  První půlka dost nuda, po hodině teprve kvalita vyplave na povrch. Pak mi to teprve všecko došlo. 75%

Odloučení (2022) (seriál)

Super nápad, který zůstal naprosto nevyužit. Stačí si pustit první díl a pak dva poslední. A je hotovo. Materiálu na devadesát minut, roztaženo na nudný upachtěný seriál. Walken a Turturro to zachránili od odpadu. 40%

Zbožňovaný (2021)

Ten námět není zlý, ale chtělo to vycizelovat scénář a na křeslo opravdového rejžu. Pak by to asi fungovalo. Je to velmi rozpačité. 45%