Opera ve vinici (1981)

Je tu patrná snaha postihnout sílu ducha moravského venkova a srovnat ho s vyprázdněností městského života. To úsilí možná zůstalo napůl cesty, ale ta poetika tam je, to se nedá popřít. Mně se ten styl vyprávění moc líbil. Mám prostě pro Jireše slabost. 80%

Katapult (1983)

Výborný film, který překračuje filmařské limity své doby. Jirka Bartoška chce moc a pak nemá nic. Ovšem podstatná je cesta k tomuto poznání a ta je hodně povedeně natočená. 85%

Poloviční šance (1998)

Staří démoni ještě jednou v akci. Něco možná jako Otec a otec, tady ovšem trochu víc na klid. Místy nůďo, ale na neděli po večírku docela adekvátní zábava. 60%

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina. Náš obchod potřebuje talenty všeho druhu. Já gangster, brácha senátor, kámoš to kreje v FBI. Je to holt země neomezených možností. 60%

Síla psa (2021)

Na mně dosti umělecký kousek, v němž se ten prostý příběh úplně rozplynul.

Království ohně (2002)

Je to klasické béčko zajímavé hlavně účastí velkých hvězd. Kde vzal Matthew takové svaly? Jinak docela obyčejné.

Brexit (2019) (TV film)

Všichni už o tom asi víme, že sociální sítě jsou především o moci nad lidmi. Bohužel se tomu vlády nezvládly přizpůsobit a padají jedna za druhou. Tento fenomén rozvrací všechno co dávalo pro někoho smysl, pro někoho to bylo omezení. V touze za změnou se ženeme do nestability, která je možná revolucí, ale revoluce mívají mnoho obětí. Na to tahle doba vůbec není připravená. A tak pár poblázněných frajerů radostně změní svět a děj se vůle boží. Vzejde z toho nový svět a ten bude hodně jiný než ten co jsme znali. Těšíme se? 75%

Válka vynálezců (2017)

Herci v pohodě. Jinak ovšem poměrně nezáživná podívaná, která nás informuje o souboji v zavádění střídavého a stejnosměrného proudu. Na to drama to zase takové drama nebylo a to je škoda. 60%

Barton Fink (1991)

Tenhle film je z roku 1991. Tak to svou dobu předběhl tak o dvacet let. Skvěle vypravené, kamera dokonalá, příběh psycho. Až na dno své prohnilé duše v hotelu, kde nikdo nechce bydlet, ale pokoje tam jsou na patře všechny plné. 85%