Sunshine (2007)

danny boyle ma zvlastni schopnost natocit dobry film v jakemkoli prostredi. myslim, ze je to tim, ze jeho zapletky nejsou ani tak akcni, jako lidske. myslim, ze kdyby se toto sci-fi odehravalo misto ve vesmiru treba na verejnych zachodcich, neubralo by to filmu na tempu ani na dramaticnosti. lidi jsou lidi, at jsou kdekoli, a to me na tom bavi. takze po dlouhe dobe zase jednou pet hvezd.

Proti zdi (2004)

co dodat. je to vynikajici dilko.napinave az do konce, celou dobu clovek ceka, ze to spatne dopadne a pak to dopadne jako obvykle dopada vzdycky. proste film ze zivota.

Návštěvníci (1983) (seriál)

Je zbytečné vyzdvihovat a opěvovat tenhle seriál. Já na něm chyby neshledávám. Je to kult.

Kamenný most (1996)

Hodně rozervaný příběh, který ale s postupem času dozrál, a dnes ho rád shlédnu. Ve své době nepochopen, dnes rozhodně nepřehlédnutelný.

Vybíjená (2004)

Přiznám se, že jsem se zasmál asi třikrát. Oba herce mám celkem rád. Miluju parodie, ale tohle parodie není. Opravdu mám smysl pro humor. Ale tohle jsem opravdu nepochopil. Co tím jako chtěl básník říct?

Miluj mě, prosím (2004)

Tenhle film stojí na zápletce. Nejsem si jist zda bych se bavil,kdybych znal děj. Nicméně moment překvapení fungoval. Do poslední chvíle jsem nevěděl, jestli hrdina trpí amnézií, schizofrenií nebo čím vlastně. A ono ejhle , ona to láska. Když milujeme, morálka a čest jde stranou...

Zkurvená noc (2003)

To se tak někdy seběhnou věci....Je to tak zamotané, že to nakonec i sám pan režisér radši narychlo ukončí, než aby to vysvětloval. Začátek slibný, a pak nuda.

Seabiscuit (2003)

Obvykle mne filmy "tohoto druhu" nechávají chladným. Tenhle ne. Je to silný příběh a Jeff Bridges nemá chybu. Krom něj jsou tu další postavy, které film drží vysoko nad průměrem. Mají svůj příběch, charakter a názory jako úplně obyčejní lidé. A právě to ve filmech "tohoto druhu" nebývá příliš pravidlem. To je asi to filmové umění. I outsider může občas vyhrát. A to Seabiscuit dokázal.

Erasmus a spol. (2002)

Prvních 15 minut jsem chtěl tenhle film vypnout. Strávil jsem šest let života v různých společnostech typu "Xavier v Barceloně". Xavier byl opravdu solidní bábovka, bylo pro něj opravdu těžké opustit Paříž, matku i svou Audrey Tatou. Málem bych po těch letech zapomněl, jaké to bylo pro mne, poprvé odjet "do světa". Xavier nevěděl, jaké to bude a léčba šokem z něj udělala jiného člověka. Přijal nový život za svůj i s cenou, kterou za to musel zaplatit. Ztratil svou Paříž, normální pohled na svět. Zbyla mu vzpomínka a touha znova prožít to co mu změnilo život. Kdo neprožil, nepochopí. Zbývá jen otázka: stálo mu to za to? Co bude dělat dál? Kariéru? Vrátí se do Barcelony? Dvojku jsem ještě neviděl, ale asi se vrátí do Barcelony. Je to droga....

Nejhorší obavy (2002)

Nemohu říct, že to byla nuda. Jen jsem nějak nebyl nikomu schopen věřit, že je osobou jíž hraje. Ruský prezident nebyl Rus, pan Affleck tradičně "nehrál" a ta bomba v poušti, a ti Arabi.... Dobrý nápad, špatně zrealizovaný. V době Kennedyho a Chruščova by tento film byl ale absolutním trhákem.