Hancock (2008)

Peter Berg - ako by povedal Hancock - Good job. Nie je to síce excellent job, ale sklamanie to určite nie je. Taký letný blockbuster, na ktorý si síce asi o mesiac človek nespomenie, ale o to tu nejde. Prvá polovica filmu skvelo baví a človek v druhej polovici neraz zaľutuje, že sa v takom duchu nedržal celý film. Niektoré Hancockove hlášky nemajú chybu("You should sue McDonald's, 'cuz they fucked you up!") takisto ako aj akčné scény(taký spomalený Hancockov prechod pri prepadnutí banky, keď okolo lietajú guľky naozaj nemá chybu) plus tie komické scény(absolútne skvelá scéna medzi Mary a Hancockom, keď je Ray na telefóne) a niektoré ďalšie momenty však človeku nedovolia ľutovať peniaze za lístok do kina.

Carlitova cesta (1993)

Skvelí herci a skvelé herecké výkony držia tento film nad vodou. A k tomu zopár skvelých scén(celá záverečná od vlaku až po koniec filmu, biliardový trik...). Lenže nemohol som sa zbaviť pocitu, že ten typ príbehu som už videl snáď stokrát - o napravenom gangsterovi, ktorý s tým chce skončiť a žiť normálny život. Naviac De Palmovi sa nedarí vyvolať nejaké väčšie emócie. Na to jednoducho nestačí len detailný záber na tvár. Ale výborný film to je, o tom niet pochýb. A so Steffie by som najradšej naložil rovnako, ako Kleinfeld na záchode...

Bratři Solomonovi (2007)

Zďaleka nie tak hlúpe a trápne ako sa píše v okolitých komentároch - naopak, dosť vtipné. Táto komédia sa berie s nadhľadom, žiadny fekálny humor a tak to má byť. Pri záverečnom lietadlovom inzeráte som už od smiechu nevládal:).

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Napínavý horor s pár pekne krvavými úmrtiami(aj keď jedna konkrétna smrť bola pritiahnutá za vlasy) a pointou, ktorú každý nerozdýcha(mne sa ale páčila-aspoň nejaké osvieženie na hororovom poli). Naviac tá pointa pozorného diváka napadne po piatich minútach filmu, ale vôbec to nevadí, lebo atmosféru to má výbornú a je to jeden z tých lepších hororov v poslednom období.

Kopačky (2008)

Na začiatok treba povedať, že toto je asi najmenej vtipná komédia z produkcie Apatowa. Stále ale nadpriemerne vtipná komédia - napríklad takú Gandhi hlášku len tak z hlavy nevyženiem:). A zhruba po hodine filmu tie vzťahy(napriek tomu, že schéma romantických komédií sa neopustí) začnú pôsobiť akosi viac realisticky a veľmi uveriteľne, čo naozaj nie je veľmi zvykom.

Zahulíme, uvidíme 2 (2008) odpad!

Chcel som dať aspoň jednu hviezdu za Neila, ale táto "komédia" si to nezaslúži. Je to len zmes samoúčelných nechutností, trápností, perverzností a nevtipností. Zasmial som sa možno dva krát(zato neveriacky som krútil hlavou neustále) a to je na komédiu veľmi zlé. Veľmi zlé. Ruky, oči a uši preč od tejto kraviny.

Temný rytíř (2008)

Tak pre mňa je Temný rytier najlepší komiksový film(a jeden z najlepších filmov celkovo). Heath zahral Jokera excelentne(škoda ho...) - je veľmi vtipný, ale zároveň aj odporný(najmä mľaskanie a vyplazovanie jazyka) a strachnaháňajúci. Každopádne pravdepodobne najlepšie napísaná a zahraná postava za dlhé obdobie. Na veľa jeho momentov vo filme len tak nezabudnete - geniálne zmiznutie ceruzky, skvelé hlášky, odchod z nemocnice, potlesk a veľa ďalších. Čo sa týka akcie - Nolan sa oproti Batman Begins polepšil a aj keď bitky zase väčšinou pôsobia neprehľadne, tie väčšie akcie pôsobia veľkolepo(Hongkong, kamiónová scéna...). Hudba je takisto impozantná. Keď sa na konci filmu zjavil nápis The Dark Knight, prebehli mi zimomriavky po celom tele a bolo mi jasné, že som práve videl veľkolepý film.P.S.: Po tom čo sa mi film rozležal v hlave(myslím na neho takmer v kuse a to už ubehlo pár dní...), mám neuveriteľnú chuť si ho pozrieť znova a zaradil som si ho medzi svoju top 10. PS:Po ďalších 2 zhliadnutiach sa mi geniálnosť filmu len potvrdila...

Kontakt (1997)

Parádne scifi, ktoré napriek 2 a pol hodinám dokáže pripútať do kresla(najmä pri akčných sekvenciách som ani nedýchal). Príbeh je strhujúci, ale sem tam to predsa len trochu zaškrípe po scenáristickej stránke...V konečnom efekte to ale skoro vôbec nevadí.

Připoutejte se, prosím! 2 (1982)

V porovnaní s kvalitou paródií v súčasnosti mám chuť dať plný počet hviezd...Lenže na špičky žánru predsa len niečo chýba. Gagov je ale dosť a pri drvivej väčšine sa budete minimálne usmievať.

Poslední skotský král (2006)

Film ako taký je výborný, akurát v niektorých momentoch to chcelo pritvrdiť(z celého filmu mi vôbec nepripadalo, žeby bol Amin nejaký hrozný diktátor, usmievavý, sem tam vybuchne - ako každý druhý človek, jednoducho trebalo viac ukázať hrôzy ktoré napáchal) a niektoré momenty boli pritiahnuté za vlasy("napínavé" finále). Herecké výkony výborné, potešila Gillian, ktorú často vo filmoch nevidieť a škoda, že nedostala väčší priestor, Forest zo začiatku pôsobivý, ale postupom času vlastne celý film taký istý a žeby som zase z jeho výkonu padol na zadok sa nedá povedať. James hrať vie, ale zase pôsobí až príliš mlado na takú rolu.