Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Sci-Fi
  • Dobrodružný

plakát

Temný rytíř povstal (2012)

Monstrózní film, který ani nemůže být lepší než první Temný rytíř (Hardy je jednoduše slabší než Ledger a ono i s tou maskou se hůře hraje). Je jiný, více komiksový a na druhou stranu lépe skládá poklonu své předloze. Hlavním hrdinou se stává již naplno Batman a obul si konečně pořádné kramfleky (narozdíl od Begins). Trochu mě překvapil pomalejší rozjezd, ale po první hodině mě čekal neskutečně interesantní zážitek. Následně po úvodním zvratu jsem hltal každičkou minutu a to finále.. Naprostá paráda s perfektním koncem a velice citlivým odkazem. Skvělý herci, skvělý scénář, už standardně výborný Zimmer za notami a dokonalá režie. Ten člověk snad ani neumí natočit špatný film. 90%_Podruhé viděno a napodruhé vnímáno ještě intenzivněji. Osudový příběh se velkolepě završil a do středu všeho se konečně dostal ten, o kom to celé vlastně je. Dark Knight. A Christian Bale svou úlohu zvládl s britskou noblesou jemu vlastní. Skvělý film s neuvěřitelně vygradovanou druhou půlkou. (Maribor, English, Slovenian subtitles)_Nolan by měl natočit alespoň jedny Star Wars. Ta osudovost je zdrcující.

Dokonalý smysl (2011)

Hodně syrové, zároveň láskyplné a hodně hodně hodně působivé. Sám nevím, jak si přebrat hodinku strojově kynoucí apokalypsy, kterou následuje emočně vyhrocených třicet minut. Každopádně toto nevšedně pojaté dílo za to stojí a nutí se zas jednou zamyslet a pořádně. Jsem na vážkách před pěti hvězdami.

Hněv Titánů (2012)

Stejná pakárna jak jednička. Pro mě je tohle plýtvání penězi v ekonomickém řetězci a šmrncem Sama Worthingtona.

Zajati vesmírem (1969)

Za autentičnost dávám lepší tři. Abych měl ještě lepší zážitek, chybělo mi častější využití solidního zvukového a hudebního podkresu (když už byl) a taky větší spád. Dějově je to skutečně hodně rozplizlé a pomalé na 134 minut. Nicméně se jedná o klasickou 'scifárnu - nescifárnu', neboť fantasy prvek je zde nulový, čili jenom věda. A to je u mě vždycky palec nahoru. PS: Perfektně zahrané!

Prometheus (2012)

Jsem ultrafanoušek Vetřelce a sci-fi Scotta a po první ukázce jsem se tudíž brutálně těšil (kdo z mých řad ne, že?). Nicméně po prvních reakcích jsem své očekávání udusil. A musím konstatovat, že jsem udělal dobře a že Ridley Scott na to stále má! A jak! Scény ve svých jednotlivostech jsou dokonalé ('porod', bouře, plamenomet, konec), čímž se dostávám k jediné viditelné slabině. Tady se prostě jasně krátilo (víme i z 'oficiálních' prohlášení) a bohužel je to znát. Pokud by vyšel na dvd director's cut o inkriminovaných 30 minut delší, věřím, že by se vymýtila ona zkratkovitost hlavně v druhé půli, jež dokazuje mnoho logických bot (spíše nepochopených posunů v ději) a nevysvětlitelné skoky v motivacíh postav, chaos v původu ras, atd. Tím existuje podle mě víc než velká šance, že by se pak z Promethea stala perfektní hard science fiction a já bych byl ukojen tímto skvělým filmem, který by nepokrácením dosáhl skutečně vysoko, domnívám se, Herci, hudba, výprava, námět, REŽIE, tyto všechny atributy na to mají, jen je sráží viditelně osekaný scénář kinoverze. Come on, Ridley! PS.: Vyskorozpočtových 'R'kových scífek se rodí velice málo, proto jsem za Promethea vděčný a za nedokonalé naplnění očekávání prequelu Vetřelce taktéž.

Francouzská spojka (1971)

Neuvěřitelně poučný film. Ve Francouzské spojce se nachází hned několik návodů, namátkou: 'Jak s procentuelní přesností určit čistotu zboží', 'Jak dohonit vlak, co nikde nestaví', 'Jak rozebrat automobil na prvosoučinitele'... To je samozřejmě legrace. Francouzská spojka se řadí k těm snímkům, které vám poskytnou úžasnou exkurzi do dob, kdy se dělala poctivá filmařina a definuje, že výtečná atmosféra lze vykreslit kolikrát mnohem lépe bez jakékoliv digitální a moderní pomoci. Jedna z prvních first person vychytávek (nejen automobil)!

plakát

Žít a nechat zemřít (1973)

Nevím, kdo tenkrát dostal Oscara za píseň, ale Live and Let Die od McCartneyho je takovej nadčasovej nářez, kterej se jen tak nevidí. Asi vůbec nejlepší bondovská píseň - rozuměj nejhodnotnější._První bondovka pro Moora je jeho fyzicky nejzdařilejší, protože už tady mu bylo 46 let. Od té doby jenom stárnul. Naštěstí jeho nejdrsnější jízda přišla jako první. Velká smůla, že hned po ní nedošlo na jeho nejmasitější čísla. For Your Eyes Only a A View to A Kill totiž značně krvácejí díky jeho stáří.

Diktátor (2012)

Sasha se pustil do ryze hraného filmu a nedopadlo to zle, ale vůbec zle. Místy jsem smíchy brečel, místy jsem se styděl. I když v nechutnostech značně ubral, stále nezná míru a geniální fórky střídají ty podprůměrné. Jsem ochoten překousnout brutálně nemotorně maskovaný happyend, jelikož v závěru vystupňovaně nastavuje Cohen čiré zrcadlo nejen USA nýbrž i celé západní civilizaci.

The Avengers (2012)

Obavy, že si Downey stáhne Avengers tak trochu pro sebe, byly liché. Whedon ve svém celovečerním debutu (mimochodem neskutečné) dává všem hrdinům přibližně stejně prostoru a to včetně Hawkeye a Black Widow. V tom vidím největší plus filmu. Poté bych rád vyzdvihnul skvělé triky a ještě nadhodil názor, že jsem našel člověka, který by třetího (a nejspíš taky první dva) Iron Mana natočil zaručeně skvěle a lépe než Favreau. Pro lepší hodnocení mi schází důmyslnější scénář. Tenhle je vskutku i na takový blockbuster hodně jednoduchý. Chápu fanouškovské nadšení, ale za mě to do 'dvěstěpadesátky (třístovky)' určitě není.

Sucker Punch (2011)

Zbytečný film. Pro mě. Snyder sám totálně mrhá svým potenciálem. Proč? Nebyl jsem schopný to dokoukat, nakonec jsem to dokázal ale na 6x, 7x ? Zacku, ukaž, že víš, že tohle byl krok mimo.