mrclTV

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 24.10.2020  12:39
    Crash (2004)

Solídny film s dobre prepletenými príbehmi ľudí so svojimi malými-veľkými problémami, ale vadilo mi, že film v otázke rasizmu tlačí až zbytočne nasilu, prišlo mi to až nútené. Keby tomu dal film miernejší, pozvoľnejší priebeh, bolo by to v mojich očiach lepšie.

• 19.10.2020  18:44

Starý dobrý vojenský thriller, riadiaci sa heslom - pomaly ďalej zájdeš. Napätie sa vkráda postupne, ale o to hutnejšie je. Žiadna zbesiá akcia, žiadne extrémne naháňačky, ale o to presne ide, situácia je i tak napínavá. Toto bola jedna z tých lepších hier na mačku a myš. Správny režisér (a slušná zostava hercov) vie aj z plávania po oceáne v dvoch zatemmnených ITečkárskych búdkach spraviť solídny nervák.

• 18.10.2020  14:59
    Odpojit (2012)

Inštruktážny film pre tých, čo nevedia, čo všetko zlé sa prostedníctvom internetu dokáže: dostať z človeka citlivé informácie alebo ako ho o*rať či pošikanovať. Pre tých čo nevedia o virtuálnom svete abolútne nič, to je možno zarážajúce, pre nás ostatných je to dosť priemerný film. Ďalšia z tých "sociálnych drám o reálnych problémoch", v ktorých rodičia niečo podcenia a potom to idú riešiť na vlastnú päsť. Presne niečo, čo dáva Doma alebo niečo podobné v nedeľu poobede. To, že vo filme hrajú známejšie tváre nič nemení.

• 13.10.2020  19:01
    Na odstřel (2009)

Nie zlé, ale ta forma ma až tak nezaujala - politický thriller, kde sa hádže špina na veľké zvieratá a tvári sa to tu strašne akčne a napínavo, pričom som z filmu mal skôr opačný pocit, film mi ubiehal veľmi pomaly a vlažne.

• 12.10.2020  18:36
    Vrána (1994)

Priznám sa, že tento film som mal problém opísať, film je niečo medzi gotickým hororom, komixovým akčňákom a poučným inštruktážnym filmom (Nebehaj po ceste! Fajčenie zabíja! Drogy sú zlé! atď.) + do filmu sa vkrádaju náhodné gitarové sóla, proste poriadny guláš, ktorý ma vo výsledku veľmi osobitý štýl. Štýlový, ale pre mňa ničím extrémne zaujímavý fim. Ak samozrejme vynechám očividne neslávne známe okolnosti tohto filmu.

• 11.10.2020  16:11
    Oko bere (2008)

Klišé a šablóna, to mi prvých 20 minut (aj tie všetky zvyšné minúty) ponúkol tento film. Nadaný, ale chudobný študent, ktorý nemyslí na zábavu ,ale na školu, lebo chce dostať štipendium (netreba asi dodávať, že ho samozrejme nedostane, veď to je zápletka filmu!). Film nám aj predstaví "originálne" vedľajšie postavy: obetavú matku, jeho nerdy kamošov, jeho tajnú lásku, jeho super učiteľa (ktorý je príliš dobrý na to, aby tam nebol nejaký háčik), jeho nadšenie pre matematiku a tak ďalej a tak ďalej...Dve scény dopredu viete, čo sa stane. A takto to bohužiaľ ide celý film. Jeden jediný "blaf" zo samotného záveru je primálo na vyššie hodnotenie.

• 5.10.2020  18:44

Oslava ultrapatriota, záchrancu celej americkej armády v Iraku s "menším" supermanovským komplexom, nie je nič, čo by som zvyčajne pozeral so záujmom, ale do filmu sa slušne postupne vkrádaju morálne dilemy a psychika postáv, čo trochu vylepšilo hodnotenie.

• 4.10.2020  14:02
    Dracula (1992)

Zástup hereckých es, hviezdny režisér, ale mňa toto nákladné, umelecké spracovanie jednoducho nezaujalo.

• 30.9.2020  21:31

Uff, toto je buď veľmi divný film, alebo veľmi voľná gay variácia na Bibliu - vyhnanie z raja a život hriešnikov. Čo je teda riadne krkolomné kombo. Lestat ako had, pokušiteľ, Louis a Claudia ako Adam a Eva a Armand ako Boh, ktorý ich vyženie z raja - priznávam, moja teória má muchy ale je celkom zaujímavá. Asi priemer, až tak ma to nenaplnilo, ale táto replika bola celkom zaujímavá - Evil is a point of view. God kills indiscriminately and so shall we. For no creatures under God are as we are, none so like him as ourselves.

• 29.9.2020  19:08

OK, nemáte niekto návod na použitie? Jeden z mála filmov, ktoré som absolútne nepochopil. Bolo tu vôbec čo pochopiť? (Aha, mala to byť "paralela".. tak to som si vôbec nevšimol).

• 27.9.2020  15:29
    Spojenec (2006)

Solídne. Film začína nenápadne a postupne uťahuje a zamotáva sa, ale na moj vkus iba veľmi pozvoľne. Keď si to tak zoberiete, až tak premakaný dej to nemá. Našťastie poteší šikovná pointa, ktorá zachránila od 3*.

• 26.9.2020  15:38
    Orel Eddie (2016)

Slušný film, ale miestami mi vadili tie uletené vtipné pasáže, ktoré tak trochu otupujú inak pekný príbeh jedného bláznivého rojka. Trochu krívajúce 4*. Neviem, nejak ma tie komediálne časti neoslovili.

• 23.9.2020  19:07
    Všemocný (2011)

Tomuto filmu jednoducho neverím. Tvári sa strašne vychytralo, ale pritom sú tu také očividné logické chyby (týpek na políciu ohlási vraždu, ale ešte má dosť času aby pred príchodom polície prehľadal celý byt - a to je len vrchol ľadovca), že to je na smiech, a o šablónovitom, stereotypnom deji ani nehovorím (nádejný knižný autor v tvorivej kríze, ktorému sa začne rozpadať život, priateľka na odchode zo vzťahu included (ale je to zlatokopka navyššieho kalibru, ako behom pár minút zistíme), pričom ho zachráni jeho pochybný kamoš z dávnych čias.) Keď si to tak zoberiete, hlavná postava síce bola najmúdrejší človek na svete, ale aj tak sa správala ako tupec, čo žiaden svoj krok nepremyslí dopredu. Trapas. Atraktívny, oku lahodiaci vizuál, za ktorým sa skrýva úplne obyčajný film.

• 22.9.2020  19:17
    Kancl (TV seriál) (2005)

Pozeral som to iba kvôli memečkám. Ale nie, je to fakt solídna zábava. Každý, ktorý sa len trochu obtrel o prácu v kancelárii bude vedieť, o čom to je. Skvelo vybrané karikatúry postavičiek a kvalitné vtipy, ktoré sú takmer vždy trefné. Občas niektoré časti vyfučia doprázdna, ale tak to niekedy býva, pri deviatich sériách po cca 20 častí, je ťažké uchovať si geniálnu kvalitu po celý čas. A nevadili mi ani výrazne zmeny v siedmej sérií, ktoré seriál posunuli trochu iným smerom. Office ostal v mojich očiach stále dobrý. Jeden z mojich najobľúbenejších sitkomov.

• 21.9.2020  19:26
    Kancl (TV seriál) (2001)

Asi bola chyba pozerať americkú verziu pred britským originálom. V úvodnej sérii sa dej veľmi podobá. Dá sa povedať, že americká verzia je kópia až na úroveň jednotlivých vtipov. Čiže som sa tu o veľa zábavy pripravil sám svojou vlastnou chybou zlého postupu. Ale musím povedať, že v tejto verzii ma tie postavy vôbec nebavia, neviem prečo, ale vôbec som si k nim nevedel nájsť cestu, asi som si už priveľmi zvykol na americkú verziu. Je to podané takým vážnym, nehumorným, monotónnym spôsobom, aj keď tam sú vtipy, na ktorých som sa v americkej verzii smial, tak tu to neprichádza (a nie je to len tým, že som ich videl už druhýkrát.) Veď tu nie je žiadna energia! Je to podané ako príhovor na pohrebe. Chýba mi tu tá živelnosť, interakcia s kamerou aj širší ansámbl (to sa trochu zlepšilo v samom závere seriálu, ale to bolo neskoro).

• 9.9.2020  19:55
    Tenet (2020)

Tenet, Tenet, Tenet... kde začať? (No pun intended :D) Samozrejme na začiatku, priznám sa že úvod ma až tak nenadchol. Mal som z neho pocit, ako keby už Nolan vyšiel z cviku, že už to nemá také grády, že len nadhodí atraktívnu premisu, ale rozpracovanie už bude pokrivkávať, našťastie som sa mýlili. Toto je klasická Nolanovka so všetkým, čo k tomu patrí. Divák bude napätý, bude sa mu pariť z hlavy, aby to všetko absorboval, aby to ako tak celé pochopil, ale presne toto mám rád. Ani sa nečudujem ľudom, že niektorí na to idú viackrát (u nás v práci sú jedinci, ktorí pôjdu možno dokonca 3-krát, dve premietania im bolo málo, ináč, výborný marketingový ťah - spraviť film tak zamotaný, že raz ho vidieť nestačí). Ale trochu mi to na začiatku škrípalo. Veľmi dobrý Nolanov film, ale jeho staršia produkcia sa mi zdá predsa len o niečo lepsia. Ako zhodnotiť? Dal by som 4 a pol, keby sa to dalo, ale dnes budem trochu prísny, bude to len za štyri. Ale ktovie, možno si film pozriem onedlho ešte raz a zmením názor. Čo sa mi ešte páčilo, konečne film s manipuláciou času, ktorý sa úplne nezacyklil sám do seba vedel z toho vykorčuľovať, to sa stáva iba málokedy PS: Chcel by som nazrieť do Nolanovej hlavy - ako môže prísť s takým pribehom len tak? Ako nad tým dlho premýšľal? Veď môj vrchol rozprávačského talentu bola slohová práca na tému rozprávanie v 8.ročníku na ZŠ, bola úplne oničom a aj na tej som makal asi týždeň. :D

• 7.9.2020  21:01

Keby bola depresia a úzkosť film, tak by vyzerala takto. Neviem, čo to presne malo znamenať, ale ja sa z filmu cítim zle.

• 22.7.2020  22:01
    Motýlek (2017)

Stalo sa niečo nečakané, niečo, čo sa bežne nestáva, nové spracovanie mi prišlo lepšie ako staré. Posolstvo nezlomnosti ducha a boja proti nespravodlivosti je tu lepšie podaný, je tu lepšie cítit atmosféru z knihy, ako Henri neustále bojuje proti justičnej mašinérii, nevzdáva sa, obrní sa proti všadeprítomnému utrpeniu a snaží sa o útek. I keď treba poznamenať, že film sa pohral s charakterizáciou postáv a dosť výrazne ju pomenil, no filmu to prospelo (napríklad medzi Degom a Motýľom rozhodne nebol taký odmeraný vzťah.). Trochu nepresvedčivé 4*

• 21.7.2020  19:47
    Motýlek (1973)

Ako sa často zvykne hovoriť - kniha bola lepšia (a v tomto prípade celkom výrazne). Tento film sa predlohy drží iba veľmi voľne, udalosti sú v inom poradí ako v knihe a množstvo vecí je vynechaných alebo výrazne zjednodušených (čo sa dá pochopiť, veď 600 strán nie je málo). Ale čo nechýba sú pôsobivo spracované pasáže zo samotky so surrealistickými výjavmi. No celkový výsledok je aj tak pomerne vlažný, film nema ten drive knihy, kde hltáte jednu stranu za druhou (a to je ich celá kopa). Možno táto verzia jednoducho nezostarla najlepšie. Budem pomerne prísny, ale je to len za 3*.

• 19.7.2020  19:16
    Sahara (2005)

Tento film som videl prvýkrát pred takými 12 či 13 rokmi, v temných časoch puberty. Vtedy sa mi celkom páčil. Dnes to vidím - celkom pozitíne, jeden z tých lepších odpočinkových dobrodružných filmov, ktoré sa dajú v pohode pozrieť ked nič iné nedávajú. Sahara nie je žiadna tragédia.

• 14.7.2020  21:42

Na to, že sa tu za dve hodiny stalo menej ako behom bežnej epizódy Breaking Bad to je stále celkom dobré. Ako dodatočná bodka za serialom sa celkom hodí.

• 12.7.2020  14:26
    Irčan (2019)

Dôstojná bodka za jednou generáciou skvelých hercov. Bohužiaľ je to tak - Robert De Niro, Joe Pesci či Al Pachino a ďalší sú už stará garda. Gansterka kvalitná ako vždy, no nečakajte akciu či výbušnosť ako z filmov spred 30 rokov, tá energia je už bohužiaľ minulosťou. No ako to ten Scorsese robí, že aj keď su jeho filmy dlhé ako niekoho denná pracovná doba, čas pri ňom letí ako nič? I keď je pravda, ze poslednú hodinu už predsalen trochu cítite. Ak by sa dalo, tak by som dal 4 a pol. PS: Oscar za masky (a.k.a. vizuálne efekty) mohol padnúť..

• 4.7.2020  21:39

Tento film mi pripomína Lincolna s D.D. Lewisom, tiež sa podrobne venuje významnej historickej postave a spracovanie ma rovnako veľmi neoslovilo. Film je záživný asi ako priamy prenos z parlamentu (čo film aj vo veľkej časti aj ukazuje). Jednoducho ma to nebavilo. A ktomu to lpenie na tradíciách a obradnosť Angličanov - rozhodne to nepomáha. No proste nezáživné dve hodiny, ktoré z priemeru nevytrhne ani namaskúrený Garry Oldman.

• 2.7.2020  21:50
    7 životů (2017)

OK, čiže nachádzame sa v Číne 80-tych rokov, kde kvôli preľudnenosti vládne politika jedného dieťaťa, mixnutej so súčasnou Činou, kde vládne politika kontroly a sociálneho hodnotenia obyvateľstva (pardón, film sa vlastne odohráva v Európe budúcnosti). Môže byť. No s týmto filmom mám problém - na jednej strane je celkom zaujímavy nápad (hlavne z otázky "technického" spracovania, kde jedna herečka stvárni sedem postáv), na druhej strane je tento nápad z dejového hľadiska strašne naivný. Nikomu, kto príde do styku s hlavnou postavou nie je divné, že daná osoba ma sedem rôznych "alternácii". Veď aj v samotnom úvode filmu podotkne vrátnik, jednu na prvý pohľad bezvýznamnú poznámku, ktorá by mohla celý životný cyklus sedmorčat rozbiť, ale vôbec nič sa nedeje. Oni tak žijú 30 rokov! Ešte viac zarážajúce je, že každá inštancia je unikátna, je tu nerdy génius, depresívny lúzer, sivá myška, párty levica užívajúca si drogy, nudná karieristka, prostoreká blondínka....toto by nevydržalo v tom nastanenom svete budúcnosti ani mesiac, nie 30 rokov. (I keď sa starý otec snažil myslieť na všetko a všetky postavy hrajú na verejnosti naoko jednu, spoločnú alternáciu). Nápad s jednou herečkou hrajúcou sedem postáv je síce pekný, ale je tu strašne hlúpe a predvídateľné spracovanie (či akčné scény, alebo dej všeobecne, veľa logiky nepobrali - a to nehovorím a takých smiešnych detailoch, ako to, že na prízemí budovy je slnečno, pričom v rovnakom čase je na streche tej istej budovy hustý dážď.) PS: A samozrejme, že evil main corporation je v skutočnosti ešte viac evil ako sa čakalo, ale to sa dalo tušiť od prvej minúty filmu.

• 30.6.2020  19:16

Dej a jeho vyrozprávavnie je teda hlboko podpriemerné (potenciálne zaujímavý špiónsky príbeh, ktorý je úspešne pochovaný zlým vyrozprávaním). Jediné, čo film ťahá hore (okrem početných akčných scén, ktoré pripravil režisér Johna Wicka) je spôsob, akým sa film šikovne hrá s feelingom konca 80-tych rokov. Tento film mi trochu pripomína 300, tam tiež forma ďaleko predbehla obsah, ale robiť niečo podľa komixu Franka Millera a robiľť niečo podľa komixu niekoho iného, to nie je to isté. Pár dobrých pesničiek, neóny a akcia, nie je dost na to, aby som dal vysoké hodnotenie.

• 28.6.2020  11:21

FILM: "You can´t stop stories being told" - JA: "But I wish, I cold stop this one." Nezaujímavý príbeh, ktorý sa v poslednej štvrtine už úplne rozsype a ostane síce zaujímavo vizuálne podaný, ale suchopárny vstup do vnútra človeka, čo nezáchrania ani prvotriedne herecké výkony. Nezázivná rozprava o dobre a zle.

• 27.6.2020  13:05

Jednoducho dobré kino, čo vám poviem. Výborná mainstreamová historická dráma, radim ju ku Gladiátorovi, no Poslednému Samurajovi chýba punc legendárnosti, ktorým sa Gladiátor môže popíšiť. Čo je možno neprávom, lebo kvalitou by sa mu vedel vyrovnať a bojovými scénami Gladiátora snáď ešte predčí.

• 25.6.2020  19:34
    Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Rovnaký prúser ako prvý Kingsman, len ešte hlúpejší, ešte dlhší a nie je to len anglický gýč, ale už aj americký. Škoda času.

• 22.6.2020  20:04

Aristokrati od okrúhleho stola (Lancelot, Artuš, Merlin, Galahad...) ochraňujú hrdinsky, vznešene a hlavne gentlemansky záujmy Anglicka a slobodného sveta, no nejako zostarli a nestačia súčasnej situácii, tak si vypomôžu týpkom z modernej, súčasnej doby (rozumej grázliček vyrastajúci v nekompletnej rodine na škaredom sídlisku a hlavne, že má šušťáky na pol žrde a šiltku na gebuli snáď aj keď spí). Totálny britský gýč! V mojich očiach ďaleko za mierou únosnosti, tvorcovia asi čakali, že každý divák ma doma auto s ŠPZ GB-007, na raňajky si dáva slaninu s tromi vajciami a polkilom fazule, zapije to čajom o piatej a suchými sušienkami, čo by rozbili aj Nokiu 3310 a večer sa dorazí pri Guinesse bez peny v taverne a bude blabotať "Oi Oi.. wanker.. Oi Oi .. cunt ...Oi Oi!". Asi som divný, ale toto ma vôbec neoslovilo - nudné (tých dlhých 130 minút tomu nepomáha), nevtipné, jednoducho nezaujímavé a vlezlé. Na samom začiatku filmu som chcel dať tri, potom dve, dlho sa to držalo na jednej, ale ten nekonečný a hlúpy záver ako vystrihnutý zo zlých paródií na bondovky .... strašný bullshit (nič viac som od režiséra takých "peciek" ako Kick-Ass či X-Men: Prvá Trieda ani nečakal. Ako sa mu podarilo priložiť ruku k dielu na Harryho Browna je mi doteraz záhadou).

• 21.6.2020  13:22

Toto nie je obyčajný katastrofický film, lebo tento je podľa skutočnej udalosti a poriadne z toho ťaží (pun intended), čiže pohľadov na americkú vlajku je ešte viac a citový nátlak na osudy tých, ktorý neprežili je extrémny. Teraz to už nie sú nejaké no-name filmové postavy, ale skutoční, konkrétni ľudia. Tento film ma veľmi nezaujal, proste extrémna tlačenka emócií podporená kvalitnými trikmi, doplnená nudným ropným techtalkom a podtrhnutá jasným posolstvom, že za všetkým stojí zlý a nenásytný BP (čo samozrejme nevytýkam) ale od tohto filmu som čakal niečo iné, hĺbavejšie. Napríklad rozsiahle ekologické dopady sú vo filme úplne odignorované.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30