Želvy Ninja (2014)

Remake TMNT poslal korytnačky a klan Foot do nového tisícročia a ide mu to celkom slušne. Akčná štvorica má nové povahy, nové schopnosti a vybavenie a sú ešte viac teenedžerské. Celé sa to posunulo z filmu pre deti skôr do filmu pre 14-ročných. Čakal som niečo ako Bayových Transformerov (keď už to produkoval), no našťastie sa film držal celkom pri zemi (oproti skôr uvedenému hnusu), až na to, že v každom zábere je vypučená Megan Fox, ktorej jediné prednosti sú cupitanie po chodníku, robenie "novinárčiny" na mobil a hádzať veľké oči do kamery. I keď som asi dvakrát starší ako cieľová skupina, normálne som chvíľu rozmýšľal nad 3-mi hviezdičkami, no ten úplne (aj na teen zábavku) jednoduchý dej a Megan to úspešne ťahajú nadol. PS: Celkom slušná akcia s pár dobrými nápadmi. To som od tohto filmu nečakal.

Želví nindžové III (1993)

Tak toto už bol celkom bizár, aj na pomery korytnačiek a navyše to bol nezáživný bizár. (A prečo každým dielom kvalita masiek klesala? To pôvodné stratili?)

Želví nindžové 2: Tajemství kapaliny (1991)

Otupená ("dumbed down") kópia prvej časti - ešte viacej bitiek, príbeh je rozriedený čaj z jednotky (jedna korytnačka sa po konflikte v partii stratí, ďalšie ju idú hľadať, objaví sa záporák, ten istý mimochodom, a novinárka April je tu už len do počtu). Aspoň hlášky ostali poväčšine vtipné.

Želví nindžové (1990)

OK rozprávka pre mladších násťročných, mierna vykrádačka Karate Kida, ale v trochu inom podaní, takže sa to dá odignorovať. Vtipné hlášky, šablónovitý príbeh o rodinných hodnotách a veľa bitiek (su to predsa ninja korytnačky).

Dick Tracy (1990)

"Teda, to muselo dát príšernou práci. Přitom taková blbost, co?" Štylizovanie výrazné, ale film ako celok slabota. Madonna bola Madonna, Al Pacino hrá tuctového mafiána, rozpočet išiel vo veľkom do masiek a to je tak asi všetko.

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Nápad celkom dobrý, ale prevedenie bolo na zaspatie. Ďalšia nudná pruhovaná Netflixáda.

Wanted (2008)

Celkom svieži prístup k mainstream akčnému filmu, až na tú časť, kde fyzika letí von oknom a opisuje krivku ako keby bola bumerang.... ale na to, aké je to hlúpe, ma to celkom bavilo. (Alebo možno práve kvôli tomu?)

Neprůstřelný mnich (2003)

Tento film bol celý čas jeden veľký WTF festival. Čo to vlastne malo byť, je to film pre deti? Pre dospelých? (Niektoré scény su neuveriteľne infantilné, iné naopak prekvapivo drsné) O čom to vlastne je? Je to komédia, dráma alebo fantasy? Všade nejako film nakročí, ale nikde nejde poriadne a čo scéna, to niečo iné. A ako čerešnička na WTF torte sú absolútne šialene kung-fu scény, podobné tým z Tiger a Drak. A tie mi vadili teda kvalitne. Jedna hviezdička za Rodena, nepošťasti sa pravidelne niekomu z Česka zahrať záporaka, alebo podobne veľkú rolu v americkej produkcii.

Mystery Men (1999)

Už aj 90-te roky mali svoju ironizujúcu verziu komiksových filmov, no táto ma veľmi nezaujala. Máločo tu je skutočne vtipné, väčšinou sa tu na bránicu strieľa len slepými, čo zážitok zo sledovania poriadne kazí a tých 120 minút sa vlečie ako týždeň pred výplatou. Nie je nič smutnejšie ako nevtipná komédia.

Spawn (1997)

Z až takmer filozofického komiksu, v ktorom sa podrobne rozoberajú otázky o dobre a zle, o viere a láske, je akčná fantasy banalita, ktorá ani nie je až tak dobrá. Ale aspoň je rýchla a môžete sa zabávať na počítačových trikoch (výroba v polovici 90. tych rokov k filmu nebola prívetivá).