Vrána 4: Pekelný kněz (2005)

Typický nízkorozpočtový straight-to VHS hnoj, ale s celkom zábavným spracovaním a ako bonus tu uvidíte Dannyho Treja ako pastora a to je niečo! :D (celkovo je obsadenie podivuhodné)

Vrána 3: Návrat (2000)

Nezáživné akčné fantasy béčko o pomste zo záhrobia. Je to také nemastné-neslané, nemá to ani gotickú, ani bláznivo temnú (alebo len bláznivú) atmosféru predošlých počinov.

Vrána: Město andělů (1996)

Underground, v ktorom je dej podružný stvárneniu jednotlivých obrazov a celkovému feelingu. Čo zaujme je to, že to nie je bežný film, no to je tak asi všetko (a samozrejme Iggy Pop). Keď sa zoberie komiks na plátno príliš doslovne, nemusí to filmársky vždy dobre vyjsť, nie všetko môže dopadnúť ako 300tovka Franka Millera.

Pancéřová holka (1995)

Asi tak by som si predstavil, že bude vyzerať film, keď mi ho niekto opíše, že to bol punk. Táto post apokalyptická dystopia je úlet a tento sa mi celkom páčil, Ice-T ako agresívna kengura, Malcolm McDowell ako výstredný záporák, začínajúca Naomi Watts a Tank Girl hláškujúca ako Arnie v najlepších rokoch.

Vyproštění (2020)

Bangladesh is a new Mexico. (Žltý mexický filter inluced!) Solídna akčná rezanica, no reálneho deja je poskromne (čo niekedy nevadí), no tu vám skromná zápletka neumožňuje vybudovať si sympatie či antipatie medzi protagonistami. Je to taká bezcieľna mlátička žoldniera s túžobným stretnutím so smrťou medzi dvomi mafiánmi a je vám jedno ako to skonči. Ale akcia je prvotriedna, vrchol predstavuje sekvencia v prvej polovici, začínajúca sa 35. minútou, ktorej takmer uveríte, že je bez jediného strihu po celých 11 minút.

Bílá smrt (2009)

Tomuto filmu som neveril niekoľko vecí, neveril som tú luxusnú a preľudnenú stanicu na Antarktíde, neveril som počínaniu šerifky Stetkovej (ktorá pravidelne strieda záchvevy geniality s pravým opakom) a naopak, to čoho som sa pôvodne najviac obával, zápletky, tú som prijal prekvapivo dobre. Naháňačky s cepínovým vrahom po základni (ktoré boli miestami skôr vtipné, ale miestami aj celkom pridali na atmosfére) film udržali na aspoň priemernej úrovni.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Najprv taký všeobecný úvod:  Tento seriál obsahuje všetko - funguje tu dráma aj komédia, nechýbajú prekvapivé zvraty, kvalitné herecké výkony a jednoducho tohto ukecaného darebáka prebíjajúceho sa životom je ťažké nemäť rád... Prvá séria - u mňa je to za päť - bavil som sa, ideálny mix čiernej komédie, prepletenej s kvalitnou vážnou zápletkou, kde hlavná postava ide neustále z dažďa pod odkvap a každá časť má čo ponúknuť. Druhá séria - je veľmi dobrá. Ale niečo z vynikajúcej prvej série tu chýbalo. Bola taká pokojnejšia, uhladenejšia, je to viac dráma z právnického prostredia s excentrickou hlavnou postavou ako extrémna všehochuť s prvej série, ale i tak je to kvalitka - 4,5 hviezdičiek. Tretia séria: Podobná ako druhá, opäť skvelá právnická dráma (hlavne dokonalá piata časť), chýbalo mi trochu "Saulovskej" komédie, čiže znova za 4,5*. Štvrtá séria: Tak nejaká rozriedená a rozťahaná. Prvé dve časti sa tu vlastne vôbec (okrem jednej kvalitnej scény) nič neudeje a ani potom sa to až tak veľmi nerozhýbe (samozrejme pár kvalitných momentov sa tu objaví). Tu by som dal len štyri. Piata séria: po rozpačitom začiatku sa táto séria rozbehla do nevídaných výšin. Opäť atakuje 5 hviezdičiek. A úspešne, asi najlepšia séria seriálu. Až spätne som si uvedomil, že postupne úplne vyprchal komediálny podtón, no vôbec mi to nevadilo, lebo dramatická vložka ma tak vtiahla do deja, že som si absenciu komédie vôbec nevšimol, ani mi už nechýbala. Šiesta séria: Znovu sa to valí na plný výkon. Skvelé! (I keď záverečná séria trochu trpí syndrómom prequelu, jednoducho viete, že niektoré postavy musia prežiť až do konca, čo trochu uberá na intenzite). Záverečné hodnotenie: Jedine štvrtá séria tak trochu v mojich očiach pokrivkáva, ale seriál aj tak s prehľadom dostáva odo mňa plné hodnotenie. Saul ma bavil o dosť viac ako Breaking Bad.

Xanadu (1980)

Najprv menší predslov, i keď nie som fanúšikom muzikálov, tento film (alebo jeho väčšiu časť, už sa nepamätám) sa mi podarilo pozrieť si takých 15, či možno 18 rokov dozadu. Odvtedy som na neho zabudol, no pamäť mi osviežilo nedávne úmrtie Olivie Newton-John a tento film sa mi dostal opäť do povedomia. Tak som sa rozhodol si ho pozrieť znova a aj rovno ohodnotiť. No a teda, Olivia tancuje a spieva pekne, ale inak veľmi nemám čo povedať, dej je jednoduchý, snový, až naivne lyrický a ani celkový feeling a zasadenie do neónového disco-popu.... to nie je môj štýl (oslovila ma iba "Magic" a samozrejme hlavná skladba "Xanadu").

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Deň nezávislosti dvojka, nemá žiadne čaro pôvodného filmu, je z toho rutinná sci-fi digitálna kaša, ktorá je až prekvapivo nezáživná. Toto ma nebavilo ani jednu minútu z tých 120-tich.

Godzilla vs. Kong (2021)

Akcia je božská, všetko ostatné už menej. A keď myslím menej, vlastne tým chcem povedať, že je to totálne bláznivé. Tak strelený film som asi ešte nevidel, pri ňom aj Pacific Rim vyzerá ako sfilmovaná vedecká práca. Ale akcia je "boží"! To už som asi vravel. No vyššie hodnotenie tentokrát odo mňa nepríde. Kong: Ostrov Lebiek je zatiaľ stále najvydarenejším filmom západného Monsterverza, ktorý trafil správny mix bláznivej story a úchvatného vizuálu. Toto tu je už prepálené. Tak prepálené ako všetky tie fejkové slnečné odlesky a iné svetelné efekty (hlavne počas dňa), všetko sa tu neprirodzene leskne a žiari, bolo to tu dosť rušivé. (Ale akcia je božská!) Mimochodom, tvorcom sa podarilo do filmu vmestnať aj ich pracovnú filozofiu - "I love crazy ideas. They made me rich." PS: Chcel by som mať takú wifinu, ktorá má silný signál z povrchu zemského až do jadra zeme.....