Zombieland (2009)

Chtěl jsem se sice původně podívát na klasickou zombie vyvražďovačku, ale jelikož nebylo nic lepšího než komediální zombie vyvražďovačka tak jsem to zkusil. A neprohloupil jsem. Člověk si až říká jak to někoho může bavit, pche - horor s komedii. Ovšem tady se to velice povedlo, a dvojkou bych nepohrdnul :) ---EDIT--- Právě jsem přišel z druhého shlédnutí, tentokráte z kina, (za což děkuji CSFD!) a měním mé původní hodnocení. Z předchozích čtyř hvězdiček, zvyšuji na pět, plný počet. Zombieland si to zaslouží!

2012 (2009)

Wow. Fascinující. Opravdu jsem se na tento filmek těšil, vzhledem k tomu, že v jistém směru roku 2012 věřím, a doufal jsem, že to Emmerich zvládne. A zvládnul. Předvedl opravdu skvělý výkon za kamerou, a před kamerou výkony byly rovněž skvělé. Hudba byla skvělá, a o efektech ani nemluvě. Chybí mi zde snad jedna věc - absence 3D (možná do tří let, hehe)....Mimochodem - předtím, než jsem šel do kina jsem řekl, že pokud to bude nějaký brak, tak tomu dám hvězdičku navíc už jen z principu, pokud to neskončí happy endem - v tomhle případě bych musel dát šestou. -----DODATEK----- Jediné zklamání z tohoto filmu je Blu-Ray - zvuk i obraz jsou sice excelentní, ale bonusu je málo. Například v Americe dodávají set 2BD + 1DVD. U nás to vše nacpou na jedno BR :/ Jinak ale perfektní podívaná, doporučuji!!

Klikař Charlie (2007)

Pohodová odreágovačka. Herecké výkony nebyly nijak oslnivé, nicméně, to se dalo i čekat. Vtipu je ve filmu víc než dost, a na tom je to stavěné, nicméně extra to i přes vtip není. Za mě 70%.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Ačkoliv první díl byl velice pohodová a zábavná, u dvojky tomu tak již není. Pokus opět rozesmát původními vtipy selhal, a na nové se autoři nezmohli. Herci vypadají ne o 25 let starší, ale minimálně o 35 let starší což ve filmu navazuje podivnou atmosféru. Celkově je to koukatelné, ale o poznání horší než první díl.

Nezvratný osud 4 (2009)

Wow, tak toto bylo absolutně perfektní podívaná. Ze začátku jsem moc nevěřil ne příliš povedeným efektům, bohudík se to během filmu "spravilo" a efekty byly velice slušné. Herecké výkony sice nijak neoplývaly kvalitou, nicméně na Shantel VanSanten se dívalo pěkně. Celkově mám z filmu super zážitek, který kazilo jen neustále problikování a rozostřování obrazu. Podle mě nejlepší ze všech dílů.

Million Dollar Baby (2004)

Nadhera! Super napsáno, super zahráno. K tomu nás ještě doprovází super hudba. V porovnání s Rockym je to úplně něco jiného, přesto je žánr stejný. A i tak jsou to zcela odlišné filmy. Clint ukázal že na to pořád má, ať už jako herec či režisér, a Morgan Freeman ho v tom doprovází. A mezi nima Hilary Swank která dělá to co má. Hraje skvěle.

Záhady minulosti: Soudný den 2012 (2007) (TV film)

Zajimavě natočený pohled na to, co se stalo, mohlo by se stát a zároveň co se i dějě. Předpovídá to některé události až hrozivě přesně, a ačkoliv jsou semtam nějaké nedostatky (I Ching vždy ukáže něco jiného, web-bot sbíra fakta z toho co vyprodukuje ČLOVĚK...) i tak to vypadá velice věrohodně, a my se můžeme jen dohadovat co se skutečně stane 21.12.2012

Appaloosa (2008)

Původně jsme se dodívál na zhruba půlku filmu, a pak jsem šel spát. Konečně jsem po pár týdnech našel odvahu a shlédnul to celé, a musím říct, že ačkoliv se Ed Harris snaží, není to nic extra. Jsou zde slušné momenty, ale také nudné scény. Původně jsem dál dvě hvězdičky, ale za druhou půlku filmu dávám hvězdičku navíc.

Smrt čeká všude (2008)

Super natočené válečné drama z prostředí Bhagdadu. Takové filmy mám prostě rád, a i když bylo sem semtam nějaké ty nudné scény byly, byl jsem připravený tomu dát 3 hvězdičky, ale je to natočene opravdu příliš dobře, a docela se s filmem díky skvělé atmosféře vžijete a tudiž dávám 4 hvězdičky.

Resident Evil: Rozklad (2008)

Degenare je absolutně nejhorší ze série Resident Evil. Ačkoliv ostatní díly taky nebyly nic extra, tady toto je absolutně nejhorší. Jediné pozitivum bych kladl asi efektům, bylo to natočene dobře. To je ale asi tak vše.