Mare z Easttownu - V nejtěžší chvíli (2021) (epizoda)

Trochu ma mrzí, že tvorcovia neodhadli jeden moment v predchádzajúcich častiach, kedy asi každý divák spozornel a dovtípil sa, kto je otcom a kto možno aj vrahom. Ale je pravdepodobné, že to bude ešte komplikovanejšie. Predposledná epizóda za tou piatou príliš nezaostáva, únosy sú vyriešené, teraz treba dotiahnuť do konca aj vraždu a ono sa to tvári, že už je to jasné, ale osobne očakávam ešte jeden zvrat.

Mare z Easttownu - Iluze (2021) (epizoda)

Zatiaľ najlepší diel, pretože... ide o diel najnapínavejší s úžasným finále, čaká nás niekoľko dôležitých informácií, vzťahy medzi postavami kulminujú a predovšetkým má divák dojem, že tu nie je ani minúta navyše, čo je aj pri tých najlepších seriáloch občas problém, samozrejme aj vrátane Mare of Easttown. Len nie v Illusions. Prípad je viac menej vyriešený, ale všetky dieliky puzzle stále nie sú na svojom mieste a seriál nie je postavený len na ústrednej záhade.

Mare z Easttownu - Chudák Sisyfos (2021) (epizoda)

Pravda je nám odhaľovaná v malých dávkach, ale pravidelne a pomaly začíname vidieť obrys celkového obrazu tragických udalostí. Ako čo a ako s tým ďalším a ďalším súvisí, na to si musíme počkať až na záver. Mare je síce suspendovaná, ale všetci dobre vieme, že odovzdaním odznaku a zbrane ešte nikdy žiadne vyšetrovanie neskončilo.

Mare z Easttownu - Druhý pokus (2021) (epizoda)

Mare a jej kolega už naplno vyšetrujú a počiatočná istota v identite vraha sa, pochopiteľne, začína rozplývať, pričom tých podozrivých je, pochopiteľne, hneď viacero. No a záver sa nás snaží oklamať, že už je vo veci jasno, ale kto by tomu veril, že. Okrem toho tu máme aj rodinné záležitosti a Mare je právom psychicky dosť mimo, všetko sa na ňu valí z každej strany. Za niečo si ale môže aj sama, ako sa presvedčíte.

Simpsonovi - Speciální čarodějnický díl XXXI (2020) (epizoda)

Špeciálny čarodejnícky diel je vždy stávka na istotu, a to aj v novších a dokonca aj v najnovšej sérii. Toy Story vracia úder (Bartovi), Homer otvára dimenzie multiverza s názvom Homerverse, avšak nie je to jediný multivesmír v multiverzách, ale nechcem kaziť prekvapenie. No a nakoniec Líza prežíva svoj narodeninový deň stále dokolečka, ale nie je v tom sama (zase nechcem kaziť prekvapenie).

Mare z Easttownu - Otcové (2021) (epizoda)

V druhej epizóde sa už seriál poriadne rozbehol a vidno, že si dali scenáristi na vzťahoch poriadne záležať. Už tu máme zločiny hneď dva a na riešenie záhad sa vyslovene teším. Len je trochu s podivom, že krátko po šokujúcej smrti mladého dievčaťa sa nikto nezaoberá napríklad prípravou pohrebu a v realite by bolo celé mesto tak paf, že by chvíľu trvalo, kým by sa začali ľudia zaoberať tým, čo vidíme v sujete.

Simpsonovi - Série 27 (2015) (série)

Nadvláda štvorhviezdičkových epizód, kde popri nich s prehľadom zvíťazili tie päťhviezdičkové nad dvoma trojhviezdičkovými. Samozrejme myslené čisto z môjho subjektívneho hľadiska. Špeciálne ale práve tieto epizódy mi dosť ničia zážitok zo série ako celku a preto jej neudeľujem plný počet. Vrcholom série je asi geniálny nápad rozvinutý v Barthood.

Simpsonovi - Nebezpečná zásilka (2016) (epizoda)

Dokonalé fóry s modelkami na móle, pomaly ako od Busbeya Berkeleya. Účasť Jaya Lena ako automobilového fanatika a francúzsky Wiggum. Napriek skvelým jednotlivým nápadom v celku mierne rozpačité, ale byť tu o jeden geniálny nápad viac, nemal by som problém s plným počtom. No a vo vzduchu zostáva nezodpovedaná otázka, prečo práve had.

Simpsonovi - Vzhůru na Mars (2016) (epizoda)

Neviem, v ktorej epizóde sa tak drasticky preskočí z témy na tému, i keď práve týmto sú Simpsonovci špecifickí. Najskôr Homer zistí, že Flanders chová sliepky a domáce vajcia sú niečo odlišné ako tie zo supermarketu. A čo potom, keď sú kradnuté... No a od sliepok tu máme skok k letu na Mars, pretože nejakí bio farmári, kde Simpsonovci odnesú vlastné sliepky, chystajú kolonizáciu Marsu. Zrejme vtipnejšia je prvá polovica a hláškuje najmä Bart.

Mare z Easttownu - První dáma Hawks (2021) (epizoda)

Pri sledovaní pilotu som mal dojem, že som niečo podobné videl už nespočetnekrát, takže podľa neho predčasne usudzovať, ako to bude pokračovať, nemá zmysel, skôr len kvôli nadšeným reakciám stále očakávam niečo výnimočnejšie a poriadny rozbeh v druhej epizóde. Kate táto úloha perfektne sadne, pletky medzi teenagermi mi prišli slabšie no a môžete trikrát hádať, ako dopadne jej prvé stretnutie s Guyom Pearcom v bare.