Supertornádo (2012) (TV film) odpad!

Perfektní filmařina, co dodat víc.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Nezapomenutelná klasika a start nejlepší hvězdné ságy. Kdo by to tenkrát řekl? Zvlášť zážitek je pustit si původní verzi, bez dodělávek a modifikací. Vždycky se rád na Ep. IV kouknu. Nenapadá mě nic, co bych chtěl filmu nějakým zásadním způsobem vyčíst, vzhledem k datu vzniku. Impérium tu dostane prvně pořádně na prdel, což předznamená věci příští, ovšem nevzdá se jen tak lehce. Ale to už je jiný příběh... Skvělých 100% pro první Star Wars.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jasně nejlepší film celé ságy a jeden z nejlepší filmů, které jsem kdy viděl, vůbec. Celkový dojem z trojky je hodně temný, až by se dalo říct i depresivní, ale to je v pořádku. Pro mě osobně je nejlepší postava Palpatine. Takhle vyjebat s každým protivníkem i spojencem a ještě z toho vyjít jako absolutní vítěz, to je výkon hodný jednoho z nejepičtějších záporáků. Vítězství temné strany bylo nevyhnutelné. Občas to prostě dobří nevyhrajou, aspoň ne hned. Ale to už je jiný příběh... Pro mě jasně za 100%.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Epizodu II oceňuji hlavně zpětně, díky tomu, že v podstatě v tomhle dílu uvidíme všechno podstatné pro pochopení zbytku série. Spolu s koncem Epizody I beru "dvojku" de facto jako klíčovou záležitost. I přesto, pár věcí k dokonalosti i 100% pochopení příběhu chybí. Já jsem si je jako správný geek našel, běžný konzumní divák takto pečlivý být nemusí. Každý si však musí všechny věci ve dvojce rozklíčovat sám, pak pochopí i sled událostí následujících. Ale to už je jiný příběh... Pro mě za 80% procent.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Jar Jare, ty **!@. Ehm, děkuji. Jinak moje milovaná klasika, kluzáky, světelné meče, spousta bojové akce, prostě všechno co chci od Star Wars filmu. Dříve jsem hltal spíše vizuál, dnes oceňuju, s jakou pečlivostí vymyslel G. L. začátek příběhu, kdy banální spor o prachy přeroste v celogalaktický konflikt. Ale to už je jiný příběh... Pokračování (Start) nejlepší filmové ságy v dějinách celkem za 70%.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Pro mě jeden z nejlepších Star Wars filmů. Chybějící oficiální výplň mezi III a IV se naštěstí nestala jen výplní, ale plnohodnotným a napínavým příběhem. Ono celý film víte, jak to skončí, protože znáte SW ságu. Ale i tak dokázali tvůrci překvapit, za což si zaslouží jednu hvězdu nahoru. Další navíc za Anakina ( ͡° ͜ʖ ͡° ). Celkově za krásných 90% pro rebely-čorkaře.

Doktor Strange (2016)

Za mě jedna z lepších Marvelovek. Nevěděl jsem co vlastně čekat, Doctor Strange je hooodně fantaskní komiks, neni jednoduché všechno poslepovat, aby to šlapalo. Ovšem byl jsem příjemně překvapený. Film bavil i napínal, zakomponování světa magie do reality Avengerů se podařilo. Pokud bude Doc takto pokračovat, budu se těšit na další film s ním. Pěkných 80%.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Spidey mě bavil. Konečně první Spider-Man, ze kterého jsem neodcházel zklamaný. Rozumné vyvážení vážnosti filmu mě hodně potěšilo. Už se těším na další příběh pavoučího hrdiny, snad naváže v podobném duchu. Za slušných 75%.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Průměrná vykrádačka prvního dílu, která sice pokračuje v nastaveném trendu strážců, avšak pozadu s dechem. Dobrý záporák i silný závěr a některé opravdu super hlášky to lehce zachraňují. Bohužel po natěšení z traileru se u mě dostavilo silné zklamání. Proto víc než 50% neudělím.