Yesterday (2019)

Nějakou chvíli jsem přemýšlela nad hodnocením. To že jsem dala nakonec místo pěti hvězd 4 neznamená, že by tenhle film byl pro mě zklamáním. Rozhodně oceňuji opravdu originální děj. V podstatě nikdo, kdo se mě ptal na co jdu do kina ten film neznal, ale rozhodně každého zaujalo, o čem to jo. Na tomhle filmu byla asi nejvíc povedená první půlka. Humorem se trefili do mého vkusu a já se tlemila, až mi tekly slzy. Ale abych pravdu, nevím jestli ten humor sedl i zbývajícím deseti lidem, co v tom kině byli taky....já je přes svůj smích neslyšela. Ed Sheeran skvělej....ač neherec, tak naprosto přirozenej. Ale nic jiného jsem ani nečekala. Od půlky to bohužel přešlo v jakousi tu romantickou část, která mě v tomhle případě moc nezaujala. A taky samozřejmě přišla ta deprimující část, kdy mu začalo docházet, že peníze a sláva nejsou všechno....což já nepochopím :-D Jinak mě malinko mrzelo, že tam měli hlavní roli pro mě neznámé písničky Beatles. Asi nejsem takový znalec, jak jsem si myslela. Každopádně mohli v zásadních momentech dát něco, co v dnešní době zná každý puberťák s kalhotami u kolen.

Cobra Kai (2018) (seriál)

Nikdy by mě nenapadlo, že by mohlo vzniknout nějaké pokračování Karate Kid s původním obsazením a už vůbec by mě nenapadlo, že by se to mohlo tak povést. Na druhou stranu, kdyby pro mě Karate Kid nebyl tak velká srdcová záležitost, asi by mě to tak nechytlo. Proto si myslím, že kdo není opravdový fanoušek původního filmu, pro toho to není. První díl naprosto skvělý. Opravdu jsem se bavila Johnnyho beznadějí a tragickým životem. Měli to strašně dobře a vtipně udělaný. Vůbec nevadilo, že jsem ten film neviděla takových 10 let, protože tam ukazují střípky z minulosti, což divákovi opravdu hodně pomůže dostat se do děje. Postupně ten děj sem tam slábnul, už se to tak netýkalo karate, ale spíš problémů několika puberťáků na střední škole, což by někomu mohlo vadit, ale ne mně, protože já ráda filmy ze středoškolského prostředí. Co mi ale hodně vadilo byl nástup Kreese...já vím, že tam potřebovali nějakého záporáka, aby mohla vzniknout nějaká zápletka, ale ten herec je mi celkově nesympatický. Co ale tenhle seriál stoprocentně dokázal je to, že si poprvé po dvaceti letech přeji, aby ten finální zápas tenkrát vyhrál Johnny. William Zabka je hodně velkej sympaťák a ikdyž jeho herecké výkony a to hlavně ve vážnějších situacích nebyly stoprocentní, tak mě opravdu baví se na něj dívat a hrozně mu fandím. Už se těším na další pokračování. Jen doufám, že tenhle seriál ukončí dřív, než ztratí svoji úroveň, jak se stalo u mnoha jiných seriálů. (doporučeno uživatelem Ellmariachi)

Hra o trůny (2011) (seriál)

Celkem vklidu budu spoilerovat, protože to stejně už všichni viděli, a kdo to neviděl, tak si prostě nemůže číst nic, co se týká GoT. Asi to nebude nejlepší seriál, který jsem kdy viděla a ani nemám v plánu si ho někdy pustit znovu, ale i tak si pět hvězd zaslouží. Je to seriál plný překvapení a zvratů. Hned po první sérii jsem pochopila, že v něm může umřít opravdu každý. Skvěle zde dokázali pracovat s postavami. Koho jsem na začátku nesnášela jsem na konci milovala a naopak. Jediný, koho jsem opravdu nemusela od začátku do konce byla Cersei. Tam mě opravdu mrzelo, že neumřela nějakou krutou smrtí. Joffreyho taky mohli nejdřív malinko rozřezat, než skapal, ale budiž. Každopádně ten herec, co ho hrál, by měl dostat za ten výkon cenu, protože nikdo ani na chvíli nemohl pochybovat o tom, že to je největší kripl serilálu. Dále jsem zjistila, že jsem asi jedna z mála, která se těšila ze smrti Ingrid, ale prostě mi neměla střílet do Jona.Celkově si ale myslím, že to dopadlo tak jak to mělo, ikdyž můj favorit na krále byl někdo jiný. No kdo na trůnu nechtěl Jona... Jo a vlků tam taky mohlo umřít míň.

Rocketman (2019)

Ač miluji hudební životopisná zpracování slavných osobností, tak tentokrát na 5 nepůjdu. Možná to je trochu tím, že mám ještě v živé paměti (pro mě naprosto úžasné) filmové zpracovní jiné hudební ikony a to Freddieho. Ale taky to může být tím, že hudba Eltona Johna mi zas tak blízká není. Každopádně tohle byl určitě originální a pěkně propracovaný kousek. Musím uznat, že si s tím dali opravdu práci. Taron byl naprosto skvělý. Když budu opět srovnávat, tak jeho podoba ve filmu s Eltonem byla určitě větší než Maleka s Freddiem. Moje oblíbené songy tam zazněli. Např. I want love,Your song nebo Sorry seems to be the hardest word, který teda k mému zklamání nedostal takový prostor, jak bych si představovala. Když se ještě vrátím k Taronovi, tak zpívá opravdu krásně a ikdyž nemá jedinečný hlas Eltona, tak ostudu mu určitě neudělal. Ještě mi stojí za zmínku jeden herec... Richard Madden, který ztvárnil Eltnova partnera. Ten chlap je chameleon. Celou dobu jsem přemýšlela nad tím, koho mi připomíná. Rozhodně bych si ho nespojila s Robem Starkem či princem z Popelky. Ten chlap se mi začíná líbit čím dál víc :-)

Smrtelné stroje (2018)

Velké zklamání, vůbec mě to nebavilo. Příliš mnoho postav, některé až zbytečné. Předvídatelné. Děj o ničem. Celkem jsem se těšila, až to skončí.

Aladin (2019)

Předělávání animovaných pohádek do hrané verze mám ráda. Malinko mi vadila originalita určitých pasáží (přece jen jsem animovanou verzi viděla milionkrát), ale i tak je to celkem dobré zpracování. Co se týče srovnání předělávek, tak Popelka i Kráska a zvíře jsou pořád o level výše. Věřím ale tomu, že až mě dcera donutí se na to podívat milionkrát, že v tom najdu ještě něco víc a možná i půjdu s hodnocením nahoru. Škoda že jsem neviděla v originálním znění. Trochu mi neseděl představitel Jafara, asi mi přišel málo úlisný. A možná mohli malinko víc zapracovat na papouškovi. Čekala jsem, že bude víc ukecaný.

Čertí brko (2018)

Chvíli mi trvalo, než jsem se rozhoupala k hodnocení. Nakonec jsem se rozhodla pro krásných pět hvězd a to z několika důvodů. Zaprvé...mojí pětileté holčičce se to líbí. Zadruhé...líbí se to i mně a to ikdyž jsem to viděla asi 3x a naopak jsem to já, která malou předevčírem ukecávala, jestli si to nechce ještě pustit (samozřejmě bez úspěchu). Dále je tam fakt skvělé herecké obsazení. Dokonce Cina hraje tak dobře, že bych si skoro ani neuvědomila, že by ho normálně nějaká kočička z hospůdky vůbec nezajímala... Budař je skvělej, Vetchý tentokrát povýšil na Lucifera a samozřejmě je skvělej... jak jinak. A ostatní čerti se taky hodně povedli. Jejich společný song je naprosto super a na to čertí blbnutí se hrozně dobře dívá. Až mě štve, že na youtube to ještě není, takže si to musím přetáčet v pohádce. Ostatní písně příjemné a hodně chytlavé. Samozřejmě jsou pořád lepší a časem prověřené pohádky, ale tohle je alespoň neokoukané...

Rudý úsvit (1984)

Přihmouřila jsem obě oči, abych tomu dala alespoň 2 hvězdy s ohledem na to, že to je dost starý film. Na druhou stranu si myslím, že sračka to musela být i tenkrát. Opět jsem si jen tak našla pár filmů natočené přibližně ten rok, které jsou super i po tolika letech, takže zas tak na to stáří se film vymlouvat nemůže. Jinak když se vrátím k samotném filmu, tak to byl jeden velký nesmysl. Probíhá tam jakási invaze vojáků...na jednu stranu se parta studentů hrozně skrývá a na druhou stranu se jde bez problému projít po městě a ještě navštívit tatíka v nějakém zajateckém táboře. Ale hlavně zahrát na citečky...což byl nejspíš hlavní cíl tohoto filmu, který mě tedy naprosto minul, protože mě bylo úplně u pr...., kdo tam zkape. Jediný plus....Johny a Baby a jejich první setkání.

Zkáza Dejvického divadla (2019) (seriál)

No mrkla jsem na všechny díly a nic moc pecka to pro mě není. Docela jsem čekala, že když tam hrají sami sebe, že se budu celou dobu popadat za břicho. Já myslím, že z tohoto prostředí musí být hodně vtipných historek. Jenže jsem se pořádně nezasmála ani jednou. Nehledě na to, že v některých dílech se řešili fakt hovadiny.

Na špatné straně (2018)

Celkem dlouho mi trvalo rozhodnout se jak tenhle film ohodnotit. Nakonec jsem se rozhodla pro lepší trojku. Určitě to není špatný film, ale není to film pro mě. Začátek mě trochu nudil... Pak mě to v jedné části celkem začalo bavit...Spoiler: Co si budeme povídat, část s Jennifer Carpenter mě dost zaujala. Čekala jsem, jak se to vyvine, jakou roli tam bude hrát a nakonec to celkem rychle a brutálně utnuli. Trochu mi vadí, že se snažili zahrát na citečky, což samozřejmě v jednu chvíli na mě zapůsobilo, ale vzápětí jsem si uvědomila, jak zbytečný to tam bylo. Ani závěr mě moc neohromil. Naopak mě zklamal. Nepotřebuji nutně happyendy (ikdyž je mám samozřejmě radši), ale když už, tak jsem čekala, že se stane něco, co mi vyrazí dech.