AndrewNewman

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 25.2.2019  16:35
    Bugsy (1991)

Škoda, že sa film nevenoval len výstavbe Las Vegas. Pretože len to robí zo Siegela legendu. Inak to bol strašne odpudivý bastard a nasilnik, ktorý sa nechal parádne ojebať. No mal jeden revolúčny nápad, vďaka ktorému sa o ňom nakrútil film. Bolo super zase vidieť Mickeyho Coena a Luciana, ale na Scorseseho Casino sa to neťahá. Ale boli to príjemne strávené dve hodinky. Holt mám mafiánske filmy rád a o to viac ak sa točia okolo krásnych štetiek a "výherných" automatov.

• 13.2.2019  11:10

Nič prelomové. Len dobrí herci v úlohách na mieru. Réžia priemerná, pochvalu si naopak zaslúži scenár. Ale výkon burana s dobrým srdcom bol naozaj skvelý a toho Oscara mu prajem

• 30.1.2019  09:10
    Halloween (2018)

Pichanie nožom v uliciach malého mestečka už dávno vyšlo z módy, no jeden starecký maniak sa to snaží napraviť. Dej je načisto priehľadný, prekvapila ma jedine smrť šerifa. Inak úplne rovnaká schéma, v ktorej prežije len Jamie Lee. A prečo? Pretože sa ako jediná snažila braniť, utekať, skrátka robiť niečo proti tomu, aby ju ten starec opíchal nožom. Veľakrát si pri sledovaní poviete "bože, veď je to len dedo!" Ale zase vo filme nechýba napätie, pár sexí teen dievčat, hudba z prvého dielu a morbídne vraždy. Celkovo v pohode, ale snaď sa už prípadného pokračovania nedočkáme.

• 18.1.2019  15:11

Ak by bolo trápne čurakovie hodnotené na Oscaroch, Chris je jasný víťaz. K tomu tá jeho večne odhalená košeľa pre dámy bola pre pánov naozaj nepríjemná, o tancovaní na song ani nehovorím. Pritom voči nemu nemám nič, v Rivaloch som ho žral, ale nemám rád, keď publiku potvrdzuje, že je hercom len preto, že vyzerá dobre. Naozaj boli najlepším aspektom filmu dvaja charizmatickí herci Bridges a Ham. Pán dobrých momentov sa tam nájde, všetko ale nakoniec doj-balo akože epické finále. Niekto sa tu hral na Tarantina, ale nebolo to ono. Bratia Coenovci sú tiež vzdialení. Povedal by som, že šlo len o inšpiráciu. Film vcelku fajn, ale videl som veľa filmov s podobnou tématikou, ktoré na tom boli lepšie.

• 15.1.2019  11:19
    Wanted (2008)

Trápnejší akčný film som už dlho nevidel. Nejde o príbeh či hercov, ale o tú prehnane matrixovsku akciu, ktorá kompletne nedáva zmysel. Môže človek ovplýniť dráhu vystrelenej guľky? Tu môže. Do kina to ľudí ťahalo zjavne vďaka hereckým menám, inak si to nedokážem vysvetliť.

• 9.1.2019  10:13
    Bird Box (2018)

Netflixovská odpoveď na úspešné Tiché miesto, ktoré sa mi páčilo menej než toto. Má to viac napätia a zrejme aj lepšie herecké výkony. Dokonca zrejme aj lepšiu réžiu. Netflix je skrátka kvalita a ja len dúfam, že to budú stále stupňovať, veľmi im fandím. Sandra ma po dlhšom čase potešila, jej výkon je pre mňa náplasťou po trápno trápnej reklame na šperky pod názvom Debbina8. Takže som veľmi milo prekvapený, škoda len, že nám dej neponúkol odpovede na Prečo? a Ako? Snáď vo dvojke ak vznikne.

• 7.1.2019  12:05

Niekedy len nápad nestačí. Priznávam, že to má hereckú kvalitu a režisér a herec v jednej osobe to zvládol obstojne, ale to je tak všetko. S takým príbehom by mohol príst kdekto, ak by ho to napadlo, pretože tu niet žiadne spracovanie. Proste na mieste kde musíš držať hubu a nevydávat žiadne zvuky, niekto nedrží hubu a a vydáva zvuky a tak tu zrazu máme pár krutých emzákov, ktorý útočia na starú chajdu uprostred kukuričného poľa. Aj dejovo prasprostá Sestra ponúkla lepšiu dejovú zápletku než toto. A to som čakal, že na konci filmu budem jásať, že som snáď videl ten najlepší scifi horor za posledné roky. Škoda.

• 30.12.2018  09:34
    Aquaman (2018)

Davam tri kvôli brutálnému vykrádaniu marvelu. V podstate je hlavnou postavou Thor. Len tentokrát nieje vo vesmíre, ale vo vode. Scenár ma potešil len na začiatku, s pribehom o Aquamanovom narodení. Inak čistá kaša. Ešte k tomu vykrádaniu, najlepšou scénkou z celého filmu je naháňačka po budovách mesta, ktorú tvorcovia tiež vykradli z Rýchlo a Zbesilo 5.

• 26.12.2018  12:58

Námet je priemerný. Dôležité je len to presmerovanie Popolušky do zimnej krajiny pokrytej snehom. Pretože len tento fakt urobil z klasickej rozprávky vianočnú klasiku. Inak to má v rámci žánru všetko! Poetická hudba, krásna herečka sympatický princ, pár trefných hlášok, Čo viac si od rozprávky môžeme priať?

• 26.12.2018  12:50

Aj jedna hviezda je vela.

• 26.12.2018  12:48
    Nebojsa (1988)

Naozaj vydarená rozprávka! Hercí podľa viac veľmi dobrí. Triky ujdú a celkovo to je veľmi smiešne. Som rád, že sa aj táto rozprávka ujala a stala sa v našich končinách kultom

• 26.12.2018  12:30

Herecké výkony by mohli byť lepšie. Potešili len starí harcovníci Lasica a Dočolomanský. Skrátka herecký talent je dôležitý aj v plytkých rozprávkach. Avšak dej je naozaj veľmi dobrý a diváka zaujme. Ide totiž o akúsi dobrodružnú výpravu do tzv. rozprávkového Mordoru/k Vratkovi. Ešte aj naši "hrdinovia" sú dvaja (Sam a Frodo). Takže určite zaujímavé, aj zábavné, milé, trochu zle obsadené.

• 26.12.2018  12:24

V lepšom spracovaní by to mohol byť megahit. Každopádne chcelo by to viac peňazí, lepší interier exterier, v podstate všetko okrem hercov.

• 26.12.2018  12:18

Hrozne slabučké

• 16.12.2018  11:21
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

Spin-off najuznávanejšieho seriálu na svete predsa nemôže byť zlý. A to ani nieje. Ale ako každý sequel, prequel trpí tým, že vychádza z overenej značky a je tým pádom točený len pre prachy. Nie žeby sa Breaking Bad natočil kvôli cukríkom, lenže divák v ňom vidí nespornú dávku nadšenia zo strany tvorcov, hercov atď. Ale netreba zase zbytočne polemizovať. BCS je veľmi dobre zahraný, prijemný oddychový seriál s istou dávkou napätia či humoru. A hlavne pri ňom vypneme a uvoľníte sa a predsa o to ide. Vrelo odporúčam. Btw, pre študentov práv to je dokonalá škola!

• 11.12.2018  15:49

Výborna atmoška aj herci. Len vtipu nolo trochu málo a k tomu stopáž mohla byť dlhšia. Ale ako pohodovka ku vianočným koláčom to úplne stačí.Zatiaľ ale bez výčitiek svedomia môžem povedať, že Sám doma je tá najlepšia americká komédia, ktorej sa zrejme nič nevyrovná.

• 5.12.2018  14:02
    Fargo (TV seriál) (2014)

Fargo je špecifický v tom, že každá séria má iný podnet, ale v podstate rovnaké parametre, Každopádne všetci sa zrejme zhodneme na tom, že top bola prvá séria, ostatné jej "len" skvelo sekundovali. Prvá séria hýrila originalitou, skvelými postavami, nezabudnuteľnými scénami, ale hlavne potešila obsadením. Brutálne skvelý Thorton a sympaticko desivý Freeman. Túto dvojicu už tvorcovia nedokázali nahradiť, pretože to bolo nemožné. Takže odporúčam pozrieť všetky série, pretože seriál je to úchvatný, prešpekulovaný, zábavný (svojim spôsobom), ale práve na prvú sa môžete tešiť najviac. Zhltnene ju totiž ako malinu.

• 26.11.2018  16:59

Zase veľmi zábavná, prijemná vecička s humorom od autora, ktorý kedysi točil výhradne zábavne a originálne filmy, ako je napríklad tento. Neveril by som, že raz poviem túto vetu. "Roghen je sympaťák!"

• 26.11.2018  16:56

Sandra Bullock, Cate Blanchett, Rihanna a Helenka Carterová v reklame na Cartiera. Nič viac nič menej. Kde dej pôvodnej trilógie lákal už len svojím prostredím kasína, tu vás k smrti unudí New Yorske MET. Bohužiaľ chýbalo tomu všetko. Vtip, šarm, ba aj skvelé herectvo. Neveril by som, že raz uvidim film, v ktorom by Cate Blanchett hrala tak odporne. Rola vychcanej zlodejky jej absolútne nesadla. K tomu najväčšiu sexbombu Rihannu obliekli do rastafariánskych handier. Pche! Vlastne film nemá nič. Zlá atmosféra, mizerný scenár, zlé obsadenie, ešte horšie hranie, réžia na prd. Jedna hviezda za pár svetlých momentov a za vcelku zábavnú Aničku Hetevejovú.

• 13.11.2018  21:24

Čakali by ste, že asi najväčší vtipálek a sympaťak zo Star Wars dostane film podobný jeho charizme. Ono snaha tam bola, ale zrejme to chcelo viac času. Nie som fanúšikom Aldena, Glovera, Harrelsona takže ma potešila len matka drakov a Bettany. Škoda, že to bolo tak na rychlo robené...

• 27.9.2018  20:29

Prečo má jeden z top súčasných hercov potrebu liezť do kapusty Adamovi Sandlerovi? Skrátka Perníkovy tatko si naozaj dlho brúsil karieru len, aby ju následne utopil v braku, ktorý sem tam pobaví, ale vôbec nepôsobí šarmantne, či inteligentne, ako napríklad Hanskove úlety do komediálnych vôd (Laska cez net). Otázka v názve filmu preto nepatrí Francovi, ale jemu. Prečo práve on?

• 22.9.2018  15:10

Brutálne debilny scenár. Ešte aj tá zapletka s tým koho chce vlastne ten týpek š*ukať vzišla ako bejkárna. Dve hviezdy len za krásne baby a pár slušných scén. Naozaj len pár. No ale čo? Z 3,5 mega to zarobilo 90, takže Jason Blum je spokojný.

• 3.9.2018  11:37

Vypestujte si hrdinov, ktorých budú ľudia milovať, potom ich dajte do jedného filmu a v propágacii nasľubujte smrť mnohých z nich. A hneď máte 2 miliardy na konte. Rozhodne to bolo zaujímavé, iné než všetky marvelovky predtým. Veĺkolepá súhra, skvelá akcia samozrejme, humoru bolo tak akurát a herci priniesli výkony, ktoré sľuboli. Za negatívum považujem blbé správanie sa postáv v niektorých scénach a to len preto, aby sme videli epický boj či záver plný miznúcich postáv. Btw, no nemohol ho ten Thor trafiť do hlavy?!

• 3.9.2018  11:27
    Deadpool 2 (2018)

Humor funguje na výbornú, herecké obsadenie tiež, ale ten dej mi akosi nevyhovoval, skrátka sa mi zdalo, že jednička mala v sebe viac šťavy a originality, ale takto to už s pokračovaniami býva. Zase som si však prišiel na svoje a myslím, že podobne optimistické pocity mal po zhliadnutí filmu každý Deadpoolov fanúšik.

• 15.8.2018  20:03
    Riverdale (TV seriál) (2017)

Je to na rovnakej úrovni ako 13 reasons why. Spomínane 13 reasons využíva nostalgiu, smútok a ľútosť k obeti. Takto sa nesie celý seriál a takých tradičných teen momentov, kde sa hlavný hrdina rieši s niekym a pod. tam nie je veľa. Vždy ide o Hannah. Je to o nej a vždy bude. Kdežto konkurenčný Riverdale ťaží hneď z viacerých tém. Vraždu si vzal z Pretty little liars, teen blbosti kto s kým spí z 90210 a breakfast club z Twin Peaks. Je to pozeratełné, slušná dávka morbidity a sexizmu udrží aj dospelého diváka, ale emócie nečakajte. Je to len fajn seriál, bez ktorého by sa svet zaobišiel. Na druhej strane, skvelý tip na nedeľné popoludnie.

• 10.8.2018  01:13

Nečakajte ďalšie Čeľuste. Ak to urobíte budete sklamaní. Ale akod filmu čakáte len popcornovú zábavu, skvelé triky a sympatických hercov budete nadmieru spokojný. Avšak priznám sa, že viac ma bavilo pozerať sa na Blake Lively v tesnom overale a plavkách ;)

• 7.8.2018  21:32
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Ani neviem čo teraz napisať. Hodnotim seriál po prvej sérii, ktorej hviezdou bola Hannah samozrejme. Proste to správne dievča od vedľa ktorej sa stalo niečo zlé. Všetky tie problémy sa daju riešit. Vždy si poviete, že mala aj iné riešenie až kým nepride kazeta 12. Áno aj vtedy mala iné riešenie, ale prestanete sa čudovat tomu, prečo urobila to čo urobila. Uverite v to, že na svete je viac zlých ľudi než dobrých a najviac je tých, čo sa boja tým zlým postaviť. V 13 reasons why je svet krutým miestom, ale nelutujem ani jednu minutu, ktoru som tomu obetoval, aj ked seriálu nedavam plné hodnotenie pretože nie vždy som mal takéto pocity ako teraz. Na konci už len dokonale zahranej fiktivnej postave odkažem "Mrzí ma to, naozaj veľmi."

• 30.7.2018  13:42

Bavil som sa a zároveň som krútil hlavou nad Ritchieho neschopnosťou ukočírovať celý fantasy snímok až do konca. Finale bolo azda to najhoršie čo som v danom žánri videl. Nespochybňujem však originalitu snímku. Bohuižiaľ Ritchie stavil na zlého vojaka. Artuš už nezaujme fakt nikoho okrem vlastneneckých britov. Tržby v USA to len potvrdili. Ale zlý film to rozhodne nie je, len nie je pre každého.

• 22.7.2018  20:06
    Mumie (2017)

Tažko to tak hodnotiť lebo bolo vidno tvorcovsku snahu, lenže ľudia majú radi mystiku Egypta, nie temnotu Londýna. Nepotrebujú monštrum devastujúce mesto, to všetko vidia v Marvel filmoch. Potrebujú Múmiu, ktorá pred našim letopočtom urobila niečo veľmi zlé a zato na ňu bola uvalená tá najhoršia kliatba, ktorá zahrňala scarabeusy. Toto chcú ľudia od dobrodružného filmu s prímesou mystiky. Horor bol skrátka zlý komerčný ťah, ale rozhodne som sa nenudil. Cruise je ako vždy fajn, potešil týpek z New Girl v roli preživšieho démona či krásna blondínka. Russella som nejak neriešil, na to tam bol moc krátko. No ale škoda, že z toho nič nebude, lebo prípadne pokračovanie mohlo priniesť zaujímavé scénky plné temnoty, no ale svet má zrejme iný názor. Aj tak zo 125 mega 400, to mi nepríde ako prepadák ;)

• 7.7.2018  10:37
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Naschvál som tento seriál hodnotil až potom čo som ho celý videl. Je to rozhodne zábavnejšie než Narcos a zároveň rovnako brutálne a herecky brilantne zvládnuté. Emócie vo finále štvrtej série by sa dali krájať. Cesta geniálneho vedca a neskoršie vraha bola dlhá, ale neľutujem ani jednu minútu, ktorú som tomu venoval. A nebudem vám tvrdiť, že lepší seriál neexistuje, pretože vždy je niečo lepšie, ale ak máte radi prešpekulovaný dej, výborne herecké výkony a gangsterské historky tak si Perníkového tatka zamilujete.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22