• Krátkometrážní

Noe (2014)

Výborné zpracování po vizuální stránce, i když upřímně musím říct, že mě film zklamal v tom stylu, že působil hodně jako přehnané fantasy. Hlavně boje obrů a proti lidem a celkově útok na archu, kdyby se film v tomhle duchu nesl naprosto celou dobu, tak ho hodnotím dost rozdílně, ale okamžitě se stal mým šálkem kávy, když nastala potopa a film se omezil na děj uvnitř archy, který byl výborný. Dramatická rozhodnutí o zabití, nebo ponechání dítěte Ily a vetřené se zlého krále na loď fungovali opravdu dobře. V téhle části se také vyhouply výkony, které předtím byly naprosto obyčejné a velmi se mi líbila Jennifer Connely, Emma Watson a Logan Lerman. Russella Crowea herecky zrovna nezbožňuji, ale jako Noe mi on moc nesedl. Asi jsem čekal trochu hlubší význam filmu, ale nevadilo mi, jak byl pojat. Jen pokud se rozhodli zahrnout náboženskou stránku filmu nehodilo se k tomu "super hrdinství" postav a bitva jak z Pána prstenů, ale to je jediné, co se mi moc nelíbilo.

Comeback (2008) (seriál)

V těch blitkách a výkalech v podobě novodobých českých seriálů (a hlavně těch od Novy a Primy) je tohle naprostý skvost a diamant. Uznávám, že to dokáže být dost praštěný, ale není díl, kdy bych se nezasmál. Skvělé hlášky, skvělé vtipy, výborně postavy! A docela čumím, že tenhle seriál si udržel kvalitu, možná se dokonce i zlepšil s 2. sérií.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Příběh je na jedničku. Dodali původní pohádce o Růžence výborny twist a i samotná myšlenka, že nikdo se zlý nenaroďí je tu u Zloby hezky zpracovaná. Ale mám obrovský problém se vzhledem a akční překombinovastí filmu. Na fantasy mi vadí nereálná studiová prostředí a tady bylo všechno tak extrémně počítačové, že to kazilo krásny dojem z nápříllad kostýmů.

Daleko od hlučícího davu (2015)

Neviděl jsem dřívější adaptace ani nečetl knížku, takže mě docela bavil příběh filmu, což by zrovna s tímhle tématem asi tak nebylo, pokud bych věděl o všech zápletkách i jejich vyústění, ale takhle šlo o kvalitní film, který mě nějak výjimečně nedostal, ale jednoduše mě bavil. Akorát si myslím, že to celé je takové šablonkové, nic extra, nic nového. Jako z příručky "Jak nezklamat diváka" kapitola "Stá adaptace toho samého."

Nymfomanka, část I. (2013)

Achjo, od tohohle filmu jsem fakt čekal něco víc. Ze začátku se mi to opravdu líbila, první část zpovědi Joeiných hříchů jako byl vlak a jejich klub, ale pak to šlo strašně rychle z kopce. Ještě nebyla špatná scéna s "ex" jejího přítele, i když dost dost dost utažené za vlasy, ale bral jsem to, jenže úmrtí jejího otce byla nuda a takové o ničem a celkově se mi úplně nelíbí, jak je film vyprávěn. Nevadí mi, že jde o vyprávění pomocí flashbacků, ale panebože aspoň těm flashbackům dejte pořádek a neházejte je naprosto náhodně. Vizuálně dobrý, erotický scény ušly, herci super, ale příběh dojebali. Film na sebe přitáhl pozornost jen tím, že měl být vážně hodně erotický, ale ušlo to, fajn. Sice hodnotím dost podobně jako Fifty Shades, ale tohle má oproti tomu aspoň hloubku, i když samozřejmě jiný žánr.

Jurský park (1993)

Cením si tohohle filmu po všech stránkách. Vizuálně naprosto perfektní, i po tolika letech. Příběh a akce jsou taky špičkové, dokonce mě tam vážně mile překvapila sranda a hlášky, což je něco co jsem od Jurského parku nečekal, ale co vadilo vážně hodně jsou totálně nudné a nefanditelné postavy. Jako opravdu jsem si neoblíbil ani jednu jedinou postavu, prostě pro mě jen byly, ale to je jediné, jinak skvělé!

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Home Alone meets svět JKR, a to v nejlepším možném způsobu. Columbusova schopnost zachytit magii (nejen vánoční) je tu zřejmá, skvěl pracuje s herci a celým magickým světem a prostě dodal další nadčasovou klasiku, která definovala celou generaci. Jediní menší výtka je horší práce s temnější atmosférou, proto je dobře, že v dalších dílech byl Columbus vystřídán. 95%

Perníková chaloupka (1983) (TV film)

Naprosto geniální a vtipná Burtonovka, přijde mi to spíše parodické, ale je to naprosto úžasný začátek tohoto filmového boha a génia. Vše je funkční skvělé a nic tu nebylo zbytečně dlouhé, ale ani mě nepřekvapuje, že se to nelíbí dětem, jenže to pro ně prostě není.

3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové (2013)

Mě tak moc ovlivňuje to téma a jak je silný, že jsem celou dobu byl naprosto v tranzu z toho jak jí psychologicky i fyzicky týral a co všechna ona vydržela, takže vlastně filmu ani nedokážu nic vytknout, protože mě to téma tak hluboko zasáhne, že všechno okolní jde stranou. Tenhle případ si dobře pamatuju, když Natasha utekla bylo mi asi 8-9 let a byl jsem z toho strašně v šoku, když to bylo v televizi. Rozhodně to nebyl nejlepší film, jaký jsem viděl, ale je opravdu silný a herecké výkony velmi dobré. Nejvíc se mi líbila asi mladší verze Natashy.

Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005)

Tohle je fakt průser. Jednička bylo dobrá, dvojku podělali, trojkou to přece jen vylepšili, ale tímhle to dojebali na plný čáře. Naprosto nefungující spin-off na nešpatnou komediální sérii, kterou fakt není schopný zachránit. Zasmál jsem se jednou, jednou, prosím. Taky bych trochu změnil název filmu, tohle nejsou žádný prcičky, ale romantická komedie pro holky. Jediný co mi ten film potvrdil, je, že Arielle je vážně sexy, ale to už jsem věděl. Asi budu sám, ale Stifler je z původního castu moje nejmíň oblíbená postava, jeho bratr je lepší, ale založit komedii jenom na Stiflerovo chování je fakt chabý.