• Thriller

Hammer House of Horror (1980) (seriál)

2 hvězdy. Prozatím... Všechny povídky dosud nezkouknuty.

Láska nebeská (2003) odpad!

Trapný, plytký, chladný, vykalkulovaný, odporně laciný kýč plný nejlacinějšího klišé, u kterého jsem pokaždý usnula nudou a otráveností, šlo to úplně mimo mě. Na jeden vtip tisíc trapných, kdy jsem jenom pozvedla obočí a vydechla: "Proboha! Cooo na toom kdooo vidíííí?????" Blbost, hloupé, naivní, nereálné, rádoby sladké. Nezáživný, nudný, rozkouskovaný, předvídatelný film, kterému se nedá věřit vůbec nic. A ty roztrhané příběhy, z jednoho se skáče do druhého, podivně poslepované do jednoho celku. Jeden z nejhorších romantických filmů a komedií, které jsem kdy viděla. Utahaná příšernost, už nikdy víc. Strašný. Nenapadá mě nic, co bych tady mohla pochválit.

Mělas to vědět - Do No Harm (2020) (epizoda)

Stále mi to baví, i když je tahle epizoda míň dramatická a předvídatelnější než předchozí. A pointa v poslední minutě? Jako k té to spělo od začátku dílu, celej díl nás na tuhle pointu od počátku připravoval, možná až příliš okatě. Pořád je podezřelých několik, a jestli jeden z nich třeba je..., (nechci spolierovat), jedině dobře, ubíralo by se to díky této možnosti zajímavým způsobem.

Sløborn (2020) (seriál)

K 1.sezóně- Poměrně napínavá a uměřeně zábavná jízda. Na odlehlém ostrově je městečko a v něm komunita všelijakých týpků. Od obyčejných puberťáků až po náctileté kriminálníky, kteří se tady mají převychovat. Je tu dost prostoru i pro postarší dospěláky, od přestřelené, ale vtipně hláškující zkarikované figurky feťáckého spisovatele, který není schopný pokračovat ve své literární práci až po postavu nervního policisty. Ale zas taková bžunda to pořád není. Ve světě se rozšířila smrtelná choroba, která se docela podobá koronaviru a snadno se přenáší z člověka na člověka. Povedené drama, zpočátku bych ani neřekla, že se jedná o sci-fi, je o nezodpovědnosti některých lidí, o postoji k závažnému problému, o životě. Vystihuje to náladu ve společnosti. Nic složitého, přesto seriál kolem diváka neprošumí, aniž by se alespoň nad něčím na chviličku nezamyslel. Do postav jsem se snadno vžila. Díváme se na pár dní těsně před vypuknutím katastrofy, na první oběti, potencionální nakažené, vše prošpikované dramatem i odlehčenou stránkou života. Postupně se přitvrzuje a seriál nabírá tragičtější, tesknější až apokalyptickou ráz. Tohle se skopčákům celkem povedlo. 2.sezońa- slabší začátek, pak už to bylo lepší. Napětí a akce v pozdějších dílech už je dostačující. Trochu iritující nelogické chování některých postav a někdy naivita. Postapokalyptické městečko postupně nabírá na nebezpečí a roste patalogie vztahů, s tím postupně přibývá nepříjemného násilí.

Bariéra - Moje sestra Sara (2020) (epizoda)

Druhý díl se mi líbil víc. Větší spád, jednoduchý, nenáročný kousek na páteční večer. Docela se těším na další díl, i když je to prošpikováno jedním klišé za druhým. Přesto krátce pobavilo.

Bariéra - Jiný svět (2020) (epizoda)

Plno patosu a neoriginálního klišé. Povrchně načrtnuté postavy i svět po 3.světové válce.

Away (2020) (seriál)

Vesmír, kosmonauti, případně kolonizace jiných planet mě zajímá, ale tenhle seriál Netflixu o misi na Mars zrovna moc nevyšel.Téma skvělé, akorát by to chtělo zpracovat jinak a lépe. Z Měsíce, Marsu ani vesmíru jsem toho moc neviděla, zato tunu nepřesvědčivého patosu a banálnosti plného vět jako: "Jsem na svojí rodinu moc hrdá, miluju vás," v každém díle, přitom potoky slz a vykonstruovaných rádoby emocí a nudných, nicneříkajících vzpomínek třeba na první krůčky své dcery nebo nemoc manžela, koho tohle ve sci-fi seriálu interesuje? Ano, je lepší se nehádat a je lepší svět bez válek, ale takovéto moudra víme i bez tohoto seriálu. Skoro až úsměvný, laciný a naivní kýč.Viděla jsem skoro výhradně jen záběry z rodné planety nebo interiér kosmické lodi, kosmos jsem zahlédla jen na pár sekund a ještě z rychlíku. A ty rádoby potíže z lodi bez jakékoli gradace nebo napětí? Raději bez komentáře. Dávám půlku hvězdy za námět, první cesta kosmonautů na Mars. Jinak je to vážně dílo. :)

Biohackeři (2020) (seriál)

Vcelku pohodové scífko pro mládež. Trochu crazy studenti, jejich společné bydlení a pařby, lásky, vynálezy, výzkum, špetka thrilleru, další pomsta zhrzené dívky za starou rodinnou křivdu. Úsměvné, milé, jinak nenáročné, průměrné, protože samotný příběh tedy nic moc. Pro příjemné a lehké letní večery TV seriál jako dělaný, místy mírně napínavé. Logiku neřešte a pobavíte se. :)

Skin Walker (2019) odpad!

Je to divný film o vyšinuté ženské. Skin Walker je zvláště v druhé polovině nepřehledný a chaotický, kdy se v rychlém sledu míjejí pokroucené vzpomínky, obrazy a představy šílené ženy. Střih mi připomínal blikající, rozbitou žárovku a podobný rádoby moderní, art. přístup mi byl nepříjemný. Ne že by divák netušil o čem to asi je, že možná není všechno tak, jak se zpočátku zdá a že by nedával vůbec žádný smysl. Potíž je v tom, že kdyby se mi někdo zeptal, co mi sledování tohohle dílka přineslo, řekla bych hlavně tíživej pocit a zbytečnou depku. Vžívat se do myšlení a dostávat se do kůže nemocného člověka není opravdu nic zábavného, pokud se tak neděje alespoň hlubší, psychologičtější a umělečtější formou. Nevím, jestli je to přímo na odpad, ale osobně nějak nevím, za co bych měla dávat alespoň hvězdičku.

Spoutaná láska (2019) (seriál)

Romantická, historická, i když místy poněkud drsnější telenovela pro ženy. Potěšilo mě, že sem dorazilo výjimečně i něco z Ukrajiny. V rámci melodramatického žánru Spoutaná láska není ani žádná pecka ani úplné dno. Tento historický TV seriál o nevolnících i boháčích zatím vypadá na oddechovou, lacinější, pro někoho možná i poněkud nemoudrou zábavu, u níž se dá především relaxovat. Nebudu dále sledovat, proto hvězdičkově nehodnotím. Je to prostě zjednodušená pohádka, z hlediska historických filmů jasný podprůměr, ne tak z hlediska telenovel a oddechových, nenáročných filmů s nepříliš duchaplnými rozhovory a mnohými klišé. Některé scény se útlocitným divačkám nemusí líbit (bičování dítěte, znásilnění služebné), jindy je to přeslazené.