Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Hovadina, kterou Nova považuje za jakýsi úspěch a kdykoli nemá v zásobě pokus o nový formát nebo vysílací práva na tisícou reprízu okoukaných amerických klišé, tak háže do vysílání zrovna tento paskvil. Je mi líto jen mých vskutku oblíbených herců Švehlíka a Novotného, že museli své nynější úspěšnější kariéry odrážet zrovna na takovýchto průhledných projektech.

Cukrárna (2010) (seriál)

Je škoda, že zrovna ty už absolutně zapomenuté produkty ČT byly takhle nemile odsouzeny, protože já si Cukrárnu nebo i třeba obdobně nenáviděné Poste Restante jako menší neskonale užíval a modlil jsem se i v pokračování. Jen se bojím, jakého bych byl názoru, kdybych si seriály připomněl s oním obrovským časovým odstupem.

Poste restante (2009) (seriál)

Strašně milý, ničím nenáročný seriál ze snaživé produkce České televize o nepříliš úspěšném a už vůbec ne s životem spokojeném pošťákovi. Pamatuju si, jak jsem ještě v premiéře hltal každý pátek od 8 nový díl.

Lidé zítřka (2013) (seriál)

Totálně zapadlý nevinný sci-fi seriál pro teenagery by se do našich končin asi vůbec nedostal, kdyby jej kdysi ještě TV Fanda minimálně ve dvou reprízách neuvedla. Robbieho Amella jsem měl dřív celkem v oblibě, dlouho mi bylo vskutku líto, že opustil mého favoritního Flashe a kromě něho jsem si v tomhle seriálu našel ještě větší klenot. Jsem z dětí, co odrostly na rodinné sérii zaváté prachem jménem Spy Kids a už tam jsem měl jako malý slabost pro Alexu Vegu. A Tomorrow People mi po letech ukázali, jaká neskutečná kočka z ní vyrostla. Škoda, že nedostává vícero hodnotných rolí.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Nikdy jsem nebyl fanouškem jakýchkoli typů amerických sitcomů a kromě občasné návštěvy kanálu Nova 2 a její neustálé opakovačky Dva a půl chlapa bych vlastně nekoukal na žádného zástupce z tohoto přemnoženého odvětví. Z jednoho z nejoblíbenějších komediálních kraťasů poslední dekády jsem viděl pár dílů a nijak zvlášť mě neohromil. Ale obsazení je příjemné a až mi jednou dojde materiál na koukání (dobrý vtip, že?), tak se třeba na Teorii vrhnu.

Co ta holka chce (2003)

Nebýt dávné neustálé reprízy téhle jednodušší, byť zábavné komedie o pátečních večerech rok co rok na Nově, nikdy bych jednu z těch méně známých rolí Colina Firtha neviděl. Ne že bych tím o něco zásadního přišel, ale Amanda Bynes se mi vždycky líbila, její teen komedie se oproti jiným svého žánru snést daly a je škoda, jak to s její hereckou kariérou dopadlo. Třeba mohlo vzniknout pár těch odpočinkových slaďáren jako právě tento film nebo třeba Supernáhradník.

Zejtra napořád (2014)

Jsem ohromně rád, že pořád i v české kinematografii existuje spoustu poměrně neviditelných filmů, na které prostě musíte narazit náhodou a úplně nechtěně si je oblíbit. Žádná reklama, žádná doporučení. Jen jedno velmi dávné páteční odpoledne a zcela neovlivněné kliknutí na náhodný český film. A hle, vyklubala se z něj tragikomedie, která se mi nemálo zalíbila. Ale zrovna Zejtra napořád trefně podtrhuje pravidlo, že na první zhlédnutí je vždy pohled na onu věc úplně jinačí než v případě opakovaček.

Alvin a Chipmunkové 2 (2009)

Ohromná kravina pro dětské oči mě v době svého uvedení potěšila zejména inovací v podobě přidání dámských čipmanků. Dneska by mi ta hudba si rvala uši, kdysi se mi ale hromada duetů v tomhle filmu fakt líbila. Ke trojce a čtyřce už jsem se ale nikdy nedostal a vůbec mi to nevadí.

Malá mořská víla II: Návrat do moře (2000)

Kdykoli slyším anglický výraz "melody", vzpomenu si na tuhle pohádku a dávná letní odpoledne u oběda u babičky, kdy sequel slavné Malé mořské víly běžel na DVD snad častěji než mnohem barvitější a kouzelnější origin.

Ladíme 2 (2015)

Nikdy jsem nezastíral názor, že je tahle hudební filmová reklama na styl "acapella" spíše holčičí záležitostí, vždyť bych si ji bez ségry asi jen tak nikdy nepustil. Upřímně jsem ale rád, že jsem (vyjmo již divné trojky) všechny části viděl a užil si zejména vizáž hlavních protagonistek. Ale abych nechválil film jen kvůli castingu hezkých hereček, tak je nutno uznat, že množství zpívaných pasáží jsem si po zhlédnutí dohledával na YouTubku.

Časové pásmo bylo změněno