Lupin - Série 1 (2021) (série)

Lupin je takovým francouzským pokusem o národního tahouna na nejpopulárnější streamovací službě a já musím říct, že mu tenhle status vůbec nemůžu upřít. Více než scénáristicky promyšlený je Lupin hlavně divoký, svižný a neutichající a přesně po tom konzumní společnost zejména prahne. Zastánci promyšlených a opravdu kvalitních kousků tady budou hodně remcat, ti, co se ale chtějí pobavit a odpočinout si, se budou jedině kochat. [viděno na Netflixu]

Narcos - Season 2 (2016) (série)

Je mi líto, že mi kvůli školním povinnostem trvalo tak urputně dlouho zhlédnout jeden z nejlépe hodnocených seriálů vůbec. Mluvím tedy o jeho ústřední dějové linii, která končí v jeho druhé třetině, poslední série na mě stále čeká. Ta prostřední je ale úctyhodným televizním kouskem, který mě sice neposadil na zadek jako jiné geniální kousky s drogovou tématikou, budu na něj ale vzpomínat jedině v dobrém. [viděno na Netflixu]

Elita - Série 4 (2021) (série)

Po urputném čekání konečně na Netflix dorazil jeden z jeho populárních kousků, které jsem já v době jejich objevení dal téměř na jeden zátah. První tři řady byly obrovská pecka z prostředí problémových teenagerů, jejichž nekompromisní peripetie dokáží zabavit i diváka, co by si jinak středoškolskou "telenovelu" už vůbec nepustil. Čtvrtá řada otevírá takovou pomyslnou druhou část celého seriálu, už jen proto, že nám z původní sestavy zbyla jen hrstka oblíbenců. Nově příchozí postavy jsou sice extrémně otravné a pochybuju, že s nimi budu sympatizovat v očekávané páté sezóně (kterou by to klidně mohlo skončit), naštěstí se ale zasloužily o úctyhodnou tajemnou dějovou linku, s jejímž rozuzlením jsem v porovnání se zdejšími čísly dost spokojený. [viděno na Netflixu]

Útěk z Alcatrazu (1979)

Po včerejším F9 fiasku v kině bylo co nejdříve na čase spravit si chuť po pořádném filmovém zážitku a naštěstí jsem jako milovník postarších kultů u veleslavného útěkářského kousku nesáhl vůbec vedle. Eastwood je (nejen) herecká legenda a já se už teď těším, až mrknu na něco dalšího z jeho bohatého repertoáru. Druhý Shawshank se sice v Escape from Alcatraz nekoná, příznivci vězeňských dramat si tu ale zajisté přijdou na své. [viděno na HBO GO 30.6.2021]

Rychle a zběsile 9 (2021)

To se tak úplně normálně stává, že jako filmový maniak dychtivě toužíte po době covidové po pořádném kino blockbusteru a po více než týdnu bez jakéhokoli filmu i doma zásluhou zkouškového konečně na něco vyrazíte a nestačíte kroutit hlavou, jak byla jedna z nejdelších současných filmových sérii podrobena absolutní sebedestrukci. Až do osmičky jsem byl kromě dvojky nebo trojky poměrně dost spokojený, po relativně dlouhé odmlce ale dorazil nástavec do Rychlé ságy, který nezná hranice v absolutně jakémkoli smyslu a jeho hlavním a tentokrát už faktickým cílem je nasrat fanouška předchozích částí. Potřeba neustále navracet postavy, které byly léta vlastně jen na oko mrtvé a dělat ze všech zprvu nepřemožitelných záporáků ve finále členy rodiny, jsou kroky, které devítku Torettovy rodinné jízdy už ani přede mnou nespasí. A to je mi fakt líto dávat dvě hvězdy, když jsem až do teď pětkoval. [viděno v Cinestar Plzeň 29.6.2021]

Copak je to za vojáka... (1987)

Klasika všech klasik předrevolučních českých komedií, které se staly oprávněným kultem, u kterého se pobaví i divák, jenž české komedie nekonzumuje jen proto, že jsou zdejší. V porovnání se současnými výplody je Copak je to za vojáka absolutním klenotem a nebude mi vadit si tuhle taškařici jednou připomenout.

Tiché místo: Část II (2020)

Svět se probouzí k životu a s ním i lukrativní nabídka kin, která se už neskládá jen z polozapomenutých evropských pokusů o film, dva roky starých menších amerických kousků, co už všichni zpirátili nebo Avatara, který se rozhodl opětovně dobýt příčku nejvýdělečnějšího snímku všech dob. S restartem filmového průmyslu přesně tak, jak jsme na něj byli zvyklí ještě před 16 měsíci, jsem totiž mohl na velkém plátně vidět jeden z nejvyhlíženějších filmů loňska a ani nevím, kdy naposledy jsem byl s nějakým zástupcem mého největšího koníčku takhle spokojený. Jediná výtka, kterou můžu k pokračování Tichého místa směřovat, je na stopáž. Takhle intenzivní hororové dobrodrůžo chcete prostě co nejdelší. A ten konec?! Nutně potřebuju trojku. [viděno v Cinema City Plaza Plzeň 18.6.2021]

Pryč od pece (2013)

Duo Cooper a Bale mě akorát před dvěma lety totálně odzbrojilo westernovými Hostiles a nedávno jsem zjistil, že brzo splácají další pecku. Jejich vůbec první spolupráci jsem zahlédl už v dubnu na Voyo, abych se k ní konečně dokopal teď a vůbec nelitoval, že jí má pozornost na nějakou dobu utekla. Já nikdy nepřišel na chuť filmům o jakémkoli druhu bojového sportu, plus začínám být přesycený klasických honů za pomstou. Oba tyto faktory Out of Furnace obsahuje a tím parkuje u oněch 65 % na správném místě. [viděno na Netflixu 16.6.2021]

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Určitě se nejedná o gangsterský film, jak se snaží popsat někteří v recenzích a jak se rozhodla česká distribuce osvětlit doprovodný název prostého amerického Traffic. Jinak ale jde o výborné dílo o prohnilém světě narkotik, jehož zdejší předobraz mě vyloženě děsí. Jestli se v Americe dokáže k tomuhle svinstvu dostat prakticky kdokoli takhle lehce, tak je svět vyloženě v řiti. [viděno na Netflixu 10.6.2021]

13 minut (2021) (TV film)

Klusák nezahálí a po fenomenálním úspěchu dokumentu V síti se vrhá do dalšího enormně důležitého společenského tématu, které mně osobně hýbe žlučí ještě o něco víc, než to doposud dost tabuizované, zobrazené právě ve výše zmíněném předchozím projektu. Osvěta o tom, že pokud člověk nezná svoje limity a schopnosti, neměl by za volant vůbec sedat. Jeden z aktérů, co si myslí, že je pán světa a rychlosti, má obrovské štěstí, že jediný nezpůsobil smrt. Jinak bych mu za jeho chování přál shnít v pekle. [viděno v iVysílání 12.6.2021]