• Krátkometrážní

Candyman (1992)

Candymana jsem viděl naposledy ještě v dobách kdy jsem si chodil pro filmy do videopůjčovny. Když jsem zjistil, že je na světě nový Candyman (2021), kterej volně navazuje na první díl, rozhodl jsem si Candymana (1992) oprášit, protože jsem si z něho pamatoval hlavně stěžejní scény. Musím uznat, že ani po letech neztratil Candyman nic ze svého kouzla. I přes chyby kterých ve filmu není zrovna málo přemýšlím, že hodnocení zvednu o hvězdu výšva to na 4 hvězdy.

Armáda mrtvých (2021)

Zack Snyder u mě zabodoval jediným filmem a tím je Dawn of the Dead z roku 2004. S tímhle snímkem už ale tak spokojenej nejsem. Neskutečně přepálená stopáž (musel jsem se dívat na dvakrát) na tak prostinkej příběh. O hororovém napětí snad nemůže být ani řeč. Spíš jde o akční řežbu. Ale podobných a mnohem povedenějších hororových akčních řežeb už tu bylo víc. Jako příklad uvedu film La horde z roku 2009. Hororovej akční zombie nářez- stopáž 90 minut. Zrovna dvakrát mi neseděl ani D. Bautista a ani jeho tým. O originalitě tohohle snímku nemůže být ani řeč. I zombie tygr tady byl a to ve snímku Zombie Apocalypse z roku 2011. Co se týče efektů tak ani tady to není žádná sláva. Za mě je Army of the Dead filmem, kterej (alespoň u mě) padne brzy v zapomnění. Co se týče zombie snímků za posledních cca 20 let tak u mě jednoznačně vede snímek  Train to Busan (jsem zvědavej na pokračování) a nasledují ho méně známé zombie snímky The Dead z roku 2010 a pro mě ještě lepší pokračování The Dead 2: India z roku 2013.

Čepel smrti (2009) odpad!

O tomhle českým "skvostu" jsem samozřejmě věděl. Zdejší hodnocení ale jasně naznačovalo, že to bude ztráta času. Takže jsem filmu úspěšně odolával. Včera jsem ale brouzdal po televizních kanálech a hledal u čeho usnu a ejhle zrovna začínal tenhle českej průjem a tak jsem mu dal šanci.  Kupodivu jsem u toho ani neusnul ikdyž jde o opravdovou žumpu český kinematografie a amatérismus ve své ryzí podobě.

Mizerná jízda (2020)

To je tak blbý až je to dobrý. Komedie ve stylu Bad Grandma.

Pobřežní hlídka (2017)

Kdysi se po pláži (v seriálu nevalné kvality) proháněl Mič Bjúkenen v podání Dejvida Hajzlhófa. Seriál sice nebyl nic moc, ale film , kterej se pokusil obživit pobřežní hlídku je na tom ještě hůř. Nezachrání to ani Mič Bjúkenen v podání Dvejna Džonsna. Příběh nudnej, vtipu pomálu a jako bonus Zek Ufon kterej mě neskutečně sral. To vše ve zbytečně dlouhé stopáži.

Jackass: Děda Mizera (2013)

Jackass mám rád, ale podle mě tahle forma ( Jackass formou filmu )nebyla zrovna nejšťastnější. Příběh je vedlejší, nepodstatnej a hlavně zbytečnej. O to víc mohlo být času na klasický Jackass fóry, který tu sice byly, ale na úkor příběhu jich tady bylo o to míň.

Overlord (2018)

Musím uznat, že začátek mě celkem navnadil a já jsem čekal akční nonstop jízdu. Moje očekávání se ale nesplnilo a po slibném začátku film rapidně ubral na tempu. A já se pomalu ale jistě začínal nudit. K přeživší skupině jsem si nevtvořil sebemenší sympatie což filmu taky zrovna dvakrát neprospělo. Další větší akce přišla až k závěru filmu. To už moje kladný hodnocení na film určitě nezachrání. Za mě bych OVERLORD určitě nedoporučil. Ale jak se dívám na zdejší hodnocení tak své příznivce si snímek určitě najde.

Děda, postrach rodiny (2020)

Svého času jsem na to chtěl jít s dcerou do kina. Covidová doba alerozhodla jinak. S odstupem času jsme na to koukli v TV. Myslím si, že jde o celkem pohodovou komedii u které si troufnu říct že dokáže pobavit celou rodinu. Ikdyž primárně je asi určitě určená pro mladší obecenstvo.

Špunti na vodě (2017)

Jako podívat se na to dalo, ale víckrát už to vidět nemusím.