• Krátkometrážní

La Chose derrière la porte (2023)

Co jednou zemře mělo by zůstat pohřbené. Jinak naprostý souhlas s komentářem kolegy ricci.s. Jen bych se opakoval. Jen dodám, že The Thing Behind the Door je filmem kterej ocení jen okrajový diváci. 3hvězdy.

Smrtelná čára (1972)

Při stavbě tunelů v roce 1982 se zřítil strop a zůstalo tam uvězněno i pár dělníků. Přesněji 8dělníků a 4ženy. Muži tehdy kopali a ženy vynášely vykopanou hlínu na povrch. Jenže společnost realizující stavbu zbankrotovala a nemohla si dovolit vyprostit těla. Práce byly zastaveny a těla tam zůstaly pohřbeny. Dle některých odborníků je však možný, že nějaký čas mohli přežít díky vzduchovým kapsám. Vody tam byla spousta a bez jídla tam taky úplně nebyli. Pokud by někdo umřel mohli ho ostatní v nejhorším sníst. A jak se zdá odborníci měli pravdu, protože v londýnských zákoutích metra začínají mizet lidé. Zní to možná dobře ale zas až takovej nářez to není. Pochválit lze kanibalskej kutloch, pár hnijících a rozkládajících se mrtvol a hereckej výkon Donalda Pleasence. Jinak mě ale film popravdě až tak nechytil. Asi jsem od něho čekal podstatně víc než jsem nakonec dostal. Přemýšlel jsem dokonce jen o 2hvězdách ale nakonec ty 3slabší hvězdy dám.

Zelené peklo (1988)

The Green Inferno(2013) Eliho Rotha jsem svýho času viděl. Šlo o jakousi novodobou poctu kanibalským filmům(za mě celkem vydařenou). Tenhle starej kousek jsem ale stále odkládal. Jde čistě o dobrodružnej film(žádnej kanibalskej horor) pojatej polodokumentární formou. Kanibaly byste tu hledali marně. A jak je uváděno ve zdejších zajímavostech to ani nebylo úmyslem režiséra Antonio Climatiho točit pokračování Cannibal Holocaust(1980). Za název Cannibal Holocaust II a díky tomu nelibosti fanoušků kvůli absenci kanibalů vděčí film především distributorům nikoliv režisérovi Antonio Climatimu. Jak je psáno pro něho je Green Inferno samostatným dobrodružným filmem. A já ho tak taky beru. Mě film hodně sedl a ani na chvíli jsem se nenudil. Navíc snímek ukazuje rozmanitost zdejší fauny a flóry. 4hvězdy

Kanibalové 2 (1978)

Všichni dnes znají dnes už kultovní film Cannibal Holocaust(1980) režiséra Ruggera Deodata. Tenhle film s nešťastným českým názvem Kanibalové 2 nemá samozřejmě s Cannibal Holocaust nic společnýho a logicky nemůže být ani řeč o pokračování jelikož tenhle snímek byl natočen ještě dřív(1978) než dnes již kultovní CH(1980). Teď už k filmu. La montagna del dio cannibale je spíš než hororem dobrodružným filmem. Rozhodně si ale nezaslouží odpadový hodnocení. To jen diváci pod tímhle stupidním českým názvem hledali nejspíš kanibalský orgie a těch se nedočkali a tak zhrzeně rozhazovali špatným hodnocením. Já nemám problém dá 3hvězdy. PS. V podstatě vše krásně ve svým komentáři shrnul filmovej kolega darkrobyk a já s ním plně souhlasím.

Dark Night of the Scarecrow (1981) (TV film)

Taková ta klasika která se odehrává kdesi ve vidlákově. Příběh o prosťáčkovi Bubbovi na kterýho maj pifku místní burani. Když je nějakej problém hned ho hoděj na něj. Po falešným obvinění ze zabití malé dívky( z kterýho nakonec vyleze, že jí nakonec zachránil) je skupinkou místních buranů naháněn a poté co se převleče za strašáka následně dopaden a zabit. Vrahové však od soudu odchází bez postihu. Ale jak se říká na každou svini se vaří voda a tak musí přijít jiná spravedlnost. Film sice neoslní vraždami ani gore ale má svoji atmosféru a stupňující napětí. Milovníci těchto starších 80kových kousků by vyloženě zklamáni být neměli. Slabší 4hvězdy.

Děsivý soumrak nad městem (1976)

The Town That Dreaded Sundown(2014) by měl být remakem tohoto filmu nebo chcete-li pokračováním. Já už tento viděl a hodnotil v roce 2017. Tenhle původní film z roku 1976 jsem neviděl a tak to napravuji až nyní. Na svou dobu jde o pozoruhodnej film kterej je inspirovanej příběhem „The Phantom Killer“ z roku 1946 a dodnes zůstává z jedním z nejznámějších nevyřešených zločinů v historii USA. Městečko Texarkana po setmění žije v hrůze. Obchází tu totiž vrah. Horor(Slasher)/thriler(krimi) kde nechybí ani odlehčení humorem a vstupy vypravěče. Dojde i na nějaký to napětí a atmosféru. Nějaké krvavější vraždy(natožpak gore) tady budete hledat ale marně. 3hvězdy.

Zvuky temna (1977)

Po filmu Le porte del silenzio(1991) což byl vlastně Fulciho poslední film kterej natočil a nutno říct, že né vydařenej, vybíral jsem z Fulciho snímků kterej ještě neviděl a kterým bych si popřípadě spravil chuť. A vybral jsem Sette note in nero. Tady už mě L. Fulci o5 přesvědčil, že umí. Atmosferický a napínavý až do poslední chvíle. Navíc jde o film s krásnou herečkou v hlavní roli. 4hvězdy.

Dveře do ticha (1991)

Tak tohle se nepovedlo. Za mě strašně nudnej a hlavně předvídatelnej film. Navíc jeho hlavní postava Melvin(John Savage) mě neskutečně iritovala. Jde o poslední film Lucia Fulciho a za mě tohle nebylo zrona důstojný rozloučení s filmovým světem. Naštěstí má Fulci ve svý filmografii i vydařenější kousky kvůli kterým si ho budu pamatovat. Tohle je u mě jen za 1hvězdu.

It's a Wonderful Knife (2023)

Začátek filmu nevypadal zas až tak zle a já si říkal, že by z toho mohl být alespoň průměrnej slasher. Nakonec se z toho ale vyklubala pěkná chujovina, která má k průměrnýmu slasheru hodně daleko. Původně jsem si tenhle film chtěl nechat až na 24 prosince ale neodolal jsem a jsem za to rád. Hned bych měl zkaženej den xichtem Justina Longa páč jsem si nepřečetl(moje chyba), že v tom hraje i tenhle antiherec, kterýho bytostně nesnáším. Ale on nebyl tím jediným problémem filmu. Všechny postavy snímku jsou vlastně nesympatický. Není tu prakticky nikdo ke komu by si divák mohl vytvořit nějaký sympatie. K hlavní "hrdince" už vůbec ne. Vraždy nejsou nikterak výrazný(efektivní) a celkovej námět s Vánocemi, polární září a alternativní realitou mi přišel spíš pro teenagery. Hodně slabý 2hvězdy.

Studentská těla (1981)

Za mě je Student Bodies velice povedenou parodií na slashery, která nabízí spoustu dobrejch a vtipnejch nápadů a celkem i vysokej bodycount. Ke konci už sice filmu tak trochu docházel dech ale na 3hvězdy to v pohodě stačí.