• Krátkometrážní

Pledge (2018)

Triviální příběh tří loserů kteří se snaží dostat do bratrstva. Budou však muset projít zkouškou. Jak se však ukáže nejsou to oni kdo prochází zkouškou. Sice to á poměrně krátkou stopáž ale v ní nic co by mě nějak víc oslovilo. Hódně slabý 2hvězdy.

Démon pomsty (1988)

Ve své době to muselo být něco. Já jsem však z těch co dokáží tenhle film ocenit i dnes. Zejména pak maskérskou práci a triky. Za mě 4hvězdy.

Red Rooms (2023)

Film pojednávající o soudním procesu s Ludovicem Chevalierem kterej je obviněn z brutálních vražd tří nezletilých dívek. Snímek se taktéž zaměřuje na dvě ženské postavy které jsou tímto případem fascinovány. Každá však z jiného důvodu. Lehce je tu nakousnuto i téma dark webu. Určitě jde o nápaditej a zajímavě pojatej snímek. Snad jen zamrzí, že z videí mučených a zavražděných dívek divák neuvidí vůbec nic. Slabší 4hvězdy.

Devil's Gate (2017)

Tak první řadě je asi lepší o snímku vědět co nejmíň(takže pokud jste neviděli nečtěte dál) a pak je tu možnost, že vás možná překvapí jakým směrem se film bude vyvíjet. Obsah filmu jsem sice kdysi četl(něčím mě film zaujmout musel) komentáře zdejších uživatelů nikoliv. Je to ale už nějakej pátek co mám film  počítači takže jsem moc nevěděl do čeho jdu. Devil's Gate se zpočátku tváří spíš jako krimi thriller kde se budou vyšetřovat vraždy. Nakonec se z toho ale vyklubal Sci-Fi horor kam zavítají i šmejdi z vesmíru. Asi nic extra ale za ten konec ty 3slabší hvězdy dám.

The Devil's Doorway (2018)

Hned v úvodu mě zarazilo, že půjde o FF projekt což jsem opravdu nečekal. Děj filmu vypráví o klášteře  němž jeptišky drží prostitutky, sirotky, mentálně postižené, šílené a neprovdané těhotné ženy. Navíc je zde socha Panny Marie která krvácí z očí. A to mají za úkol vyšetřit dva kněží. Jenže záhad přibývá a nebude to jen krvácející socha s kterou se budou muset potýkat. Postupně začnou krvácet všechny sochy, objeví se zde posednutí, duchové i satanismus. Found footage je hororovej subžánr kterej už má nejlepší časy dávno za sebou. Tu a tam se sice objeví nějakej snímek kterej se tuhle zašlou slávu snaží oprášit ale marně. Stejně tak je to i s The Devil's Doorway. Tady to sice vyloženej průser není a díky svý poměrně krátký stopáži(jen 76minut) se to dá v pohodě zkousnout a bez větší újmy přežít ale na víc jak 2hvězdy to prostě není.

The Devil's Rock (2011)

Většina mých hororových kolegů je s tímto snímkem spokojena. Já však jejich nadšení tentokrát nesdílím. Ke štěstí bych potřeboval asi něco víc. Což o to potenciál bytu byl. Za mě ale zůstal nevyužit. Děj se odehrává na konci druhý světový války. Vše je pojato spíš komorně a drtívá část stopáže se odehrává v nacistickým bunkru. Vše je víceméně o třech lidech. Pardón. Jeden z toho je ďábel. Okultismus, trocha gore a krve a dobře zvolená hudba. Většinu stopáže ale převládají spíš dialogy. Tohle mě prostě moc neoslovilo. Za mě jen 2hvězdy.

Mystická síla (1984)

Já mám pro tyhle dalo by se říct raritní 80kový(a nejen ty) kousky který si zakládali na hutný atmosféře a skvěle se hodící hudbě prostě slabost. The Power není Výjimkou. 4hvězdy.

Mesiáš zla (1973)

Vskutku zvláštní a celkem originálně pojatej hororovej kousek kterej nabídne pár opravdu napínavejch a atmosferickejch scén. I tak se ale nemůžu ubránit mírnýmu zklamání. Dle hodnocení a pochvalných komentářů mých hororových kolegů jsem od snímku čekal asi ještě o trochu víc. Za podívání ale rozhodně stojí. Film má jen 108hodnocení. Lepší 3hvězdy.

God Told Me To (1976)

Velice nápaditej žánrovej mix. Zajímej nápad a příběh. Konec tak trošku bizárek. Jen 116hodnocení. Slabší 4hvězdy.

La Plus Longue Nuit du diable (1971)

Sedm cestujících je nuceno strávit noc na zámku(překrásný hrad Antoing v Belgii). Zde se však budou muset potýkat se Sukkubou která je bude chtít zbavit jejich bezcenných životů. Určitě chválím výběr lokace(hrad), výběr herců zejména sluha Hans a především ďábelský Daniel Emilfork. Vraždy nijak neoslní. Film rozhodně neurazí ale asi ani nikterak víc nenadchne. Slabší 3hvězdy.