• Krátkometrážní

The Spore (2021)

Film The Spore diváka přivádí do oblasti kde řádí smrtící infekce pocházející z hub. O nějakým souvislým ději tady nemůže být řeč. Film sleduje spíš osudy několika osob kteří se právě s touto infekcí nějakým způsobem dostanou do styku. A jelikož jde o infekci smrtelnou jejich vyhlídky nejsou zrovna růžový. To, že tenhle snímek nemá souvislý děj(nosnou ucelenou kostru příběhu) je asi jeho největším mínusem a taky důvodem proč většině lidí(diváků) film nejspíš nesedne. O čemž svědčí i zdejších 52hodnocení a pouhých 36%. Na druhou stranu efekty jsou celkem na solidní úrovni což já dokážu ocenit. I celkovej nápad není k zahození. Škoda jen, že nebyl zabalenej do poutavějšího příběhu. I tak ty 3slabší hvězdy dám.

Hosts (2020)

Věřím, že když se mě někdo za pár let zeptá co si z tohoto sci-fi hororu odehrávajícího se o Vánocích pamatuju budou to maximálně svítící oči a dvě povedený gore scény. Zejména pak ta jedna. Víc mi toho v paměti určitě neutkví. Kde se čerpala inspirace je zřejmí a proto by to nemusel být vůbec špatnej film. Jen si to chtělo dát trošku větší práci se scénářem. Tady to na mě ale působilo jako by to bylo spíchnuto horkou jehlou. Škoda. Dvě obstojný scény ještě nedělají dobrej film. Slabší 2hvězdy.

Chlapec, kterému říkají Vánoce (2021)

Předposlední film s vánoční tématikou kterej jsem měl pro letošní rok nachystanej. Určitá podobnost a možná i inspirace finským snímkem Joulutarina(2007) je zřejmá. A pokud bych tyhle dva filmy měl srovnávat na u mě na plný čáře jasně vítězí Joulutarina. Na A Boy Called Christmas se sice taky dalo bez větších problémů v pohodě podívat ale na můj vkus to bylo zbytečně dlouhý. Na rovinu říkám, že tohle už asi víckrát vidět nepotřebuju. Určitě né v nejbližší době. Kdežto k Joulutarina si časem klidně rád zopáknu. A Boy Called Christmas to má u mě za 3hvězdy.

The World of Killing People (2022)

Strašná hovadina s naprosto debilním scénářem. Postavy jsou totálně nesympatický takže si vlastně přejete ať je killer v medvědí masce(ať už je to kdokoliv) pozabíjí co nejdřív. Jestli mělo jít o slasher s komediálními prvky tak já jsem je tam nenašel. Jediný co se dá ocenit(a někdo to možná ocení) je gore. Odřezaný hlavy, tělo vejpůl, probodnutí prsu a následné vytažení silikonu, atd.. Na mě to bylo ale moc CGI. 1hvězda.

Nejlepší přítel člověka (1993)

Když někdo řekne film o vraždícím psovi každýmu se nejspíš vybaví Kingovo notoricky známý filmový zpracování Cujo(1983). Tenhle film Man's Best Friend může Cujovi klidně konkurovat. Protože tenhle chlupáč Max má taky pěkně ostrý zoubky. A ačkoliv se to hlavně zpočátku nezdá a Max je celkem přítulnej, tedy hlavně ke svojí nový(dočasný) paničce tak později svoje zabijácký choutky ukáže v celý svý kráse. Musím uznat, že mě osobně tenhle film sedl asi víc než všemi přeceňovanej a opěvovanej Cujo. Možná je to i tím, že o tomhle filmu jsem ještě do nedávna vůbec nevěděl a nečekal jsem, že by mohlo jít o tak kvalitní kousek. Zkrátka a dobře tenhle snímek mě překvapil. V dobrým slova smyslu. A proto ty slabší 4hvězdy dám.

Šťastné a krvavé (2023)

There's Something in the Barn je vyloženě rodinnou komedií s hororovými prvky kdy je vám hned od začátku jasný, že nikomu ze členů rodiny se nic nestane. Zpočátku jsem měl strach, že skřet ve stodole bude jen jeden. Naštěstí ne, protože to by byla nuda. Jinak jde klasicky o film o rodince která nedokáže držet pospolu(nejvíc asi hapruje vztah dcery s macechou) a tak musí přijít něco co je stmelí a ukáže sílu rodiny. A jsou to právě nasraní skřeti kteří se jim budou snažit zdevastovat nejen jejich novej domov a přitom je ještě připravit i o jejich životy. A tak může začít zběsilá taškařice. Nejde sice o nic extra ale když jsou ty Vánoce budu shovívavej. Mimo to ruku na srdce. 100raději se kouknu na nějakej novej vánoční horor(sice né tak kvalitní) než o5 koukat na x krát viděnou klasiku kterou zase pouští v bedně. A i proto ty 3hvězdy dám.

Legenda o Vánocích (2007)

Předem bych upozornil, že zdejší obsah prozrazuje zbytečně moc. Čím míň o filmu budete vědět tím líp pro vás. Já jsem si obsah přečetl až po dopsání komentáře a jsem až zděšen co vše zdejší obsah prozradí a o co tak diváka připraví a tak jsem hned komentář upravil a tohle jsem prostě musel dopsat.... Finská variace příběhu o pantátovi v červeným hábitu a o tom kde se vzala tradice dávání dárků o Vánocích. Pakliže už máte dost všech těch novodobých pohádek který za moc nestojí nebo naopak jste už přesyceni starou dobrou klasikou kterou v TV opakujou pořád dokola pak sáhněte po tomhle. Tahle finská vánoční záležitost rozhodně za vidění stojí. Joulutarina nabízí poutavej hodně dojemnej příběh odehrávající se v nádherné zasněžené krajině. Herecky na vysoké úrovni. Celkově jde prostě o audiovizuálně působivej snímek kterej prostě na téma Vánoce můžu každýmu jen doporučit. V tomhle čase v rodinném kruhu je tenhle film tou pravou volbou. 5hvězd.

How the Grinch Stole Christmas! (1966) (TV film)

GRINCHe(2000) kterýho hraje Jim Carrey jsem viděl několikrát. GRINCHe(2018) jsem taky viděl. Tahle stará klasika, která běží třeba i na obrazovce v Sám doma(1990) mi ale pořád unikala. Konečně mám tenhle GRINCHovskej rest dohnán. A samozřejmě nemůžu jinak než hodnotit 5hvězdami. Boris Karloff jako vypravěč byl skvělou volbou. Ikdyž i náš Z. Svěrák v GRINCHovi(2000) je taktéž výbornej.

A Creature Was Stirring (2023)

Klasicky jsem si přivstal a jak je mým zvykem(poslední roky) Štedrý den odstartuju (pokud možno) nejlépe nějakým hororem s vánoční tématikou. Letos to vyšlo na A Creature Was Stirring. Už teď je mi jasný, že tenhle kousek bude rozcupován (především mainstreamovým divákem) a upadne v zapomnění protože tuhle psychojízdu ocení asi jen málokdo. Pokud nic tak hororovej fanoušek aspoň musí ocenit starý dobrý poctivý efekty a triky. Tady se na CGI nehraje. Což už se dnes moc nevidí a nenosí. Čehož si já velice cením a za co i  rád ty 3hvězdy hodím.

Vládce temnot (1987)

Film kterej jsem už samozřejmě viděl ale všimnul jsem si, že ho tady nemám ohodnocenej a tak jsem si dal po x letech s chutí repete. A musím říct, že se mi film líbil asi víc než kdysi. Je to asi tím, že dnes jeho kvality dokáže ocenit a docenit víc než tenkrát. Víc nemá asi cenu psát protože tenhle film tady má tolik komentářů, že to už udělali jiní a já bych se jen opakoval. 4hvězdy.