• Krátkometrážní

Ayahuasca v Amazonii (2005) (TV film)

Další(kratší) dokument o síle zvaná Ayahuasca. Né tak zajímavej ani né tak objemnej co se týče informací jako dokument Maestra Ayahuasca(2011). 3hvězdy.

Maestra Ayahuasca (2011)

Dokument o síle zvaná Ayahuasca. Matka příroda je prostě mocná čarodějka. 4hvězdy.

Bufo Alvarius (2017)

No musí to být asi něco užasnýho ponořit se někam do neznáma a objevit sebe sama. Či jak to nazvat. Vyprávění těch co kouzelnou sílu žabky Bufo Alvarius vyzkoušeli. Taktéž jakási vize, že tahle žabka by mohla změnit svět k lepšímu. Každopádně za mě velice poutavej dokument. 4hvězdy.

Ve stínu hor (2009)

David je voják co skončil misi a nyní si užívá odpočinku na horským kole v nádherné přírodě. Na svých cyklotoulkách narazí na sympatickou Angelinu. Padnou si do oka a vyráží za krásami místní krajiny společně. Jenže mezi tím ještě stačí mít konflikt s místními lovci. Jenže lovci nebudou tím největším zlem který je potká. Je tu totiž ještě někdo kdo ujíždí na lízání Bufo Alvarius. Nebo je vše úplně jinak ??? No popravdě Shadow je hodně zvláštním filmem. To co se zpočátku jeví jako klasickej survival(a vůbec né špatnej) se v zápětí přehoupne v mučeníčko(ale nečekejte žádnej extrém). On je v podstatě celej film jak na horský dráze. Jak s nápady, napětím tak s atmosférou. Vzestupy střídají pády. Ale ty 3hvězdy přece jenom dám.

Mutilation Man, The (1998)

Raritka kterou dokáže ocenit jen hrstka vyvolených. Pro normálního diváka nekoukatelná záležitost. Díky svýmu vizuálu a hegešáckýmu stylu se mi to líbilo asi ještě o to víc. 4hvězdy.

Noční můra (2022)

Spánková paralýza je pro mě velice zajímavým tématem. Tady to bylo podáno ale takovou formou, že mě to paradoxně spíš uspávalo. Škoda, že tak slibnej námět zůstal nevyužit. 2hvězdy.

Without Warning (1980)

Without Warning je Sci-Fi hororovým Béčkem o šmejdovi z vesmíru pro kterýho lidi slouží jako trofeje. Loví je pomocí létajících hvězdic který člověku doslova vysají krev. Samotnej sběratel lidskejch trofejí(mimizemšťan) se v celé své kráse ukáže až v poslední 15minutovce čímž celou tu dobu udržuje diváka v napětí odkudže ty hvězdice vlastně lítaj. Není to sice nic extra ale jako taková jednohubka zcela dostačující. Slabší 3hvězdy.

Kuwaresma (2019)

Tak Filipíny nejsou zrovna hororovou filmovou velmocí ale nějakej ten hororovej zářez na kontě už mají. A tento nepatří zrovna k těm nejhorším. Tajemství, duchové, démoni, vymítání. Je fakt, že určitý zkrácení stopáže by filmu sice neuškodilo ale podívat se na to určitě dá. 3hvězdy.

Tanec trpaslíků (1983)

Drtivou část stopáže je to dobrodružnej film. Trochu té hororové atmosféry to nabídne až v závěru. A i tady lze o tom diskutovat. Jelikož zjev monster(trpaslíků) je spíš komickej. Ale mně osobně to až tak nevadilo, protože mě film bavil i tak. A to především díky postavě věčně vylitýho pilota helikoptéry kterýho si zahrál Peter Fonda(dabing Petr Rychlý). Ten měl věčně nějakou hlášku(...Chtělas trpaslíky. Tak tady je máš...)a v podstatě táhl celej film. Za mě 3hvězdy. Za výpomoc s filmem děkuji kolegovi cunesk8

Home Sweet Home (2013)

Další z filmů u kterýho mě překvapilo, že ho tady nemám ohodnocenej ikdyž 100% vím, že jsem ho už viděl. O5 je to asi tím, že to bylo asi ještě v letech kdy jsem na ČSFD ještě nebyl. Vím, že kdysi se mi tenhle film celkem líbil a tak jsem se rozhodl dát repete a ohodnotit jak film vidím po těch letech. A musím říct, že dnes už mě film tolik neoslovil. Za ty roky už oho mám mraky nakoukáno. Tenkrát mě to možná ještě bralo. Dnes už to pro mě byl jenom slabej čajíček. Slabší 2hvězdy.