• Krátkometrážní

Dveře do ticha (1991)

Tak tohle se nepovedlo. Za mě strašně nudnej a hlavně předvídatelnej film. Navíc jeho hlavní postava Melvin(John Savage) mě neskutečně iritovala. Jde o poslední film Lucia Fulciho a za mě tohle nebylo zrona důstojný rozloučení s filmovým světem. Naštěstí má Fulci ve svý filmografii i vydařenější kousky kvůli kterým si ho budu pamatovat. Tohle je u mě jen za 1hvězdu.

It's a Wonderful Knife (2023)

Začátek filmu nevypadal zas až tak zle a já si říkal, že by z toho mohl být alespoň průměrnej slasher. Nakonec se z toho ale vyklubala pěkná chujovina, která má k průměrnýmu slasheru hodně daleko. Původně jsem si tenhle film chtěl nechat až na 24 prosince ale neodolal jsem a jsem za to rád. Hned bych měl zkaženej den xichtem Justina Longa páč jsem si nepřečetl(moje chyba), že v tom hraje i tenhle antiherec, kterýho bytostně nesnáším. Ale on nebyl tím jediným problémem filmu. Všechny postavy snímku jsou vlastně nesympatický. Není tu prakticky nikdo ke komu by si divák mohl vytvořit nějaký sympatie. K hlavní "hrdince" už vůbec ne. Vraždy nejsou nikterak výrazný(efektivní) a celkovej námět s Vánocemi, polární září a alternativní realitou mi přišel spíš pro teenagery. Hodně slabý 2hvězdy.

Studentská těla (1981)

Za mě je Student Bodies velice povedenou parodií na slashery, která nabízí spoustu dobrejch a vtipnejch nápadů a celkem i vysokej bodycount. Ke konci už sice filmu tak trochu docházel dech ale na 3hvězdy to v pohodě stačí.

Šílenství (1994)

Nechápu proč jsem se tomuhle filmu tak dlouho vyhýbal. Tohle mi neskutečně sedlo. Pohltilo mě to hned od úvodních minut a nepustilo mě to až dokonce. Jde o napínavej, atmosferickej a trikově perfektně zvládnutej film. Po filmu Possession(1981) jde o druhej nejlepší hereckej výkon Sama Neilla co jsem od něho zatím viděl. Pokud někdo tenhle starší kousek neviděl tak za sebe ho můžu jen vřele doporučit. Silné 4hvězdy.

Šílený Jake (1990)

Šílený Jake a jeho dva synové kteří zrovna neoplývají vysokým IQ(jeden obzvlášť) už si brousí zuby(a nástroje) na projíždějící náhodný oběti a jejich orgány. Tentokrát si Jake dělá zálusk na ochrnutou(od pasu dolů) dívku která jede s rodiči a bratrem ze soutěže krásy. Jenže tentokrát se Jake trošku přepočítal. Film má tady ke dnešnímu dni jen 36 hodnocení. Takže jde evidentně o zapomenutej snímek. Blood Salvage je Béčkovej hororovej kousek kterej dnes ocení spíš sběratelé raritek. PS. Žádný extra mordy natož pak gore nečekejte ale zase potěší Jake a jeho mazlíček v podobě věčně hladovýho aligátora. 3hvězdy prostě musím dát.

Divné chování (1981)

Jak jsem tady na ČSFD na film narazil hned mě zaujal poster(plakát) filmu. Přišel mi strašně povědomej. Moc bych za to nedal, že tenhle film někde mám na levným DVD z trafiky(hledat se mi ho nechce). 100% jistej si ale nejsem. Určitě ale vím, že jsem to DVD svýho času aspoň v trafikách viděl. Teď už k filmu samotnýmu. Jak je u vedeno ve zdejších zajímavostech jedná se o první horor, kterej byl natočenej na Novém Zélandu. Celkově mě překvapuje, že film tady má jen 125 hodnocení. O to víc, že nejde o špatnej film. Líbilo se mi, že snímek nejede ve vyjetejch kolejích jak je u takových filmů zvykem. Jde tu o experimenty na lidech(respektive experimenty ovlivňující lidský chování). Vraždy sice nikterak neoslní za to maska byla docela creepy. Škoda, že nebyla využita více. 3hvězdy.

Nech svět světem (2023)

...ale pak mi došlo jaký svět opravdu je a uvědomila jsem si hodně důležitou věc. Že je mi z lidí na blití... Většinou pro filmy v kterých má prsty Netflix nemám moc pozitivních slov. Tady ale rád udělám výjimku, protože tímhle se Netlix(konečně) zase jednou trefil do černýho. Tohle se fakt povedlo. Stopáž přes dvě hodiny sice(pro mě vypadala) hrozivě ale tentokrát musím uznat, že jsem se ani chvilku nenudil a film si svoji stopáž víceméně obhájil. Ikdyž bych i zde našel pár scén(za všechny třeba taneček Amandy s G.H. ) o který by mohl být film o něco kratší ale nic zásadního. Jak už jsem psal nenudil jsem se. Film je rozdělen na několik částí. Snímek má svoji nepopsatelnou atmosféru a udržuje diváka neustále v napětí. Jde spíš o konverzační kousek ale v každé z částí dojde i na nějakou tu akci. Film je natočen podle knihy kterou jsem nečetl takže nemůžu soudit jak moc se film drží knižní předlohy ale hodnotím to co jsem viděl. A to se mi líbilo. Sam Esmail je pro mě neznámým režisérem/scénáristou. Na svým kontě před tímto filmem má pouze jeden celovečerní film, dva krátkometrážní kousky a pár epizod seriálů. O to víc mě překvapilo s jakou suverenitou se se snímkem popasoval. Za mě je Leave the World Behind mnohem lepším a zajímavějším filmovým počinem než třeba poslední filmy od M. Night Shyamalana. 4hvězdy.

Kvílení (2016)

Další z filmů o kterých jsem sice věděl ale zazdil jsem ho. A v tomhle případě vím zcela jistě proč. Je jím dlouhá stopáž. Filmy s tak dlouhou stopáží mě vždy spíš odradí než aby mě nalákali. Za doporučení a tím pádem i znovu připomenutí vděčím uživateli stan67. Gokseong není špatným filmem ale jak už to tak u některých asijských filmů bývá chování a smýšlení některých postav bylo naprosto dementní. Navíc i ta stopáž byla dle předpokladů ukrutně přepálená. A tak chtě nechtě i přes svoje kvality který tento snímek bezesporu má je tu prostě i spousta neduhů který mu podráží nohy a kazí výslednej dojem. Za mě to na víc jak 3hvězdy není.

Blood Car (2007)

Hororová komedie o autě jezdícím na lidskou krev. Což sice není až tak originální páč i u nás máme takovej bourák(Upír z Feratu) ale tohle je větší taškařice. Ikdyž mohla z toho bát i daleko větší prdel. Je pravda, že na můj vkus se to drží hodně při zemi a já jsem od toho očekával mnohem víc zábavy. Ale pár fórků se povedlo. Navíc je to zabaleno do celkem sympatické stopáže(jen 76minut) a ten povedenej závěr přeci jen rozhodl o tom, že ty 3slabší hvězdy dám.

Hrůzný přízrak (1987)

Twisted Nightmare je 80kovým Camp slasherem kterej se může pyšnit celkem vysokým bodycountem. Na staré slasher kulty se to sice nechytá ale milovníci obdobných starých kousků by zklamáni být neměli. 3hvězdy.