• Krátkometrážní

Psychobitch (2019)

Viděl jsem název Psychobitch, zařazení drama, přečetl letmo obsah. Čekal jsem nervydrásající drama kdy ona bude fakt Psychobitch. A dostal jsem jakejsi zvláštní žánrovej mix(ale kupodivu fungující). Drama, komedie, romance. Narovinu ale musím konstatovat, že mnohem víc sympatičtější mi byla psychobič Frida než ten uťáplej premiant Marius. Jeho xicht mi prostě nesedl. Váhal jsem s hodnocením mezi 3-4hvězdami. Ten konec mi ale hodně pomohl. 4hvězdy. MÚÚ

Když padají stromy (2018)

Nó tak to bylo hódně zvláštní drámo který se slovy těžko popisuje. Každopádně herecky i audiovizuálně na vysoký úrovni. Původně jsem si myslel(i dle obsahu), že půjde o film kterej osloví spíš ženské publikum. Po dokoukání musím konstatovat, že tohle drama je svým způsobem tak zvláštní, že ani nevím komu bych ho vlastně doporučil. Mě ale sedlo. Slabší 4hvězdy.

Rumble Through the Dark (2023)

Nechytil mě hned začátek a prakticky jsem se pak už filmem spíš protrápil. Rumble Through the Dark je jakýmsi dramatem/thrilerem  ale za mě celkem nudným, nezáživným a hlavně zbytečně dlouhým. Finální fight bývalýho fightera(nyní vožungra) je pak kapitolou sama pro sebe(hlavně je to jedno velký klišé a neřekl bych, že divácky dobře natočený). Hodně se pomáhá střihem. Což je asi logický. A. Eckhart není žádnej fighter. O tom, že tahle troska by nemohla vyhrát ani omylem snad nemá cenu ani psát. 2hvězdy.

Brána do pekel (1989)

V roce 1921 po Kristu sedm benediktinských mnichů bylo inkvizičním soudem shledáno vinnými ze zločinu čarodějnictví a spolčení se samotným pánem pekel. Pokud obětují životy sedmi smrtelníků bude toto jejich prokletí zlomeno a jejím duším se opět navrátí volnost. Jeskynní komplex nebyl špatným místem pro horor.  Jen ti mniši toho moc nepředvedli. Pochválit se dá hudba a pár efektů. Za mě zklamání. 2hvězdy.

Brána II. (1990)

Tohle pokračování o kterým jsem ještě donedávna vůbec netušil, že vůbec existuje se za mě moc nepovedlo. Kouzlo jedničky je nenávratně pryč. Nevím jestli je to tím, že jsem film neviděl kdysi jako jedničku a vidím ho prvně až teď ale nemyslím si, že je to vyloženě tím. Pár momentů se sice povedlo ale jako celek mě to prostě nebavilo. I tak jsem ale rád, že jsem po těch x letech zjistil, že The Gate(1987) má nějaký pokračování a já jsem ho mohl viděl. Vyloženej průser to není ale víckrát to vidět nemusím. 2hvězdy

Vrata do podsvětí (1987)

Tenhle film jsem viděl několikrát. Ale to jsem byl o hódně mladší. Dokonce bych tenhle film měl někde mít i na originál VHSce kterou mi tenkrát dal "kamarád" jako revanš za to že mi přemazal kousek z kazety co jsem mu půjčil já(jj vzpomínky na VHS😏). To jsem ale tak trošku odbočil. Co mně ale překvapilo a ještě do nedávna jsem vůbec netušil, že tenhle film má ještě pokračování. A tak jsem se rozhodl, že si před druhým dílem po letech zopáknu i jedničku. Co k tomu dodat. The Gate je spíš takovým horůrkem pro mládež. Ironií je, že já jeho kvality(zejména co se týče triků) dokážu ocenit až dnes. A proto navyšuju hodnocení(tak trošku i z nostalgie) o jednu hvězdu. Tudíž The Gate to má za 3hvězdy.

Night of the Missing (2023)

Antologie mám celkem rád ale tohle je rozhodně jedna z těch nejslabších antologií co jsem za poslední roky viděl. Problémem většiny antologií bývá kvalitativní nevyrovnanost jednotlivých povídek. Tady je to v podstatě jedno. Tady ani jedna z povídek za moc nestojí. Pokud bych měl ale vybrat nejpovedenější tak volím tu třetí. Pozitivum celýho tohoto projektu je že to má jen 73minut takže kdyby to chtěl přece jen někdo zkusit tak až tolik času tím nepromarní. Hodně slabý 2hvězdy.

Telefon (2020)

Časohrátky, vyšinutá šikmoočka, stupňující napětí, solidní atmosféra, trocha krve(ikdyž bych to bral samozřejmě krvavější). I tak spokojenost. Pěkné 4hvězdy. O filmu jsem samozřejmě věděl ale v té záplavě filmů jsem ho prostě tak nějak zazdil. Za doporučení a tím pádem i znovu připomenutí vděčím uživateli stan67.

Toxické děti (1980)

Věděl jsem do čeho jdu. Už jsem ten film kdysi viděl. Mám dokonce i za to, že tenhle film mám někde na levným dvd z trafiky a kdyby se mi chtělo pohledat(což se mi nechce) tak ho najdu. Ale jelikož jsem zde film neměl ohodnocenej tak jsem si dal repete. Toxické dětičky natahujou ručičky. Objetí dojemné bývá ale smrtelné. 3hvězdy

Body Melt (1993)

Nízkorozpočtová amatérská záležitost u který můžete dát mozku voraz. Popravdě jsem ale čekal víc zábavy, slizu a všeho toho hnusu na úkor té zbytečné a nudné vaty. I tak ale musím ocenit starou dobrou maskérskou práci. Škoda jen, že tam toho všeho tady nebylo víc. Slabší 3hvězdy.