Johny_fork

Johny_fork

Jan Skyba

okres Plzeň
student ZČU

homepage

45 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Californication (TV seriál) (2007)

  Nikdy by mě nenapadlo, že David Duchovny se někdy vyrovná svojí životní roli v Aktech X, ovšem přišel Californication, jako blesk z čistého nebe je tu seriál, který mě takovým způsobem dostal, že sem za den skouknul prvních 6 dílů a kdybych zítra nevstával v 6 na zkoušku, čumím celou noc, Hank Moody je ultrahustej týpek, hláškuje jak Bruce Willis v Posledním skautovi, chlastá, hulí a vopíchá, co chodí, při tom všem sní o své životní lásce a vychovává dceru, to není vše, tenhle seriál má myšlenku, melodii, zvuk, co se mi vrývá pod kůži, nářez, nářez, nářez, Rock and Roll.

 • poster

  Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

  Je mnoho kvalitních seriálů, ale Twin Peaks se liší od všeho známého. Považuji ho za umělecké dílo, i když všechno nepochopíte, jako celek vás pohltí svojí morbidně milou atmosférou, intenzita přenesení pocitů postav na diváka je nevídaná. Doslova jsem hltal každý závěr. Agent Cooper je jedna z nejlepších filmových postav. Navíc vše podbarveno geniální hudbou. Bravo pane Lynchi, ale proč jste mi musel posledním dílem takhle zničit?

 • poster

  Pán času (TV seriál) (2005)

  Britská dokonalost. Všežánr, který mě pohltil. Originalita v každém jednotlivém dílu by vydala na samostatný film. Důvod proč je Británie inteligentní a Amerika tupá. Nenechte se odradit prvními díly, začne to dávat smysl až tak v půlce první série, ale pak už neodejdete. Doctor Who nezná hranic a naplno využívá potenciál absolutního dobrodružtví.

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

  Úžasný způsob, jak zatáhnout diváka do hry.

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  Červený trpaslík pro mě není jen povedený sitcom, dalo by se říct, že se stal součástí mého života (stačí se podívat na můj portrét:) a nemyslím si, že jen mého - dokonale definuje slovo kult. I kdyby to na dvojce dávali pořád dokola tak se koukat budu:). Jeho kouzlo spočívá v originalitě, nenapodobitelném humoru a hlavně v dokonalém výběru postav. Všechny je mam rád, jsou moje druhá rodina a nejvíc Kocour;) "Co to je??? Kouzelné dveře, to ste mohli říct hned.:))))"

 • poster

  Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)

  Nekompromisní plné hodnocení, Battlestar je zjevení, které mě zasáhlo jako blesk z čistého nebe, zapomeňte na nablýskaný Star trek, či polokomediální Hvězdnou bránu, Galactica působí až znepokojivně uvěřitelně, zoufalý úprch si žádá oběti a zoufalé činy. Postupné rozrůstání děje v jednotlivých epizodách vytváří velkolepou sci-fi ságu, jaká tu ještě nebyla, slušné efekty, akční souboje a logicky zvolená ruční kamera jsou jen pozlátkem nad osobními dramaty jednotlivých členů posádky, kterým si dostanete až do žaludku, pokud jste zvyklí si po závěrečných titulcích oddechnout, zapomeňte, pokud vás chytne prvních pár dílů, připravte se na to, že očekávání další epizody bude velké.

 • poster

  Luther (TV seriál) (2010)

  Vyjímečná série. Idris Elba je v postavě detektiva Johna Luthera doslova vtělen, pro mě jeden z nejzajímavějších filmových charakterů, jaké jsem kdy pozoroval. Proti Lutherovi je takový Sherlock pouze karikaturní figurkou bez koulí.

 • poster

  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

 • poster

  Liga snů (TV seriál) (2009)

  Odraz nechuti současné společnosti dospět. Ochotně se k této nechuti přidávám a musím říct, že The League umí pobavit a kvalita dílů se stupňuje. Jonathan Lajoie je megahovado a dodává seriálu koule, takovej Barney Stinson na druhou..

 • poster

  Temný případ (TV seriál) (2014)

  Temný případ je v podstatě dokonalé dílo. V hlavě mi nejvíc utkvěla magická atmosféra Luisiany, která podobně jako v Twin Peaks Davida Lynche, zdaleka nepůsobí jen jako kulisa. Bavilo mě pomalejší tempo a možnost si o to více vychutnat precizní herecké představení ústředního dua. Harrelson je skvělý a McConaughey je bůh. Postavám se dostanete až do hlavy, ukážou vám svoje slabiny, démony. Postupně s odrýváním děje chápete, proč jsou ochotni dobrovolně kráčet do špíny, od které ostatní odvrátili zrak.