Gran Torino (2008)

Clin Eastwood je i na stará kolena ultrasdrnej a já mu toho fuckujícího nasranýho dědka z pohledem rozzuřenýho psa totálně žral, je to přesně ten typ zahořklýho drsnýho chlapíka, který je v jádru dobrý a ryzí, jak málokdo, film o tom, že cizinecký soused vám může být bližší než vlastní rodina, výpověď o stavu společnosti na předměstích, žádný velký děj se nekoná, ale dozvíme se toho strašně moc, film má v sobě strašně pravdy a nedokážu si představit jak lépe by šel vyřešit závěr filmu, nebudete brečet, ale zaručeně budete nasraní.

Strážci - Watchmen (2009)

Začnu možná trošku na přeskáčku, ale Watchmen mají dokonalý soundtrack, je to přesně ta složka, jejíž zpracování jsem v podobném stylu rozhodně neočekával, staré pecky přichází vždy v pravou chvíli a dokreslují precizně vybudovanou atmosféru alternativních 80. let, do které jsou zcela přirozeně zakomponovány maskovaní hrdinové a Dr. Manhattan, jedná se o podobně revoluční počin jako byl Temný rytíř, ale pouze, co se týče významu, jinak jsou si filmy odlišné jak Superman od Preachera, na začátku vidíme superhrdiny bez masek, zapomenuté, zlomené žijící ze vzpomínek, hledají lásku, své místo ve světě, jsou lidští a plní charakterových vad, každý má své temné stránky a člověk má plné právo je nenávidět, tato mnohoznačnost, nebo jak to nazvat je na Watchmenech asi to nejzásadnější, klidně bych na ten úchvacující příběh vydržel zírat další 3 hodiny a stále by bylo co říct, to co rozhodně není běžné je závěr filmu, který nás donutí zamyslet se nad samotnou podstatou lidského bytí, jednoduše velkolepý film, který mě dostal, nemám slov a chci to vidět co nejdřív znovu... z hrdinů mi k srdci nejvíc přirost Rorschach, celá sekvence jeho pobytu ve vězení je jednoduše masakrální a já si jen říkal, joo ten chlap má fakt koule, starej dobrej nebezpečnej Irčan, ale to už si domýšlím... ke zpracování Zacka Snydera se není třeba moc vyjadřovat, je jednoduše dokonalé, po vizuální i zvukové stránce.

Milionář z chatrče (2008)

Danny Boyle mě vždy dokáže znovu překvapovat a Milionář z chatrče je zkrátka dokonalý, navíc Boyle přichází na filmový trh s nedostatkovým exotickým zbožím, nádherně vystihl atmosféru tohoto pro nás jiného světa, máte pocit, jako byste sami procházeli slumem na předměstí Bombaje, překrásné záběry, hudba, herecké výkony, postupně se dostáváte do příběhu, až vás úplně pohltí, příběh o lásce, která překoná vše, vůbec to nepůsobí jako klišé a příval emocí je s blížícím se koncem neovladatelný. Jsem zcela uchvácen. It was written.

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Nízkorozpočtovost je místy znát a 3 hodinová stopáž je zkrátka moc, na to co se odehraje, nicméně jako úvodní díl k seriálu vypadá BG velmi slibně a nastíněná mytologie se mi vcelku zamlouvá.

Nadaný žák (1998)

McKellen v německé uniformě je fantastický, napínavé a mrazivé drama.

Mistrův syn (1978)

Geniální souboje, opilecké kung fu je masakrální záležiost, bitky jsou správně akční a nepostrádají lehce absurdní humor, podobně jako celý film, děj opravdu není to hlavní. Akční nářez s fantastickým Jackiem. Člověk je po shlédnutí tak nějak příjemně nabuzen, asi se večer pudu ožrat a pak vymlátím hospodu:D

Nic než pravda (2008)

Znepokojijující drama, precizně vystavěné, divák spolu s hlavní hrdinkou postupně přichází o vrozené ideály, to co se ze začátku zdá nemožné, vám postupně příjde až příliš snadné. Země svobody, či policejní stát? Líbilo se mi, že každá postava má svůj malý příběh a jiný pohled na věc, to dělá film uvěřitelným a autentickým. Skvělé herecké výkony. Hvězdička dolů za závěr, kde se režisér neudržel a ačkoliv celý film divákovi důvěřoval, vysvětloval, co vysvětlovat nemusel.

Závrať (1958)

Mistrovské dílo, HItchcock si uměl pohrát s atmosférou, promyšlené do nejmenšího detailu, dokonale nasnímané, věčné téma nenaplněné osudové lásky, Stewart a Novak v životních rolích.

Rocky IV (1985)

Největší souboj v dějinách filmu, David a Goliáš, ideologie, nadsázka, famózní trénink a kulervoucí řežba. Za zdánlivou jednoduchostí se skrývá poselství.

Vzpoura strojů (1986)

King se při natáčení očividně dobře bavil, kamióny slověstně krouží kolem benzíny, automat na Coca Colu masakruje bassebalový tým i s trenérem, sekačka se mění v kosičku:), herci kouzelně přehrávají a kvalita dialogů absulutně neodpovídá literárním kvalitám režiséra, já doufám, že to Stephen nemyslel vážně, děsivé to sice není, nicméně bavil jsem se téměř královsky, řízný soundtrack od AC/DC ke Vzpouře strojů sedne parádně, hodnocení je takový kompromis, upřímně netuším, každý stupeň by se dal vcelku dobře odůvodnit:)