Disturbia (2007)

Akčnější a barevnější Okno do dvora, ovšem žádná vykrádačka, či zpackaný remake se nekoná, Caruso umě stupňuje napětí, atmosféra houstne a já poslední půlhodinu zadržuji čůrání, Shia je skvěle vyjukaný, Sarah Roemer je sexy až to bolí a David Morse je ještě dvakrát slizštější než v Dr. Housovi.

Carrie (1976)

Několik silných momentů, závěr je slušný, ovšem povětšinou film lehce nudí a rozhodně mi nepřišlo, že se jedná o hororovou klasiku, děsivých momentů je poskormnu, a to že někdo z ničeho nic zafidlá na housle napětí uplně nevyvolá:)

96 hodin (2008)

Takový nářez už tu nebyl dlouho, poctivé akční béčko s tradiční zápletkou, která nás neobtěžuje svojí komplikovaností a my se můžeme vklidu soustředit na Komando s bournovským střihem, ozdobou nejsou přestřelky, ale staré dobré ruční souboje, pěsti, lámaní kostí, údery všemožnými předměty, vše fantasticky natočeno, zvuk rovněž nemá chybu, Liam Neeson je ultrasný a neštítí se vůbec ničeho, zkrátka kulervoucí jízda od začátku do konce, po dlouhé době jsem měl možnost zavzpomínat, co to znamená jít přes mrtvoly, doufám, že mých pět hvězdiček třeba jen nepatrně přispěje k tomu, že se bude točit víc filmů jako tento!

Labyrint lží (2008)

Ridley, Leonardo a Russell, to nemohlo dopadnout špatně. Snaha o korektní pohled na situaci na Blízkém východě, špionážní thriller, který je neustále v pohybu, konverzační části jsou dobře vyvážené s těmi akčními, dobře vybrané lokace, poutavá kamera a fantastický DiCaprio, jediná výrazná vítka tedy směřuje k neustálému střídání lokací, což sice umocňuje dynamiku snímku, ovšem na druhou stranu to způsobuje to, že se stále vezeme po povrchu, Labyrint poté nedosuje hloubky, jakou jsme mohli vidět např. v Království, to neznamená, že by příběh neměl děj, upozorňuje na podobnosti, rozdíly, paradoxy a patří ke špičce žánru.

Tajemná řeka (2003)

Temná a drsná detektivka, poctivá sonda do psychologie postav, až do konce napínavé, mozaika, která do sebe postupně zapadá, možná trošku rozvleklé, přesto se mi atmosféra snímku vryla pod kůži.

Kokosy na sněhu (1993)

Někteří lidi nevěří, že jamajský bob zvítězí. Ve předu je Denis a za ním Junior, Jul a Sanka... Vyhraje Jamajka.

Divoška (2008)

Vcelku pohodová oddychovka, Emma Roberts je roztomilá.

Wrestler (2008)

Arofonsky tentokrát upustil od psychadelie a natočil drama sirové, drsné a bezprostřední, ruční kamera a polodokumetární styl k filmu naprosto sedí, povedlo se dokonale převést veškerou bolest a pocity stárnoucího wrestlera na diváka, jako bych tam byl, procházel s ním po zákulisí a stál v první řadě v ringu, při závěrečné scéně jsem si zřejmě ukousal všechny nehty, Mickey Rourke se pro tu roli snad narodil, ale nepřijde mi fér říkat, že se teď vrátil, jeho návratem u mě vždy bude Sin City. Samozřejmě, že to v podstatě není vůbec o wrestlingu, ten jen poskytuje prostor, abysme mohli projít příběhem o osamělosti, o tom, že ze vzpomínek se žije jen těžko, o tom, že za chyby se platí, ale zároveň o tom, že život musí mít smysl, i kdyby ste si pro něj měli roztrhnout srdce.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Nová Sandlerovka je opravdu neskutečná hovadina, ale musím říct, že většinou v tom kladném slova smyslu, extrémní humor sice někdy působí nechutně(neustálé odkazy na Sandlerův penis a prcaní bab), ale povětšinou míří kupodivu přesně, vidět Palestince držet se za srdce při americké hymně je skutečně ultimátní masakr, celá ta izraelsko palestincká linie se povedla, konečně někdo s humorem a nadsázkou poukázal na absurditu toho konfliktu, nicméně Zohan ve výsledku působí jako zjevení, i na Sanlera ujetý mix všeho, co padlo pod ruku (je v tom trochu francouzské komedie 70. let, trochu Roxbury a i několik vteřin Rockyho:), ale o několik výbuchů smíchu se postará i kouzelně absurdním bitkám, klikům bez rukou a kopům oběma nohama najednou...

Červený pás (2008)

Na můj vkus jsem se do příběhu až moc dlouho dostával, ovšem možná o to víc pak snímek překvapil svým přeshem a netradičním zpracováním, dává naději, že i idealista jdoucí čistou cestou může překonat společností tolerovaná svinstva.