Odstřelovač (2007)

Stylová záležitost, poctivá řemeslná práce, film, který nijak neskrývá své akční ambice a nechá nás zavzpomínat na Schwarzeneggerovu éru, a že je to v dnešní době superrychlích střihů a ručních kamer, vzpomínka velmi příjemná a vzácná, vizuální stránku snímku musím každopádně pochválit, záběry na vybuchující domy, spousta kouře a mezi nimi ultradrsný Mark Wahlberg, působivé. Z hodnocení ostatních musím bohužel konstatovat, že Fugua nebyl zcela pochopen.

Tropická bouře (2008)

Ben Stiller se přesně trefuje do hollywoodských manýrů, úvodní trailery jsou skvělé, odkazy na Četu, Apokalypsu a další válečné filmy jsou citlivě a vtipně zapracovány, Jack Black je boží, u jeho proslouvů sem se cukal smíchy, bohužel mi ale příjde, že by se dalo jeho i potenciálu ostatních využít ještě lépe, ale neříkám, že jsem se nebavil, nejvíc mě dostal Tom Cruise, tohle bych od něj absulutně nečekal, role fuckujícího producenta je masakrální a na Tomovi je vidět s jakou chutí si takhle zařádil.

Tráva (2005)

Absulutně mimo všechny kategorie a nade všechny meze. Pocta několika žánrů, porodie několika žánrů, nikdy by mě nenapadlo, že se v muzikálu dočkám proměny z Pomády ve Sweeney Todda, svým anarchistickým pojetím a množstvím narážek ve mě Tráva vyvolala vzpomínky na mnoho filmů a taky na ty vtipné hodiny ve škole, kde nám kázali o drogách, kdepak, kdybych já byl učitel, vzal bych děti do kina na Rekviem za sen a dále by nebylo třeba nic říkat. K filmu - songy jsou chytlavé a některé scény jsou kouzelné (Ježíš) a vtipné, od úvodních záběrů je jasné, že se nedíváme na běžný snímek, Allan Cumming je fantastický v roli děsivého lektora a je úžasné sledovat jak se herci úmyslně pitvoří a předvádí groteskní výrazy, ovšem stopáž je možná zbytečně natažená, těžko se mi hodnotí snímek, který se pohybuje na hranici geniality a šílenství, ovšem ujeté snímky já rád a musím říct, že jsem se bavil i když některé myšlenky režiséra se dají ve střízlivém stavu těžko pochopit.

Zack a Miri točí porno (2008)

Kevin Smith se tentokrát obešel bez své mytologie, ale rozhodně se neobešel bez smyslu pro humor. Absolutně se mi trefuje do vkusu, hláškující hrdiny si zkrátka nelze nezamilovat (nejvíc mě dostával tradičně Seth ale i Craig Robinson, který se zhostí role producenta, aby moch okukovat kozičky, je fantastický, nejvíc mi dostala věta plazmovku v koupelně? to byl vždycky můj sen, sledovat sračky zatím co mám sračku ) ... fantastickými proslovy se opravdu nešetří - ty budeš hrát darta vibrátora.. Já jsem záporňák?... nebo jaký je rozdíl mezi filmem o lízání píči a filmem co byl na píču? , každou chvíli sem vybouch smíchy a nebo se přiblble usmíval, Zack and Miri je správně Smithsovsky přisprostlý, ale nikdy není hrubý, při tom se za fuckujicí skořápkou a historce o točení porna skrývá křehký příběh o lásce i když paradoxně kvůli němu konec filmu trošku zpomaluje v tempu, ovšem jiné vyústění by nebylo vhodné.

Delta Force 3: Vražedná hra (1991)

Kult, pro mě jeden ze sybolů VHS éry, lehce primitivní přímočará akce s perfektními hláškami a ultradsnými gesty:), skvělá ústřední melodie, nevím jak vy, ale já se teda rozhodně bavil.

Baba na zabití (2003)

Jednonápadová komedie, prvních deset minut sem se smál, ale ty 3 střídající se fórky za chvilku opravdu omrzí.

Po přečtení spalte (2008)

Typická absurdní komedie od Coenů, která stojí na vynikajících hereckých výkonech, mě nejvíc dostával Brad Pitt v roli typického debílka z fitka, který přijede na vyděračskou schůzku na kole:)... Ano, párkrát jsem se upřímně ironicky pousmál, ale žádný zázrak se nekoná, po úvodní půlhodince se film začíná nepříjemně opakovat.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Pusťte si všechny díly během jednoho dne a pocítíte válku ve vašem obývacím pokoji.

Síla slova (2007)

Není to špatný film, Denzel ale bohužel sklouzl místy k patosu, přijde mi, že se trochu podbízí a zneužívá lehce černošské téma, které je pochopitelně sázkou na jistotu, kdo by se odvážil kritizovat černošského režiséra točícího film o boji za práva černochů, snad to nezní rasisticky, já mám stejné názory jako režisér, ale takhle to na mě bohužel působlo, navíc trochu přepálil stopáž.

Dějiny násilí (2005)

Vynikající Viggo Mortensen, libil se mi kotnrast poklidné idilky ze začátku a prošlapování ohryzků na konci.