Po stopách krve (1969)

Jedna z mých nejoblíbenějších "starých" českých detektivek.Rudolf Hrušínský coby major Kalaš je nejlepší vyšetřovatel v historii české krimi.A tohle je jeho nejlepší případ.Atmosfera že ny sedala krájet.

Odpočítávání (2010)

Hodně silné tři,do čtyř moc nechybí.Je vidět že i amíci ještě umí udělat za málo peněz hodně muziky.Film stojí na vynikajících výkonech ústřední trojice a s tím si Jordan prakricky vystačí až do konce.Psychologocká válka graduje a S.L. Jackson se z ledového klidu,se kterým mučí teroristu Sheena,propracovává až k maniakálním sklonům dostát svého.Mossová se snaží být humanistka,ví že to neni lidské,ale existuje jiná možnost?

Zelená míle (1999)

Jeden zmála filmů,který mě i přes poměrně solidní stopáž nenudil ani na vteřinu.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tohle si představím pod názvem kult.Tarantinův scénář nemá dakleko ke genialitě a Travolta se S.L. Jacksonem to rozjíždějí na plné pecky.Samozřejmě i ostatní postavy vedle nich nezaostávají.A punc celému snímku dodává asi nejlepší dabing,který v čechách kdy vzniknul.Dvojice Rhames-Vydra,je stejně jako Funes-Filipovský nenahraditelná.Na své si samozřejmě přijdou i fanoušci Umy Thurman či Harveyho Keitela,jehož pan Wolf asi navždy zůstane na vrcholu všech gangsterských uklízečů a který dosahuje na lesk samotného Viktora Čističe.Přidejme ještě teď již legendární soundtrack a máme tu něco co už asi nikdo(ani sám Tarantino) nikdy nepřekoná.

Katka (2009)

Film který se nesnaží nic řešit,nechce moralizovat,na nic se neptá a na žádné otázky neodpovídá.Prostě jen sleduje a ukazuje.Nic víc,nic míň.A řešit tady morální dopady filmu na mládež,nebo to,co tím vlastně Třeštíková sleduje,popř. ji označovat za šmíračku jak činí někteří "recenzenti",mi nepřijde dvakrát košer.Je pravda že film mohl být otevřený naprosto a ukazovat ještě mnohem víc,ale myslim si že uplně všechno se jen tak natočit nedá,on takový dealer asi taky nebude uplně dvakrát fotogenický;-)

Černí baroni (2004) (seriál)

Tak nevim,tohle asi nebylo nejrozumější Juraji:-D Ta jedna hvězda je za Hryce,který i v tomhle televizní paskvilu trochu zahrál.

Habermannův mlýn (2010)

Tak konečně se zase po čase Herz vycajchnoval!!! Roden opět boduje,ikdyž v tomhle případě to není jeho největší zásluha.Herecké obsazení bezchybné.Pěkná vizuální stránka,strhující příběh jehož tempo nepolevuje a nenudí ani na chvilku.Dokonalé vykreslení lidské povahy(nejen té české).Sice šlo o němce,které osobně moc nemusim,ovšem oni nás asi taky ne....Ale ani přesto se člověk neubrání tomu znechucení co lidi dokážou.