• Rodinný

Domácí péče (2015)

Blábol. A plný nebezpečných myšlenek. Jediným pozitivem je (možná překvapivavě) Polívka, který hraje opravdu dobře, i když těžko říct, do jaké míry hraje.

Pierre Richard - tichý muž (2018) (TV film)

Naprostý souhlas s Enšpíglem. V tomto případě opravdu nepotřebuju poslouchat řeči nějakých mudrlantů o definici roztržitého člověka, společnosti apod. Mnohem víc bych ocenil rozhovory s Pierrovými kolegy (Depardieu, Veber, Zdi, Birkin, Maccione atd.) A nezmínit se ani písmenem o Vladimíru Cosmovi je těžký hřích. Na druhou stranu mám velkou radost z ukázek z archivních rozhovorů s Pierrem, s pantonomických meziher , dabingu Petra Olivy a hlavně závěrečného dojemného zařazení Pierra do síně slávy mezi jeho oblíbené grotestní komiky.

Doktor Martin: Záhada v Beskydech (2018)

Naprostá šíllenost mimo jakoukoli realitu se scénářem, jak od žáků pomocné školy. (dle očekávání.) Ovšem, ani zvlášností a bizárnosti nedokáže pobavilo. To už je pak průšvih! Trailer jel slušný bomby, takže i když jsem nebyl v kině, k  živému vysílání ČT  na notebooku jsem dneska lehal docela natěšeně...a dojížděl velmi otráveně. I seriál byl lepší, hlavně 1.řada byla docela slušná. Ale tohle!  Film na seroš ani nenavazuje, je hlavně o příšerném Topinkovi, takže navíc podvod na diváky. Chtít za tohle peníze, v kině je nechutné. Dál se mi ani nechce nic psát, protože by to bylo nošení dříví do lesa. Další kritiku zajistí určitě ostatní, už se těsím. A že je něco takového blbost nejvyššího stupně pozná snad každy. Krom pana Záhradky a Končinského, ale o těch se radši nebavme. Akorát litujme, že se paní Štěpánková rozloučila v něčem takovém. Odpad jsem nedal, jenom díky tomu, jak ho dávám nerad.

Zabil jsem Einsteina, pánové... (1969)

Překombinované, ale i vtipné. Kdyby  dostal Čepkův Einstein víc prostoru byl bych ochoten jednu hvězdu přidat. Jako by si tady trénoval smích na Petrolejové lampy

La La Land (2016)

V muzikálu by mohly být chytlavější písničky. Je to celé hrozně kýčovité, ale barvičky hezké.

Manželé z roku II (1971)

Nápad s rozvodem dobrý. Škoda, že se film postupem času promění v nepřílíš zábavnou smršť přestřelek, soubojů, honiček a rvaček, ve kterých navíc Belmondo tentokrát nic moc nepředvede. Pár frků je sicce  celkem dobrých a Francouzi ukazují, jak si dovedou dělat srandu i sami ze sebe...tak jo, třeti hvězda, ale jinak mě tohle šaškování v kostýmech moc nebavilo a myslím, že už jde o spíše zestárlou záležitost.

Planeta Česko (2017)

Přírodovědné dokumenty mě uspávají a informace z odborného komentáře mi jsou vždy jedním uchem tam a druhým uchem ven. To asi Planeta Česko těžko změní. Nicméně mám radost, že někdo natočil první celovečerní dokument o české přírodě, že chtěl ukázat zvířata i na ne zrovna obvyklých místech (sídliště, nádraží) a že dokument obdařil i svou malou osobní rovinou, díky které to celé má i nějaký příběh. Pan Martín Polák má mé sympatie a já si tedy dovolím trochu nadhodnocovat.

Zelig (1983)

Můj první film v roce 2019 a můj první film Woodyho Allena. Velmi promakané, vtipné a věrohodné. Takhle by mohl vypadat i opravdový dokument, klobouk dolů.. Všechny detaily se nedají při prvním zhlédnutí ani postřehnout. Stopáž je rozumná, takže forma nestihne nudit a je zajímavá po celou dobu.

Přání k mání (2017)

Zahrávám si s odpadem. Neuvěřitelně nechutné, nevkusné a ubohé bez čehokoli pozitivního nebo hřejivého. Postavy se k sobě chovají hnusně a žijou hnusně. Prej rodinný vánoční film. No, to určitě. Stydím se za tvůrce. Fujtajbl!

Lucky Luke (1991)

Terenceho mám rád, ale tenhle film připomíná prostoduché dětské video filmy béčkového ražení, co kdysi vydával Vapet a dneska se prodávají v trafikách za 10 kč v bledých zažloutlých papírových obalech mezi ženskými časopisy a bulváry. Hrozná blbost bez děje, bitek, humoru,. Dvě hvězdy pouze z úcty k Terencovi, jinak by hodnocení dopadlo ještě hůř.