• Rodinný

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Adam Sandler je na tomto webu 26.nejoblíbenější herec. Pro jeho filmy se vžilo označení ,,Sandlerovky´´ Já jsem dlouhou dobu neměl potuchy o tom, jak taková Sandlerovka výpadá. Teď už to vím. Je to série různých  fekálností , sexistických vtipů, trapných dialogů a amerických klišé. Pokud někoho baví například prdění do ksichtu bude pro něho tento film dokonalý. . Ale pokud někdo někdy používá mozek a má skutečně rád dobré filmy a skutečně dobrý humor, tak bude silně nespokojen. Stejně jako já. Nějaké další ,,Sandlerovce´´ se příště vyhnu obloukem. P.S. Nemám nic proti hamburgerům (vždy si vzpomenu na Spongeboba.)

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Další střelená parodie Lipského, ale oproti Joeovi je snad ještě víc promakané (nářečí, Švakmanjerovy animace apod.), byť ten mě bavil víc. Ale to  co dokázal Lipský vytvořit v komunistickém Československu je prostě  obdivuhodné.

Bota jménem Melichar (1983)

Troška se toho filmu ujmul, protože nikdo jinej ho točit nechtěl. Však ani nenapsal scénář a možná právě proto se jedná o snesitelnou záležitost, která ovšem člověku v hlavě moc dlouho nezůstane a i těch 71 minut se zdá být dlouhých. 80.letá se tady projevují tím nejhorším způsobem. Petra Kotvalda si připomeneme Holkami z naší školky a pak nějakým pro mě neznámým (a ještě horším songem.) Fuj! No buďme rádi, že se to obešlo bez Míši Davida.

Dobrodruzi (1967)

Film s velkým F o přátelství s velkým P s herci s velkým H. Souhlas s Enšpíglem, kdyby ve filmu nebyla krásná Laetitla, asi bych se do Lina a Alaina zamiloval. V tomto filmu totiž předvádí oslavu chlapství. Tragický konec mě zasáhl.. Závěrečný záběr je velmi silný. Co víc dodat? Takováhle palba do mého srdce si zaslouží plnou palbu hvězd.

Zkáza krásou (2016)

Třeštíková natočila dokument tak, že se setkala s již opuštěnou a zahořklou Bárovou, zapla kameru a nechala ji mluvit. Je jasné, že se tedy dočkáme pouze jejího vyprávění, přičemž je vidět, že o něčem chtěla mluvit, o něčem ne a dokument se natáčel podle jejich podmínek. Různé divákovy případné otázky zůstanou nezodpovězeny, dokument nejde moc do hloubky a zuby nehty se vybírá kontroverzi. Přesto ten pohled na zlomenou opuštěnou stařenu kterou kdysi miloval celý svět nemůže nevzbudit jisté dojetí a určitě je její vyprávění v něčem přínosné a místy jsem byl do něho velmi ponořený. Mohla si za všechno sama, ale utrpěla toho moc. Ovšem mnohem víc je mi líto její sestry Zorky, která byla podle mě o dost hezčí a hlavně byla pokorná. Bárová bohužel nebyla pokorná zřejmě nikdy...

Sedmá rota za úplňku (1977)

Trojka je téměř na stejné úrovni jako dvojka a jednička. Takže pořád velmi fajnová zábava. Oproti dvojce je víc dobrodružná a má dobový dabing (velké plus.) Akorát mohla být minimálně o 10 minut delší. 78 minut je fakt málo a konec je podivně rychlý.

Strnadovi (2017)

Z Manželských etud jsem neviděl ani sekundu. Příběh Strnadovic pro mě byl tedy naprosto nový.. Natáčet 35 let život jednoho manželského páru je zajímavé, ale občas jsem si říkal, proč bych se na to měl dívat. Celkem mě pak, ale začalo zajímat jak se budou osudy členů rodiny vyvíjet. V dokumentu bych našel pointu, smysl a význam. Ale rodinka Strnadovic mi místy byla fakt nesympatická. Hlavně syn Martin, jehož výblitky se nedaly poslouchat. Asi mi nejvíc sedl tatínek. Pozoruhodné je, jak vůbec nestárnul.

Kandidát (1972)

Tohle je pořádná sonda do předvolebních kampaní, která se dá aplikovat i na dnešní politickou situaci, přestože se svět změnil, Amerika se změnila a i lidi se možná změnili. Místy je vše podáno až téměř dokumentární formou. Mě politika zajímá, takže jsem si to užil.

Návrat sedmé roty (1975)

Dal jsem si opáčko jedničky a konečně zkouknul pokračování. Dvojka je prakticky na stejné úrovni jako jednička. Akorát je možná míň dobrodružna. Nechápu výměnu Tassina. Maccione byl dobrej a trošku mi chyběl.

Miliónový brouk (1980)

Tempo možná od minula trochu upadlo, ale exotické prostředí je tady nejsilnější ze všech dílů a konečně se přestali řešit drogy. Naopak, brouk, co dokáže najít naftu mi přijde celkem originální. Krom Buda mě opět bavil Caputo, celkem i Bodo (akorát by nemusel bejt tak namachrovej) a taky ten skřet s koberci (škoda, že neměl víc prostoru.) Je mi celkem líto, že už nevznikl nějaký další díl. P.S. Nechápu distribuční název. Mnohem lepší by bylo ,,Policajt v Egyptě´´