• Krátkometrážní

B.T.K. (2008)

Další z řady ,,dokumentů" natočených podle skutečných sériových vrahů. Ty většinou nedopadávají dobře a B.T.K není vyjímkou. Připadalo mi, že ten kdo tomu vymyslel scénář měl trochu upito, absolutně to nedávalo smysl a některé scény byly špatné i na komedii. Nemuselo by to dopadnout úplně nejhůř, kdyby tam bylo více toho Bind - Torture - Kill, tři scénky opravdu nestačí. Na film jsem koukal s dabingem a to je také kámen úrazu, i když za to film nemůže, je to hrůzostrašně přeložené a v některých místech nedávají dialogy žádnou logiku. Jediné co to alespoň trochu táhne nahoru je Kane Hodder, ten se pro takovouhle roli narodil.

La Meute (2010)

Začátek vypadal velmi zajímavě a nasvědčovalo to pěknému hororu, dívka cestuje pro ní neznámou krajinou, narazí na stopaře kterého vezme, na ,,gang'' motorkářů a všichni nakonec skončí v buranské hospodě. To je zhruba prvních 10-15 minut, potom postupně začne vylézat na povrch pravda (později i něco dalšího) a v té chvíli to pro mě ztratilo atmosféru a napětí, zkrátka mě to nezaujalo. Příběh to nemělo dá se říct žádný.. lidé o kterých nic nevíme a mutanti, kteří vylézají ze země, aby se nasytili lidskou krví. Kdyby to mělo větší a kvalitnější množství gore, jak se sluší a patří na Francouze, určitě bych šel s hodnocením výš. O hereckých výkonech se hovořit nedá, protože tu v podstatě nebylo co hrát a dialogy byly minimální. Určitě se ale musí pochválit masky příšer, ty byly moc pěkné a je jen škoda, že dostali tak málo prostoru. Konec byl jaksi rozporuplný a z mé strany nepochopený, to už ale musí posoudit každý sám.

Bodom (2016)

Parádní ,,horor'¨, ale určitě né něco, co si za několik měsíců budete pamatovat. Je to perfektně natočené s parádním prostředím a pěknou atmosférou v temném a chladném lese s hezkými zpomalenými scénami pod vodou. Není to klasický slasher jak ho známe, je tu plno zvratů a i když se to mnohým může zdát na škodu, mě rozhodně potěšily. Postavy jsou v podstatě jen čtyři a nejsou nějak zvlášť sympatické, ale jelikož tu nejde jen o bezhlavé vyvražďování, tak to moc nevadí. Samotný příběh ze začátku nedává smysl, ale vysvětlení se dočkáme na konci. Na nějaké to množství krve také došlo, takže jsem v podstatě spokojen. Nejslabší byl pro mě úplný závěr, chtělo to více toho ,,řádění'' vraha.

Nesvatý (2010)

Skvělý horor s fungujícími lekačkami, vtipnými hláškami a originálním záporákem + hezké vraždy, kvalitní gore a parádní masky, herci jsou vcelku kvalitní, takže u mě rozhodně úspěch. Když se jde postupně do finále, tak pomalu zvolňuje tempo, právě kvůli tomu jsem šel na 4*, jinak je to skvělá originální vyvražďovačka.

Don't Hang Up (2016)

Pro mě vcelku něco nového, film podobný tomuto jsem ještě neviděl a mile mě překvapil. Ačkoliv to ze začátku vypadá na pitomou teenagerskou komedii, postupně to nabírá tempo a nestačíte se nudit. S hlavníma postava jsem soucítil celou dobu, ti dva to zahráli bravůrně. Nejvíce se mi líbilo, že to není jako všechny ostatní horory, kdy se přátelé otočí proti sobě, jen aby si zachránili krk.. tady se tak nestane! Tohle jsou kamarádi, kteří by se zachránili navzájem a dali by si přednost před vlastní rodinou a přítelkyní. Nejsou skoro žádné nelogické místa, natočené je to hezky a přesvědčivě. Záporák má velice dobrý důvod tohle dělat, jak se přesvědčíte na konci. Mrzel mě konec, nějaká intuice mi říkala, že to takhle dopadne, a já závěry filmů, co končí tímhle stylem nemám rád.

Bornless Ones (2016)

Na mě to působilo jako taková parodie na Evil Dead. Srovnávat to nemůžu, protože tohle je natočeno v jiném smyslu, s jiným námětem a nesnaží se to kopírovat. Porovnat by se Bornless Ones mohlo s ,,Wither", ale oproti tomu by byl tohle propadák, tak porovnávat nebudu! Herci jsou otřesní, bohužel nejvíce hlavní blonďatá představitelka, to je vážně hrůza. Ti ,,démoni" venku tu vůbec být nemuseli, naprostá zbytečnost. Samotný ,,Evil" , který se dostal vždy do ,,nejzničenějšího" těla, měl vtipné hlášky, dal zavzpomínat svým obětem na jejich temnou minulost a naštěstí pěkně ,,znetvořoval" obličej posedlých. Škoda že se to více nerozjelo co se gore týče. Chtělo to více brutality, krve a tak dále, a tak dále. Také bylo vcelku trapné vypořádání s démony, namalovat na cokoliv jejich znaky a dát to jakýmkoliv způsobem na okna, aby ho tak zapečetili? To mi nepřišlo nějak převratné. Kamera a zvuk však nebyl zlý. Samotný závěr také žádná sláva. Ale sečteno, podtrženo, na průměr to stačí a koukat se na to dá.

Slimák (2006)

Jeden z hororů na kterých jsem vyrostl a dnes musím říct že je to více komedie než horor. Parádní efekty, gore na vysoké úrovni, originální nápad v podobě slimáko-zombie, pěkná hudba a spíše než děsivě, nebo komediálně to působí nechutně, což se někomu nemusí úplně zamlouvat. Vykrmená paní ve stodole je jedna z top scén, co jsem kdy viděl. Důležité je, že tu nejsou žádné nelogické nedostatky, takže já k tomu nemám větší výhrady.

Metro (2004)

Metro trpí od začátku do konce opravdu, ale opravdu velkými nelogičnostmi, které celý prožitek z filmu sráží dolů. Gore...dejme tomu, ale sneslo by to větší množství. Atmosféru to do určité míry také má. Záporák je takovým mixem ,,The Descent'' a ,,Wrong Turn'', a není nejhorší. Normálně bych hodnotil jako průměr, ale jelikož mě k tomuto hororu váže notná dávka nostalgie, protože je jeden z prvních co mě k tomuhle žánru přivedly, musím nechat 4*.

Grave Encounters 2 (2012)

Jak už to bývá u pokračování, většinou za moc nestojí a Grave Encounters 2 není výjímkou. Téměř hodinu se nic nestane a je to čistá ztráta času. Sympatické herce z jedničky tvůrci vyměnili za přihlouplé, zhulené, nesympatické teenagery, kterým se nedá přát nic dobrého. Jediná pozitivní věc, která se tu dá najít je, že oproti jedničce je tu více ,,tajemna'' a drobet lepší efekty. Hlavně za ty strašné (ne)herce dávám pouze 2*.

Grave Encounters (2011)

Tým paranormálních badatelů si pro další díl své reality show vybere dlouho opuštěnou psychiatrickou léčebnu, to však ještě netuší, že opravdu na něco nadpřirozeného narazí a že to nebude zrovna mírumilovné. Herci jsou průměrní a občas se chovají dost nelogicky. Začátek nebyl nejlepší.. působilo to hrozně amatérsky a trvalo téměř hodinu, než se něco začalo dít. Kdo viděl trailer, tak bude zklamán, protože všechno důležité je obsažené v něm. Některé otázky, které jsem si v průběhu filmu položil, mi zůstaly nezodpovězené a doufám tak, že mi na ně odpoví dvojka. Styl Found Footage se sem hodil a záběry byly pěkně natočené. Nebýt zdlouhavého začátku a nedostatečného množství duchů, mohlo to dopadnout lépe.