Soul Kitchen (2009)

28.10.2010 ~ Proboha. O komedii mám tedy rozhodně jiné představy. A taky jsem si do teď myslel, že na festivalech mají šanci alespoň trochu normální filmy. A tohle na nějakém festivalu dostalo dokonce cenu za svoji komediálnost. WTF? Boha jeho. ~ Máme tu příběh mladíka a jeho slečny. No, mladík už není takovým mladíkem, ale což. Mladík má vizi, chce mít restauraci a tak koupí rozpadlou barabiznu kdesi a začne tam provozovat svoji špeluňku. Přítelkyně odlétá za prací do Číny a z vězení se vrací mladíkův bratr. Do půlky filmu se vlastně furt něco děje, ale není to ani vtipné ani nijak zajímavé. Teprve poté se mladíkovi za pomoci jednoho excentrického profesionálního kuchaře podaří ze špeluňky rozjet prosperující podnik (což je ovšem díky dosavadnímu průběhu příběhu naprostá blbost). Mladík se ale rozhodne jet za svoji přítelkyní do Číny, vztah se jim na dálku rozpadá, a předává otěže svému nespolehlivému bratrovi. Asi nejvtipnější část filmu má být ta, kdy na rozlučkovou party připraví excentrický šéfkuchař pokrm s nějakým afrodiziakem a všichni si v průběhu večera a dne zašukají. Není to vtipné, spíš ubohé. ~ Přítelkyně si našla jiného, po návratu se zjišťuje, že bratr restauraci prodal a tak se začne boj o její znovuzískání. A mladík to dá dohromady s fyzioterapeutkou. ~ Nejpitomější nejnevtipnější nejlacinější komedie za hodně, hodně dlouhou dobu. Německá komedie, a to vypovídá o mnohém. Boha jeho.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Důstojný pokračovatel prvního dílu. Ten se mi nijak zvlášť nezamlouval, protože s mojí představou Sherlocka se diametrálně rozcházel. Ovšem vypadalo to hezky a hudba byla pěkná. ~ To stejné je Hra stínů. Natočené je to moc pěkně, zpomalovačky jsou efektní (ačkoliv jen bez nějakého většího smyslu protahují film), hudba zní pěkně ("vodvázanej" z ni ale nejsem), akce odsýpá. To je tak z plusů. Mínusem je pro mě znovu "akční hvězda Shelock" (je mi putna, jestli je to adaptace blíž knižní podobě), nelogičnosti poplatné akční zábavě, zbytečné nevyužité herecké křoví (Noomi, cikáni obecně jsou tu jen proto, aby měl kdo umírat), akce sice odsýpá akorát, celkový děj je ale tak "komprimovaný", uspěchaný a klipovitě sestříhaný, že se namísto nějakého vyprávění jedná spíš o krátká překlenutí mezi další akci nebo ukázkou Sherlockova "prokletí". Výsledek mi přišel poměrně sterilní. Stále se něco děje, nenudí to, ale u filmu jde klidně něco dělat, nemusíte mu věnovat plnou pozornost, protože o nic důležitého nejde a tak ani nepřijdete. ~ Průměr s pěknými efekty. Nic víc, nic míň. ~ 2,5*

Asterix a Vikingové (2006)

Podle plakátu moderní animace, která se moc k Asterixovi nehodí, ale budiž. Do páté minuty to ještě šlo, pak se objevil mladý floutek a šlo to celé do kytek. Moderní odkazy se snaží být moderně cool, znovu to k Asterixovi nepasuje, snaží se o to totiž každý druhý rádoby vtipný snímek. Příliš moderní až nevkusné. Možná je to o něco hezčí než Amerika, má to lepší dabing než Amerika, dějově je to ale snad ještě horší.

Asterix dobývá Ameriku (1994)

Aneb jak dokonale domrvit francouzský Asterixův humor a nápady. V podstatě nedokoukáno, znovu díky bohu za FFWD.

Asterix a překvapení pro Cézara (1985)

"Co!? No jenom ty dveře rozflákej, dotěro!" ~ Spolu s 12 úkoly neoddiskutovatelná pecka, tady navíc s již zmíněnou skvělou hudbou a poblázněným Obelixem. Idefix měl dostat Oscara (resp. Césara) a stačil by nějaký malý, drobný a roztomilý :) ~ "Ten chlap má děsnej kamenopis, nepřečtu to..."

Muž na hraně (2012)

Neuvěřitelný průser, neuvěřitelný. Dále Spoiler! ~ Celou dobu se dva naprostí neumětelové vloupávají do trezoru, pak nepozorováni proklouznou do hlavní kanceláře špičkově hlídané budovy a znovu nepozorovaně odejdou s diamantem. A prokázání neviny probíhá tak, že tatar, nikým nehlídán a nesledován, krom davu, skočí přesně do nafouknutého čtverečku, samozřejmě nikde žádný poryv větru, co by měnil směr (Spider Man může závidět, protože Sam skočil málo na to, aby doletěl tam, kam a jak ukazovala kamera), znovu z davu dole se bez mrknutí oka vydere, nevrávorá a dvěma, třemi kroky je u padoucha. Tomu začne šmátrat v kapse saka, aby vytáhl skleněnou hračku a mával s ní, jak je nevinný. 1) Pokud má chlapík takové konexe, mohl nechat kámen vyměnit a tvrdit, že jde jen o sklo, nic by mu neprokázali, nic. 2) Navíc mohl tvrdit, že mu to při prohrabávání kapsy vyndal ze saka jakoby, přičemž nalezení diamantu jen dělá. Zase nedokážou, že ten kámen u sebe měl. 3) Mohl ho mít, taky mu ho mohl na střeše do saka Sam dát. 4) Proč se na diamant za 40 milionů nevrhl dav, věřím, že by se lidi byli schopní pro kus šutru semlít. ~ Konec Spoileru. Nudná, neuvěřitelně pitomá konina. Naprosto neznámý režisér ukázal, že možná zvládne tak maximálně reklamy, vysílané na zapadlých kabelových kanálech, stejně tak scénárista musel tohle dělat jako nenáviděný vedlejšák bez sebemenšího zájmu o to, co z toho nakonec vzejde. Herci nehrají, snad jen Sam a to neměl moc práce. Za 20,- Kč na levném DVD je to plýtváním placek. Tfuj, doufám, že to co nejdříve zapomenu.

Zabiják (1993)

Šmarja, moje chyba, nepřečetl jsem si, o ček film je. Čtu "Krimi-Thriller-Akční-Romantický" a hned na začátku se romanticky vraždí devadesátkové smažky. Ve chvíli, kdy se posmrtně probouzí mi to začíná něco připomínat, otvírám CSFD a hle, remake béčkové průměrniny "Nikita". Americký remake navíc pozbyl onoho průměru a tak zbyla jen nezajímavá a nudná Nina.

Pokrevní bratři 2 (2009) odpad!

Nechce se mi věřit, že někdo spáchal pokračování ultra debilního prvního filmu, notabene to stejné individum, které má na svědomí i právě onen první díl. Nedokoukáno, mnohokráte přeskočeno v ději, kdesi za 75% stopáže zastaveno, vypnuto, smazáno. Jediné plus náleží skutečnosti, že jsem to viděl na lačno.

Pokrevní bratři (1999)

Film mi hlava nebere, zdejší hodnocení mi hlava nebere a jediné, co mi to připomínalo, je špatná kombinace Tarantinovek a Ritchieho "Lock, Stock...". Bylo nutné posouvat film, protože jde jen o nudu s občasnými "cool" přestřelkami mafiánů s několika póvly. Taková škoda času.

Princezna Nevěsta (1987)

Zvláštní. Byl by to žřejmě nejlepší krátký film, kdyby končil po pěti a půl minutách. Takové rychle odvyprávěné romantické drama. Na druhou stranu se jedná o... zvláštní pohádku s několika ne úplně špatnými vtipy (Chceš říct, že já odhodím meč, ty kámen a zabijeme se jako slušní lidé?). Poněkud příliš protahovaná televizní konina ála "máme dobrou náladu, natočíme si střelenou pohádku".