Pravidla boje (2004)

Celých 102 minut neúměrně dlouhá zmatlanina několika různých filmů dohromady, která od střelby u zahradního domku přestává dávat smysl. Tohle tedy scénárista podělal. ~ 1,5*

Operace: Zlomený šíp (1996)

V podstatě už klasika, nijak závratné, nijak zvlášť špatné, prostě takový béčkový standard. Kromě klišé a pitomých dialogů mě tak zarážela jen jedna věc: nehodící se Zimmerova hudba. V téhle době se Zimmer ještě nevykrádal a jeho hudba z tého doby je skvělá, proti tomu žádná, ale umím si zdejší "tracky" představit spíš u nějakého historického velkofilmu nebo nějakého romantického filmu. Tady je v některých scénách použitá hudba až nepatřičná.

Slzy slunce (2003)

Bože, co to mělo znamenat? Další hrdinská pitomost, kdy speciální jednotka neuposlechne rozkaz (což je snad rovnou na kulku), následně se nahání s nějakou lidově-demokratickou armádou, postupně chcípají a to jen proto, aby dostali z nějaké řiťky někoik bělochů, kteří do těch srágor vlezli dobrovolně? Navíc závěrečná vojenská operace kvůli už v podstatě zdecimované jednotce, co neplní rozkazy? A ten slzopudný happyend? Úplná debilita. Hodně špatný film, škoda Bruceho plešky pro něj.

Ohnivá sedla (1974)

Naprosto brilantní a neotřelý nápad s tak neskutečně rychlým pistolníkem, jehož pohyby jsou doslova nepostřehnutelné, filmu ušetřil peníze a námahu při řešení filmování střeleckých scén. ~ To je, bohužel, jediné plus téhle ztřeštěné koniny, která z pouhého WTF ke konci klesla do naprostých... exkrementů. ~ 0,5*

Slečna nebezpečná (2012)

Katherine vypadá dobře, bylo to hloupoučký, bylo to stupidňoučký, ale u komedie s Heigl snad nikdo nečekal Poirota v sukni, ne? Navíc rozhodně lepší film i dvojice aktérů než hodně podobný Bounty Hunter - oproti němu s Jennifer tady za Katherine +0,5* :) ~ 2,5*.

Černá hodina (2011)

Moje první poznatky o filmu ještě před jeho zhlédnutím: 1) Už podle traileru je jasné, že jde o béčko se zajímavým nápadem a zajímavými triky. 2) Emile Hirsch. Z těchto dvou důvodů mi bylo nad slunce jasné, kam tenhle snímek zařadit. ~ Výsledkem je něco... prostě něco. Některé apokalypto-obrázky vypadají pěkně (loď v mostě, letadlo...), ale graficky moc nezapadají do filmu (je vidět, že jsou prostě "malované" a tak mi film spíš připomínal hraný námět na nějakou počítačovou hru (a díky úvodním moskevským lokacím si zavzpomínal na misi 15 z prvních Ghost Recon :). Do poloviny filmu to byla jen teenagerská sci-fi konina. Od mladinké rusky s pistolkou to ale začalo fakt nabírat grády. Jenže tím horším směrem. ~ 20 milionů z 30 milionového rozpočtu sežraly efekty. Plusem tak jedině je, že se film tak tak možná zaplatil, takže pokračování nebude. Jedině, že by ho dělalo Asylum. Ti totiž určitě měii prsty i v tomhle. Nějak. ~ PS: Jak dí J*A*S*M, zlatý Skyline :)

Ghost Rider 2 (2011)

Neuvěřitelně mimoňský slepenec okrajově na sebe navazujících záběrů a scén s absolutně nevhodnou a špatně umístěnou hudbou, idiotské dialogy a o naprosto neinvenčním pitomým komiksovým scénáři ani nemluvě. Idris si možná zablbnul, Cage ale klesá a klesá tak dlouho, že je až neuvěřitelné, jak hluboké a stále hlubší a hlubší je dno. Přesto jsem to dokoukal a, ač je to debilní, není mi na zvracení. Jen prosím už žádného dalšího Ghost Ridera, žádného dalšího akčního nebo thrillerového či romantického ba rodinného Cagee. ~ 0,5*

Don 2 (2011)

Neuvěřitelně dlouhá nelogická variace na "Dannyho parťáky" z pohledu těch opravdových zlounů. Je vidět, že se do filmu vrazily peníze, jsou vidět efekty i nějaká ta akce, ale kupodivu to hlavní, příběh/scénář, by se stěží uchytilo na levných DVD. Ještě možná tak s dvoutřetinovou stopáží. ~ 1,5*

Don (2006)

Některé indické film jsou skutečně neuvěřitelné. 50 minut se nějak rozvíjí příběh a film (béčkově a nelogicky), aby se následně všechno škrtlo a... vznikla přeplácaná nelogická parodie na přeplácané nelogické americké akčňáky a thrillery a krimi a kdo ví co ještě. Navíc hrozně dlouhá, bez zajímavé hudby, krom pár hezkých tvářiček prostá úplně všeho. Překombinovaná konina.

The Divide (2011)

Vzpomeňte si na poslední thriller, odehrávající se mezi skupinkou lidí, uzavřených v jedné místnosti. Už vzpomínáte? Tak tady dostanete to stejné, jen lehce opepřené na začátku pár výbuchy, v půlce ledkami ozářeným levným "skafandrem" a ke konci krátkým postapo s rádoby deprimujícím a divně nevysvětleně otevřeným koncem. To, co se dělo mezi tím mezi jednotlivými postavami, šlo mimo mě. Od začátku bylo jasné, jak ponorkové stavy budou vrcholit a taky se tak stalo, tak proč bych tím měl být nějak překvapen, natož šokován. ~ Kvalitní Direct-To-DVD, ale nic moc pro kina, řekl bych. Průměrný psychologický trhiller s minimalistickými sci-fi prvky, žádný horor. ~ 1,5* ~ PS: Poučení z filmu: V případě nouze kašlete na ostatní a zachraňte si jen a pouze svůj zadek.