Nedotknutelní (2011)

Sympatičtí herci, neuvěřitelný příběh dle reálií, výborná titulková hudba, přesto mě to ale nezasáhlo tak, jak bylo zřejmě plánováno. Říkejte mi cynik, ale od prvních záběrů a příchodu si pro podpis bylo naprosto jasné, jak to bude pokračovat a končit. Oběma reálným lidem to přeji, ale film mi v hlavě dlouho nezůstane.

Všechno musí pryč (2010)

100% melancholoida s žádným koncem, ani happy, ani unhappy. vše prostě od začátku do konce jen plyne. Minimalistický Will a jeho trávníková epizoda. ~ Everything is not yet lost

Neviditelný symbol (2010)

Ještě jako malé holčičce se jí vytratil tatínek do "jiného světa". Žije, ale mimo realitu. A protože měla holčička ráda čísla a matematiku a tohle byl pro ní šok, v následujících letech a dospělosti se tak takový zážitek promítl do psychické poruchy. ~ Takhle začíná film, který se snaží na začátku říkat něco jiného, mě ale nezmate. Holka je tak trochu po tatínkovi, taky je mimo. Do toho se připlete ještě její kolega z nové práce a začíná něco, kde mi chybí jediná postava a rekvizita - psychiatr pro herce a kýbl plný prášků na hlavu. Výsledek totiž není zdaleka romantické rodinné komediální drama, je to tragikomedie, která je mnohem víc tragi, než komedie. Tam je vlastně jen NĚCO , co se tváří jako humor, ale divák cítí, že je něco špatně. A zase, je to odborný dohled psychiatra při natáčení. Pokud by byl, scénárista by musel brát prášky a tohle by nikdy nenapsal. ~ Ještě je tu jedno možné řešení: Jde o umělecký záměr. Pokud tomu skutečně tak je, je zapotřebí ještě pečlivější psychiatrický dohled.

Beneath the Darkness (2011)

Děj filmu je docela blbost. (mínus) Příběh zaměřen na teenagery, (mínus) Všechno, co byste od života s prdelákově na střední škole čekali, roztleskávačky, fotbal, domácí úkoly o Macbethovi..., (mínus) Děj thrilleru podle béčkové šablony, dětem nikdo nevěří, blablabla... (plus) Dennis Quaid ~~~ Pro DVD tak akorát.

Rosewood Lane (2011)

Pro některé věci je škoda i těch DVD placek. Příběh laciný, chování postav divné, množství postav je zbytečných, s hororem to nemá společného nic, nesympatičtí herci. Na internetu se už pěkně dlouho válí DVDRipy, ale na oficiální stránce stále visí informace "Coming soon to BR and DVD" a trailer tam také stále chybí. Tak proč se to natáčí, když na to sami autoři ve výsledku kašlou?

Přepadení (2010)

Jako rekonstrukce záchrany většiny rukojmí a skonu čtyř "vymatlaných vopicí" (to jinak napsat nejde) v pořádku. Sice bych osobně uvítal větší pohled do zákulisí speciální jednotky a mnohem menší zaměření na osobní život jednoho ze speciálů, ale stačilo to. Víc od toho ale nikdo nečekejte, tajit dech se vám nebude. ~~~ PS: Vzpomínka na Rainbow Six: Rogue Spear - Operace Perfect Sword.

11. hodina (2007)

To je sice všechno moc hezké, ale stejně se moc dobře ví, že řešením je jen vychcípání lidského druhu. Dokud tu budem, tak si budem škodit. Však ona si s náma už příroda nějak poradí. Samotný dokument se tak pro příliš dlouhých devadesát minut nesev duchu "můžeme si za to sami". Filmem se to nijak nevytrhne.

Mezi vlky (2011)

Scénárista by zasloužil. Pár facek. Nic, VŮBEC NIC ani v nejmenším překvapujícího. Nic. Naprostá sterilní nuda s digitálními akčně kamerou "rozshakeovanými" vlky, kdy jeden přeživší za druhým předvídatelně chcípá a ve chvíli, kdy se mají všichni pohnout a jde jim o krk, tak vymýšlí motlitbu (!!!???). "Unknown Taken Grey Liam" mi přišel už dost stereotypní, postava copy&paste z několika jeho jiných filmů, naprosto beze změny, všeználek, všeuměl. Znovu tak další film, u kterého bych bral konec už v jeho polovině. Takového zbytečného plkání, takových špatně udělaných vlků. Bez FFWD k nekoukání. Sestříhat tak o půlhodinu keců. ~ 1,5*

Kocour v botách (2011)

Nevěřil bych, že bude něco ještě pitomějšího, než byl poslední Shrek a hle, jde to. Neuvěřitelná nudná nezajímavá z prstu vycucaná pitomost ani vtipná ani hezká. Ve chvíli, kdy jsem čekal konec, jsem zjistil, že mě čeká ještě druhá polovina filmu. Shrekův Kocour v botách NEMÁ na to, aby měl vlastní film. Vejce je odporné a tohle celé zasazené do "normálního" světa lidí je absolutní haluz. Vsuvky s "Jack a Jill", kachnou a vlastně vším okolo tomu nasazovaly průběžně korunu. Jediným plus tak je fakt, že se tam nezpívá. * za těch pár narážek na skutečné číči (světýlka např.) a žádné zpívání.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Poměrně spokojenost. Nečekal jsem od toho nic jiného než snímek pro potřeby vypnutého mozku a prostě "konzumaci". Konzumoval jsem celý film a popravdě bych konzumoval i o něco déle, kdyby byl film delší. Pokud přijmu skutečnost, že svět, nápady a příběh spolu s opravdu "nečekanými" zvraty jsou poplatny předloze ze začátku 20. století, pak nemám problém kvalitní *** udělit. Znovu už to vidět nemusím, ale nenudil jsem se a doufám, že se těch $250 milionů Disneymu přinejmenším vrátí. Raději bych totiž viděl pokračování Johna Cartera (knížek na to je dost) než pokračování plochých hitů ála Transformers či Rise of the Planet of the Apes (což neznamená, že po pokračování nějak toužím). ~~~ PS: CineStar Anděl, sál 2, 2D - sál tak z půlky zaplněný (nečekané, většinou sedíme v sálu jen v pár lidech), nikdo po konci filmu (až na jednoho člověka) neodešel, všichni potichu čekali na konec animovaných titulků (ve kterých nic ani nebylo). Přišlo mi tak, že by lidi klidně seděli dál a ještě chvíli na něco koukali. I tohle mi přišlo zvláštní, protože většinou se hordy zvedají hned s prvním náznakem konce hraných obrázků na plátně. A celkem dost lidí zůstalo i na úplný konec filmu - film totiž končí po titulcích! (jen škoda, že po nich nebyl žádný "dovětek" :) ~~~ PS: Barsoom Bloopers z BR bonusů.