Pevnost Boyard (2016) (pořad)

Je fajn mít zpět Boyard, asi jako kdyby se členské země EU rozhodli znovu vzkřísit Hry bez hranic - taky by to v dnešním podání bylo... mírně vyčpělé a zvláštní. U Boyardu tomu tak ale být nemuselo, kdyby se to drželo původních francouzských kolejí, minimálně z doby, kdy jsem původní díly sledoval, a o chechtáky na pomoc někomu nebo něčemu soutěžily týmy naprosto neznámých lidí, kteří se prostě na tohle těšily a rozhodly se to podstupovat. Jenže, to by nebyly české televize, aby se to nesnažily ozvučit a oživit VIP osobnostmi. Jako některé se fakt ukázaly, ale postrádalo to šťávu. Stejně jako tah mít namísto tisíciletého starce-filozofa Rosáka. Eh. Většinou mi přišlo, že soutěžící měli před Furou nějaký respekt, protože to pro ně byl někdo neznámý a rozhodoval, jestli před kamerami vybraný projekt zklamou, ve vesnici s nimi už nikdo nepromluví a oni ztratí možnost zvítězit. Tady všichni kecali s kámošem ve věži, který jim dával dětské hádanky... a vůbec to působilo zkráceně, odfláknutě, bez náboje, jak když si tam fakt vyjeli jen na placený výlet. Navíc vysílání z ničeho nic skončilo a na FB kdosi pod přezdívkou "Pevnost Boyard" (asi správce oficiálního účtu) napsal, že skončila první série a další má být v roce 2017. já vám nevím. Pokud to bude bez Rosáka a ostatních VIP moderátorů Prima pořadů a herců Prima telenovel, tak možná, ale jen hodně možná, jo. Ale tou sama Prima nevěří.

La punta del iceberg (2016)

Dost roztahané drama a zaměstnancích společnosti, kteří nezvládají vysoký tlak a společnost jim v tom rozhodně nepomáhá. Že to tak je bylo jasné od začátku, celé to rozplétání vzájemných provázanic bylo jaksi nadbytečné, rozhodnutí co s tím očekávatelné taky od začátku a konec heroicky nesmyslný, protože by ji společnost semlela jak tvrdý rohlík a už si by se uchytila ani jak doplňovačka zboží v supermarketu, což jí muselo být jasné, protože nebyla blbá. A jim taky muselo být jasné, že něco z toho, co jim vykdákala, musí uniknout. Nevím vůbec proč, ale hlavní představitelka mi hned první scény připomínala E.T.ho.

Hráči (2015) (seriál)

HBO Europe nám nabízí pohled na hromadu vymaštěných svalovců a jejich zlatokopských kurviček z, v Evropě tak oblíbeného, sportovní odvětví amerického fotbalu. Párty, šukačky, drogy, nevěry, IQ houpacích koní přímo úměrné svalové hmotě, luxus, prachy, rozhazovačnost, malost v každém ohledu a Rock. Ten tu hraje ex-hráče, co se přichomítl k možnosti spravovat finance a životy ostatním současným hráčům a moc mu to nejde, ale protože neumí nic jiného, nic jiného mu ani nezbývá. Jeho mentor je podobný blb a během S01 jsem nevěděl, proč je jejich zaměstnavatel dávno nevyrazil, protože neměli kdovíjaké výsledky - to soudím z toho, že se v podstatě celou S01 (**) nic moc nedělo, rozhodně ne komediálního (projevy těch černošských hráčů jsou k pláči, ne k pobavení), dramatického už lautr nic. V S02 (*) se to tímhle směrem už hnulo a já se jen těšil na zvrat ve směřování seriálu směrem pozorování, jak je dva majitelé investičních společnosti doženou pod most a k sebevraždě. Nestalo se a jakýkoliv smysl sledovat tu nudu a nezajímavost dál naprosto pominul.

Criminal: V hlavě zločince (2016)

What? Was? That? --- 0,5* --- Že jsem si nepustil nějakou amatérskou předělávku celého filmu předpokládám jen kvůli množství známých herců, kteří se téhle ukrutné bolestivé srágoře upsali. To je úplně neuvěřitelné. Costner, Oldman, lee Jones, Gadot, Reynolds, Adkins, pár dalších ksichtů známých spíš ze seriálů a nezajímavých filmů účinkují v něčem postrádajícím logiku, jakoukoliv uchopitelný děj, neskonale ubohý scénář, hodně silnou vrstvu těch nejubožejších klišé a imbecilních zvratů... Hrůza! Ryane, ty vole, máš za sebou Deadpoola, ten ti otevřel dveře z tvé pochmurné kariéry někam výše a ty se furt sereš do takovýchhle ubohostí :( To i to tvoje Self/less je proti tomuhle Oscarovka, ke všemu navíc na stejné brdo.

Capsule (2015)

Uff, v tuhle chvíli to tu má 38%? Jako proč? :) Klasický film, žijící z odkazu slavnějších a podstatně dražších souputníků-jednotlivců, rvoucích se o své životy ve vesmíru - Moon, Gravity, Martian. Tady jde o prostě jen nízkorozpočtovou skoro-one-man show z jednoho vesmírného modulu, který se poškodil. Modul je britský, na palubě je britský pilot a nikdo by o téhle misi neměl vědět. Jenže modul je poškozený, nevíme jak moc, a letí si tak trochu kam chce. Jediné, co jakž takž funguje spolehlivě je vysílačka. A díky ní se krom Britů do hry dostává i Rusko a Spojené státy, což by nebyl zase asi až takový problém, kdyby vše nebylo zasazeno do období tzv. Studené války (té z 20. století, ne té současné). Je pravda, že drtivou většinu času koukáme jen do kabiny na jednoho herce, nemohu ale říct, že by mi to vadilo. Film je tak díky tomu ale spíš takovou zteleviznělou rozhlasovou hrou - Guy si povídá s Britskými inženýry, pak si povídá s někým, kdo tvrdí, že je Rus a považuje loď za akt nepřátelství, pak si povídá s někým, kdo tvrdí, že je z CIA a nevěří Guyovi, že si s Rusy nepovídal jen tak a guy se musí rozhodnout, jestli všechno prozradí nebo zdechne. A to je všechno. Levný jednoduchý film, který tratí, krom rozpočtu, na tom, že je už několikátý v pořadí na stejné téma. OK, ale 38% od 34 hodnotících?

Nulté dny (2016)

Zajímavé téma s vizí Pandořiny skříňky, která už nejde zavřít, nebo, ač zavřená, protéká. A ať už si o filmu myslíte že je všechno pravda nebo jde jen o umě splácané a smyšlené téma, je pravda, že je to lepší thriller než mnohá takto zamýšlená filmová a televizní díla. Je tam mnoho mluvících hlav a CGi animací, ale není tam ani nuda ani rozvláčná prázdná místa s plkáním o ničem. --- PS: Ani nechci vědět, co všechno bylo, krom obrazu a zvuku, součástí toho MP4 souboru s filmem...

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Táááák... tohle se oc nepovedlo. --- 2,5* --- První JR byl zvláštní tou atmosférou vyšetřování osamělým vlkem-pochodující rozbuškou a příbehěm. Druhý JR se skutečně raději asi neměl nikdy vracet, protože se tu kupí jedno blbé klišé na druhé a celkově mě to tak připomínalo asi 73. pokračování "kultovního" Taken s Lijánou Nissanem. Ačkoliv extra půlhvězdu dávám za Cruise, protože jen on tenhle film táhne a bez něj by to šlo rovnou na VOD služby, je vidět, že tady se jeho digitální vylepšování v postprodukci asi moc nepovedlo. V různých scénách, i dějově na sebe navazujících, je rozdílně opuchlý, někde dokonce vypadá, naštěstí jen v pár vteřinovém prostřihu, jak kdyby byla do záběru vyretušována nějaká fotografie. Dá se na to koukat, ale důstojný nástupce ten film není.

Gernika (2016)

Nebylo to nijak špatné, jen to nebylo nijak ničím zvláštní. O samotném osudu Gerniky film vůbec není, samotné město leží na okraji příběhu a kdyby se jmenovalo jinak, vůbec nic by se nezměnilo, protože celá ta předesílaná a očekávaná hrůza na pozadí lidských osudů, jež měla všem a všemu obrátit životy, nepřišla a vyšumělo to pár letadýlky a v tomto ohledu zřejmě dosti tenkým rozpočtem. Naopak jde o klasickou romanci válkou a životem válečného korespondenta unaveným D'Arcym se španělskou cenzorkou, která má hlídat, aby se ven nedostalo ani jediné slovo o tom, kterak republika prohrává, jenže je to všechno klasicky červenoknihovnicky zamotané a závěr doslova nemocný, klišé jak z nějaké středověké tragédie ochotníků. Dá se to vidět a nebudete moc ani umírat nudou, ale to díky tomu, že budete čekat, jak se to vyvrbí. Jenže se spíše jen shrbí a potenciál zůstane pohřben kdesi pod troskami.

The Siege of Jadotville (2016)

Extra plus za to, že jim tam nikdo nezařval. Nicméně i tak jde jen o lokální poctu irským vojákům a další z filmů ukazujících jalovost a hlavně celkovou zbytečnost modrých přileb a životů jejich nositelů. --- 3,5*

Městečko Pines (2015) (seriál)

Uměle protahovaná "zombie" apokalypsa s opakující se historií a hromadou telenoveláckých zvrat(k)ů. Ze zdejšího obsahu jsem tedy čekal něco jiného. S03, pokud kdy nějaká bude, bez potíží vynechám. Doteď nikomu z nich nedošlo, že tou chybou v novém světě jsou oni samotní, nemají tam co dělat, jsou "vyhynulý druh". --- Edit: On v tom má prsty Šálalaman, no tak to už dává mnohem větší smysl!