Rozpolcený (2016)

Já vlastně ani nevím, jestli je podle mě tenhle film dobrý nebo ne. Chvílemi mi to přišlo už trochu přes čáru, ale nějak jsem měla pocit, že to tak má být. Ale hlavně jsem byla celou dobu nesmírně nadšená z ústředního pošuka v podání McAvoye, takže jsem dost možná spoustu nesrovnalostí a nedokonalostí přehlédla. Ale film jsem si užila, takže asi dobrý.

Doktor Strange (2016)

Jelikož jsem netknutá komiksy a jsem fanoušek pouze filmových verzí marvelovského (i DC) světa, Doctor Strange pro mě byl úplně nový hrdina. Z toho důvodu jsem s filmem naprosto spokojená, protože jsem se dozvěděla, jak se hrdina stal hrdinou a jak se nakonec stal tím úplně největším hrdinou. Cumberbatche mám ráda a za jeho obsazení do této role jsem moc vděčná.

Kráska a zvíře (2017)

Zvíře se mi líbil víc ve zvířecí podobě, to jeho závěrečné "odhalení" mě rozesmálo. Jinak já osobně jsem za převádění disneyovských animáků do dnešní podoby ráda a ani u Krásky a zvířete jsem nebyla nijak zklamaná. Já jsem především spokojená s obsazením, z Gastona jsem byla nadšená, Emma mi vadila úplně minimálně (je nádherná a krásně se mi na ni kouká, ale její herecké projevy moc nedávám) a chlupaté digi Zvíře mi přišlo stejně lidské jako to kreslené. Pro mě měla i tahle předělávka atmosféru shodnou s originálem - možná i vlivem jisté nostalgie.

Manžel na hodinu (2016)

Soudobé české komedie mám ráda, protože mám ráda české soudobé komediální herce. Pak už je to pro mě jen o tom, co se jim napíše. Manžel na hodinu mě svým příběhem bohužel nedostal a někdy mě vyloženě otravoval. Ale občas jsem se i zasmála.

Divoké vlny 2 (2017)

Příjemná zábava, ale nic, co by mě vyloženě nadchlo. A z příběhu jsem byla místy zmatená, protože jsem měla pocit, že si tvůrci občas protiřečí. Ale vyloženě naprdnutá jsem z tohohle filmu určitě nebyla, takže zlatý střed.

Donšajni (2013)

Poetiku Menzelových filmů a styl jeho vyprávění mám ráda, a tak jsem si Donšajny moc užila. Krásné herecké výkony a krásné dialogy. A asi jsem film sledovala v dobrém rozpoložení, protože jsem si ho vážně užila a rozhodně z něj neměla tak nelibé pocity jako skoro všichni tady.

Všechno nebo nic (2017)

Na jednu stranu mi po celou dobu vadilo, že mi to stylem připomíná romantické komedie z americké produkce a že český (slovenský, polský) film vypadá jinak, na druhou stranu - proč nedělat věci jinak? Ale když jinak, tak jinak, tohle mi přišlo neoriginální a místy nesmírně tupé - což od českého filmu neočekávám. A ano, velmi špatné předabování polských herců má na kvalitu filmu výrazný vliv, ačkoliv nevím, zda šlo vyloženě o technicky špatně provedený dabing nebo jen o provařenost herců, kterým hlasy patřily a o kterých vím, že vypadají jinak. Velkou radost jsem zde měla z Kláry Issové, která mi tady přišla po celou dobu k zulíbání! A za mě byl po herecké stránce tento film moc dobře zvládnutý.

Mlčení (2016)

Bylo to dlouhé, ale ne nudné. Nebo ne hrozně nudné, protože místy mě to už přece jen moc nebavilo, ale příběh samotný mě zajímal na tolik, že jsem nemohla film nedosledovat. A nebyla jsem zklamaná. Pro mě tady byl velkým překvapením Garfield, o jehož herectví jsem neměla tak silné mínění, jaké o něm mám po shlédnutí Mlčení. A příběh jako takový mi přišel velmi silný - a silně zobrazený.

Angel Heart (1987)

Mysteriózní filmy z 80. let mám moc ráda, protože snad všechny, které jsem viděla, byly opravdu mysteriózní. Někdy sice až tak moc, že jsem vůbec nechápala, co se děje, a konec filmu mi to nijak nevysvětlil, ale Angel Heart měl docela pochopitelnou a logickou zápletku. Bavil mě, a to i přes to, že kvůli velkému množství novodobějších záhadných filmů s nečekanou zápletkou jsem od začátku tušila, která bije.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Mám pocit, že to herecké obsazení byl vážně báječný tah na branku. Hlavní téma filmu i jeho mini témata už jsem viděla zpracované daleko lépe - méně povrchně, méně pateticky, méně přemoudřele, více lidsky. A ten konec mi rozhodil celý film, vůbec jsem ho nečekala, protože mě vůbec nic takového nenapadlo - protože mi to jednoduše nezapadá do toho, co jsem celou dobu sledovala. Ale zjevně jsem jen něco nepochopila. Každopádně mám s tímhle filmem stejně problém, protože ačkoliv scénář jako takový považuju za slabší a vadí mi, že rozebíraná témata byla řešena velmi povrchně (jak si rozhodně nezaslouží) a někdy skoro i hloupě, všichni herci do jednoho vdechli svým replikám určitého ducha, takže to, co říkají, nezní tak plytce a pitomě. Díky jejich provedení se mě tenhle film dotkl a působil na mě velmi lidsky - i když ve skutečném životě bychom si mohli leda tak přát být obklopeni tolika lidmi, kteří z rukávu vždy vytáhnou nějaké to hluboké moudro... S hodnocením tady jsem měla velký problém, rozhodně jsem tomuhle filmu 4 hvězdičky dávat nechtěla, ale nakonec cítím, že nemůžu jinak.