Insidious (2010)

Do poloviny mi to ještě přišlo dobré, ačkoliv jsem se z nějakého podivného důvodu vůbec nebála a "lekačky" na mě vůbec nepůsobily. Wan je podle mě moc dobrý hororový režisér a atmosféru vytvořit umí, ale tady to na mě prostě nefungovalo. No, možná fakt jen blbé rozpoložení a vina na mé straně, ale... spíš asi ne. Od poloviny filmu jsem se totiž nejen že vůbec nebála, tam už jsem se jenom smála. Nepamatuju si žádný jiný horor (kromě parodií na ně), kdy by mi "příšery" přišly tak málo děsivé a tak hodně vtipné. Nejvíc jsem se smála u scény, ve které si hlavní obluda ve své dílničce brousí drápy... Nepotřebuju sice vidět děsivé příšery, ale myslím, že Zásvětí mělo být místem děsu a ne... tohohle.

Mimi šéf (2017)

U tohohle filmu jsem se moc bavila, zejména zpracováním fantazijních scén. Základní dějová linka je stejná jako u všech animáků, ale to okolo je za mě docela originální, ale hlavně vtipné a milé.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Tenhle film mě bohužel moc nebavil a na konci jsem byla spíš zklamaná než cokoliv jiného. Nějaký pokus o zápletku tady byl, ale ta mi nepřišla správně vyřešena (bylo to až moc "jednoduché"), takže pro mě ztratila jakýkoliv význam. A na lyrický příběh mi to přišlo příliš strohé.

Psí poslání (2017)

Je to o psech, takže mě to dojímalo, i když příběhy jako takové byly v podstatě dost jednoduché. Ale nápad hodně zajímavý a myšlenka filmu moc hezká.

Lars a jeho vážná známost (2007)

Atmosférou velmi příjemný příběh, ale bohužel mě nedojal a celkově moc nezaujal. Příběh jako takový mi nepřišel moc reálný, takže se nedostavila ani závěrečná katarze.

Logan: Wolverine (2017)

X-meny (filmové) mám ráda, filmy jsem viděla několikrát a moc se mi líbí, některé postavy mi opravdu přirostly k srdci. Tak buď mi přirostly k srdci méně, než jsem čekala, nebo byl tenhle film špatný a nebo jsem se na něj dívala v divném rozpoložení, protože jakákoliv smutná událost, ke které zde došlo (a že těch zásadních bylo dost) mě nechávala naprosto chladnou. Ale u tohohle filmu jsem se asi nejvíc zamýšlela nad pozadím X-menů a světa, ve kterém žijí. A bohužel - malá Wolverinka mi absolutně nesedla.

Proč právě on? (2016)

Na podobný druh filmů musím mít náladu, což jsem bohužel při sledování neměla - ale nebavilo mě to tak moc, že jsem to prostě chtěla mít z krku. Takže subjektivně se mi to vůbec nelíbilo, objektivně nemůžu říct, že by tenhle potřeštěný film byl horší než jiné podobné. Palec nahoru za herecké obsazení a výkony, Francovi takové role sedí Cranston je skvělý snad ve všem.

John Wick 2 (2017)

Jak mám Reevese ráda, tak mi čím dál víc vadí jeho herectví. I přes to se mi dvojka Johna Wicka líbila, akce stála pořád za to a příběh byl - pro mě překvapivě - zajímavý, originální a ne na hlavu padlý. Nejvíc se mi líbil Johnův pes.

Znamení (2002)

Tenhle film je hodně založen na momentu překvapení, takže druhé a další shlédnutí nemůžou být stejná jako to první. Poprvé jsem se u Znamení při jedné scéně rozbrečela strachy, podruhé ani potřetí už samozřejmě ne, ale přesto mě tenhle film bude bavit snad už pořád. Jsem nadšená z hereckých výkonů, z toho, jakým způsobem jsou pronášené repliky - a jaké! Scénář nemá dle mne chybu a celková atmosféra je pro mě pořád úžasně tíživá, a to i když vím, o co jde a jak to dopadne.

Vyvolený (2000)

Poprvé se mi tenhle film moc nelíbil, jenže už si nepamatuju proč, protože podruhé se mi líbil hodně. Nebyla jsem z něj vyloženě nadšená, ale nápad, jeho zpracování i finální zvrat mě dostaly. A ano, nepamatovala jsem si, jak to skončí.