Pravdivá romance (1993)

I když mi přijdou ujeté a někdy tak trochu "o ničem", stejně mě tyhle americké devadesátkové filmy baví. Pořád se v nich něco děje, člověk nemá šanci se nudit a přitom nejsou vyloženě stupidní.

Oko v oblacích (2015)

Pro mě jeden z nejzajímavějších filmů, který jsem v poslední době viděla. Napětí se drželo až do poslední chvíle, ačkoliv ano, místy bylo udržováno už dost na sílu, ale ve finále to splnilo svůj účel. Mimo to jsem si během sledování filmu kladla spoustu otázek a některé z nich mě napadají pořád. Nejvíc přemýšlím nad tím, jak moc "reálný" tenhle obraz je. A jak moc naivní je doufat, že ve skutečnosti to vypadá dost podobně, že i jeden lidský život má pro spoustu lidí pořád váhu, že stojí za to se nad ním aspoň na chvíli zamyslet.

Blair Witch: 20 let poté (2016)

Tak nevím, proč si tvůrci mysleli, že použití úplně těch stejných triků jako v první Blair Witch bude fungovat. Za mě to teda vůbec nefungovalo, ale možná je to tím, že tvůrci k okopírovaným postupům přidali ještě pár (doslova) vlastních, pro mě velmi stupidních nápadů.

Je třeba zabít Sekala (1998)

Jedna z klasik, ke kterým se dostávám tak dlouho, až už je v podstatě pozdě, a já jsem pokaždé trochu zklamaná, protože prostě nechápu, co je na daném snímku tak super. Možná mi jen nesedla určitá zkratkovitost, kdy na mě celý film působil trochu nedotaženě a nedodělaně, jako kdyby mi v něm něco chybělo. Ale absolutně nemůžu popřít sílu příběhu, který byl především naprosto úžasně zahrán.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Prostě další Alenka. Ani jednička mi zrovna dvakrát neučarovala. Je to hravé, barevné, kouzelné, někdy i vtipné, ale pro mě nic ohromujícího a dech vyrážejícího. Nuda to není, ale skvost taky ne.

Bílý pes (1982)

Zajímavé téma zpracované typicky na svou dobu vzniku. Dnes už mi ne všechny tyhle filmy svým zpracováním sednou a ani zde jsem nebyla minimálně z afektovaných hereckých výkonů nadšená. Ale děj jako takový mě zaujal dost na to, abych film dokoukala a rozhodně také ocenila.

Pohádky pro Emu (2016)

Tak z tohohle filmu jsem velmi rozpolcená. Na jedné straně je zde vynikající herecké obsazení (malá Ema mi občas tak úplně nesedla, ale většinou byla sladká a úžasná; Vetchý s Geislerovou hráli nesmírně mile a upřímně, před nimi smekám) a krásná hudba (něžná, ale ne přeslazená). Na druhé straně je zde pro mě zcela neoriginální příběh, jehož neoriginalita by mi ani tak nevadila, kdyby nešla ruku v ruce s naprostou nedotažeností některých detailů. Celkově je pak příběh spíš víc postavený na hlavu než reálný a klišoidní zvraty mu opravdu nepomáhají.

Ostravak Ostravski (2016)

Denik ostravaka jsem milovala a smála jsem se u něj dost často a dost nahlas. Bohužel mi tenhle film nepřišel ani z 30 % tak vtipný. Pro mě je však velké plus a velké překvapení právě to, jak dobře z úst herců "ostravština" zní - u některých zněla lépe, u některých hůře, ale pro mé uši u nikoho vyloženě blbě. Jelikož jsem z Ostravy a znám část tamní kulturní scény, nejvíc mě na tomhle filmu asi bavilo poznávat ostravské prostředí a hlavně pak ostravské divadelníky. Ale jinak se tenhle humor asi do filmu moc nehodí.

Boj za svobodu (2016)

Postavení černochů v USA je jedno z mála témat, které může být zpracováno v podstatě jakkoliv, a stejně se mi výsledek bude líbit. Ale tím rozhodně nechci říct, že by bylo právě v Boji za svobodu zpracováno vyloženě blbě. Hrál tam McConaughey, takže o vyloženě blbém zpracování opravdu řeč být nemůže. Ale i přes jeho (a dalších, např. Mahershala Ali, na kterého v poslední době pořád někde narážím a který se mi líbí čím dál víc) vynikající výkon a zajímavé téma mě tenhle snímek nijak výrazně neoslovil. Ale trochu jo.

Ben Hur (2016)

Po pár dnech si pamatuju akorát to, že se zde objevil Rodrigo Santoro jako Ježíš a že jsem z toho byla dost hotová. Jinak to bylo asi méně velkolepé, než jsem čekala, a asi stejně tak o ničem, jak jsem čekala.