Dívka ve vlaku (2016)

Některé aspekty se mi vzhledem ke znalosti knižní předlohy posuzují těžko, např. jak moc byl film vlastně srozumitelný nebo jak moc (ne)působil zmateně. To, že se do filmu nevejde celá knižní předloha, je za mě v tomhle případě velká výhoda, protože filmová Rachel na mě daleko méně působila jako šílená pipina (zlatá Emily Blunt!) a celkově na mě film působil "učesaněji". 4 hvězdičky dávám za to, že mě film dokázal nadchnout o dost víc než kniha.

Temné údolí (2014)

Rozjezd příběhu se táhl přes celou první polovinu, ale druhá polovina nepůsobila oproti předchozímu ději přehnaně akčně. Ačkoliv se toho najednou dělo více a nešlo již jen o uvedení do děje, mělo i akční dění pomalejší spád a zapadalo do celkového tempa filmu. Atmosféra byla po celou dobu tajemná a temná, až do úplného konce. A pro mě navíc šťastné shledání po letech s Tobiasem!

Noční zvířata (2016)

Tenhle film ve mně zanechal velice zvláštní pocit a po velmi dlouhou dobu. Snad díky jemné režii a hereckému výkonu Amy Adams, které umožňují divákovi nahlédnout hlouběji do duše hlavní ženské postavy, nevyznívá její příběh mdle a nudně, i když je vyprávěn souběžně s velmi dramatickým knižním příběhem.

Do neznáma (2016)

Sonda do psychologie člověka, pro kterého je i smrt na Marsu vším. Pár zajímavých myšlenek o tom, proč člověk touží dobýt vesmír a objevovat nové světy. Díky vynikajícímu hereckému výkonu Marka Stronga mě tohle (skoro) monodrama vůbec nenudilo.

Kubo a kouzelný meč (2016)

Po vizuální stránce super, po příběhové stránce ještě víc super. Animáky z poslední doby mi dělají velkou radost a ani Kubo mě nezklamal. Dojal a pobavil a velmi zaujal originalitou příběhu i zpracováním.

Matky na tahu (2016)

Tak jestli jsem něco nepotřebovala, tak to bylo ještě více odradit od mateřství... Z první části tohohle filmu na mě dýchala strašná depka, která se najednou záhadně vypařila a všechno bylo fajn. Typická o ničem komedie, ale Mila Kunis je fajn baba a hezky se na ni dívá. Ale smát jsem se tady neměla moc čemu...

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Pro mě je to trochu zvláštní, protože to, co se dělo ve filmu, je na jednu stranu obrovské drama, na druhou stranu se to ale jako tak velké drama zase netvářilo a z další strany to vlastně jako dost velké drama celé působilo. Eastwoodova režie mě zatím dostala pokaždé a herecký výkon Toma Hankse mě snad zatím taky nezklamal, takže tenhle film pro mě byl velkým požitkem.

Město 44 (2014)

Tak některé scény šly absolutně mimo mě, protože formálně a částečně ani obsahově do celého filmu nezapadaly. Jestli to byla snaha o nějakou uměleckost netuším, mě to dost narušovalo pozornost a celkový dojem z filmu mi tyhle ujetiny dost zkazily. Na druhou stranu oceňuju brutální realistické záběry a pohled na historickou událost z první ruky.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Příběh je sám o sobě tak zajímavý, že si neumím představit, jak by se dal zpracovat špatně. Ale tohle zpracování bylo skvělé, za mě především vynikající herecké výkony.

Sedm statečných (2016)

4 hvězdičky za herecké obsazení, protože pro některé herce mám slabost a každý film, ve kterém se objeví, je pro mě už díky nim skvělou podívanou. Na Sedm statečných se celkově koukalo docela dobře, ale bez patosu a některých hloupostí by to pro mě bylo ještě lepší.