• Western

Zraněná srdce (2019)

Příběh jednoduchý, děj celkem jasný. Počáteční chemii u mezinárodních milenců se nepodařilo do filmu nacpat a ostatní děj by si zasloužil také větší hloubku, dramatičnost a napětí. Ale jinak bych film neodsuzoval. Jak je předem avizováno, má pohled na poválečnou situaci z obou stran a ukazuje i na zbytky fanatismu, a to opět na obou stranách. Ano, mohlo to být lépe zpracováno, ale špatný pocit z filmu nemám.

Ticho před bouří (2019)

Ó, jaká škoda. Děj nebyl špatný a kdyby se filmařsky i scénáristicky přitvrdilo, mohlo to být dobré. Jakmile se někde v půlce začalo hovořit o "hře", tušil jsem průšvih. A závěr byl jasný. Film patří do kategorie, kde jde jen o jednou. Udělat z diváka blbce!!! Přitom výkon Mathewa byl slušný a bavil.

Gentleman s pistolí (2018)

Redfordovo loučení nedopadlo dobře. Popochází, usmívá se, ale už nehraje. Poděkovat může i tvůrcům, za nezáživné zpracování, které by maximálně unesla televize.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Opět úžasné a zběsilé akce. Úroveň, nebo spíš osobní pocit, sráží rádoby humor mezi hlavní dvojicí mlátiček. A to především jejich špičkování a zbrklé narážky proti sobě. Já jsem z toho humor moc necítil, bylo moc jednoduché až dětské. Všechno ostatní je ale v pořádku, dobré a divoké nápady, zběsilá jízda jako vždy. I když je to jakýsi odskok od klasické série a větší parta tam možná také chybí.

Zelená kniha (2018)

Toto není film, u kterého bych se za každou cenu chtěl rozepisovat a zdůvodňovat, proč... Kvalitní a zábavný film! Jen nechápu, že jej spousta kin u nás vůbec nehrála. 90%.

Strážci Galaxie (2014)

Samozřejmě, není to klasická Marvel-ovka, jako většina jiných. Spíš taková opravdu pohádka. Ale je příjemně humorná, a to je tady asi hlavním tahem.

Osamělá holubice (1989) (seriál)

První díl celkem v poklidu uváděl do následujícího děje a hlavně seznamoval s postavami. To jsem si říkal - uvidíme, jak bude dál. A od druhého dílu nádherně zpracovaná "jízda" za novým domovem. K tomu epizodní odbíhání k některým postavám z úvodu a čekání, jestli se někdy potkají s ostatními. Herecky silně obsazeno a potvrdím, že vévodil všemu Robert Duvall. Western v takovém stylu jsem asi ještě neviděl. Střílečky a hlučné saloony zůstaly někde bokem. Nahradily je početné konverzace, nástrahy dlouhé cesty a úchvatná příroda.

Trabantem tam a zase zpátky (2019)

Tentokrát trochu jinak podáno, než předešlé filmy. Autor si je vědom, že jde o poslední kousek ze série a už si loučení jen tak užívá (míním zpracování). Film je více odlehčený, hodně humorný a všichni si to očividně užívají. A zrovna tak i já přistupuji k hodnocení. Netrvám na důsledném dokumentarismu nebo cestopisu, které byly cítit v minulých dílech a beru to jako hodnotnou zábavu. Téměř dvouhodinová stopáž mě překvapila, protože najednou byl konec a byla půlnoc (viděno v Kinematografu bratří Čadíků). Jedna z nejlepších "komedií" tohoto roku.

Pašerák (2018)

Kdo věděl, že se bude dívat na Eastwooda, nebyl zklamán. Opět režie, produkce a hlavní role. V klasickém jeho současném stylu. Pomalejší, ale promyšlené, místy až milé. A v jeho věku všechny ty úkony obdivuhodné. Dokonce nezvyklý humor.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Jako by dvojku natočil někdo jiný. Úvod byl slibný, ale potom už jen vleklá a dlouhá cesta ke konci. První díl mě nejprve nijak neuchvátil, ale po druhém zhlédnutí jsem to přehodnotil a celek zapůsobil docela mile. Tady vím, že sledovat dvojku podruhé, je zbytečné. Spousta efektů nezachrání film skoro bez děje a se mdlým podáním. Tohle mělo mít jiné grády. Ale ono tam, vzhledem k více než dvouhodinové stopáži, toho děje bylo pramálo. A nebyl ani humor.