• Western

Mickovy modré oči (1999)

Hugh Grant mě ve filmu nevadil, spíš provedení filmu samotného. Viděl jsem až teď a konstatuji, že se vůbec nic nestalo.

Vera Cruz (1954)

V každém třetím hodnocení nějakého westernu najdeme popisek, že se jedná o netradiční western. Tomuto zjednodušení bych se rád vyhnul, protože všechno, kde jsou koně, pistole a Západ je western. Tento film z oblasti Mexika působí více jako historický. Obsazení dvou hlavních hrdinů je velkou starou klasikou a příběh samotný, kde dva chlápci a dvě ženské se neustále snaží ostatní z „party“ podvést a uloupit bednu zlata pro sebe, je dobře natočený a i po těch létech zaujme.

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Stará komediální klasika, americký humor okořeněný Itálií. Nevím, možná scénář vychází z nějaké divadelní hry, protože tento ráz si film zachovává. I po létech a v jiném století potěší lehký humor, s předvídatelným koncem.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Čekal jsem avizovaných + - 60% a šel na film tak nějak z povinnosti. A příjemně mě překvapil výsledek. Že se nejednalo ani tak o klasický komiks, se všemi těmi pozlátky, který by se už jen plácal kolem dokola a hledal nějaké to ukončení. Naopak to byl příjemný akčňák a místy mírně potemnělý a poctivý thriller. Takže i když ne pecka, tak mě to rozhodně bavilo. A spousta akčních scén byla suprová.

Nevědomí (2013)

Námětem nijak originální, ale zajímavě podané. Vizuál určitě velmi dobrý. a tempo vyrovnané, ani sprint, ani rozvleklé mazanice.

Zbožňuju trable (1994)

Nenáročný film, a z dnešního pohledu nebýt dvou hereckých jmen, tak by to bylo asi horší. Jinak si při takovém filmu člověk uvědomuje, jak ve starých filmech byli milovníci téměř vždy postarší (v tomto případě Nick o 27 let od Julie) oproti ženám, které po nich šílely. A to i v českých filmech.

DC Sniper - 23 dní strachu (2003) (TV film)

Pohlížím na to jako na TV film a této kategorii hodnotím jako celkem slušné. Příběh podle skutečné (a celkem hrozivé) události má svou dramatičnost a coby hraná rekonstrukce nepotřebuje ani nějakou další hloubku.

Smrtelné stroje (2018)

Když se rozhlédnu kolem, tak budu při hodnocení docela hodný. Po zkušenostech z jiných post-teenage filmů z posledních let jsem čekal jen průšvih. A proto i trochu nadhodnocení. Ve filmu se něco dělo od začátku do konce a hlavně tady nebylo spousta dlouhého, osvíceného tlachání. Jednoznačně to vyznělo jako sci-fi pohádka, určená pro ty dospívající. A protože mě to nenas-štvalo ani nenudilo, tak dávám slušných 69%.

Crazy Joe (2013)

Každého jednou potká nějaká viróza. Jasona potkala tady a to formou béčka. Na druhou stranu na Stathama se mohu dívat kdykoliv, takže to proběhlo v pohodě. Zvláštností této akce je, že je příběh přelitý červenou knihovnou, a to je u toho chlápka trochu podivné, zvlášť když se drsňák a veterán (s duší Juraje Jánošíka) zamiluje do jeptišky. Která mimochodem vypadá svým zjevem opravdu věrohodně. No nic, šlo to.

Srdečně vás vítáme (2017)

Velmi slabé. Ačkoliv jsem doufal, že to bude průměrně dobrá a oddychová komedie, tak se nepodařilo. Každých následujících 20 minut bylo slabších a nezáživných. A to téma? Ve Francii možná komediální, ale v našich končinách mě tahle "charita" zrovna moc humorná nepřišla. My tu přece máme spolehlivé "sociální programy".