Po strništi bos (2017)

Vzpomínky na dětství, téměř bez příběhu - proč ne. Ani na ten sentiment se zase tak moc netlačí. Úsměvné místy, s dobrými herci a ani ty děcka nebyly tak stršný. Takže celkem další milý film od Svěráků. Trošku mi vadil ten skok do zimy, protože to působilo jak kdyby chyběla část filmu a hodně mi vadilo pro mne absolutně nevěrohodně nahozené to rodinné drama. Chápu, že otec - hospodář na vesnici a před 70 lety, že je to jiný kafe než dnešní rodinný vazby, ale aby senil , kterej prohrál střechu nad hlavou v hazardu panoval v rodině dál takovým způsobem jakým to je ukazováno, aby byl zavrhnut syn, kterej chtěl z majetku alespoň něco zachránit a aby si druhej syn ve vlastim domě nechal od dědka nakládat jak pětiletej harant. To by musela bejt rodina složená výhradně z retardovanejch a to nebyla. Tuhle věc jsem úplně nepobral a vlastně mi i zkazila druhou polovinu filmu.

Já, Tonya (2017)

Nemám rád sociální dramata, je to můj osobní problém a bez ohledu na kvalitu při sledování trpím asi proto, že v reálném životě si těhle sraček všímám víc než je zdrávo. První hodina filmu je právě jen o sociální beznaději, naštěstí se to v druhé půlce dějově rozjede a přibude i humoru. Je to velmi originálně vyprávěný životopis s výbornými herci a scénářem s již už zmíněným sociálním přesahem a s trochu podivným, ale funkčním humorem.

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Historická data si tenhle TV film bere jen za osnovu. Do ní vkládá trochu politiky hodně romantiky, intrik a především v závěrečné hodině i dost nekompromisní červenou knihovnu. Je to maximálně komerční po vzoru např. seriálu Victoria,Tudorovců, rozhodně nečekejte Wolf Hall /samozřejmě mám na mysli přítup k látce, nikoli historické období/. Povedly se lokace, kostýmy, herci jsou dobří, je to vyprávěné lehce a s humorem. Výhoda je, že předem víte do čeho jdete. Slušný zástupce historické limonády s pěknými obličeji.

The Ballad of Lefty Brown (2017)

V dnešní době každej film, kterej nemá za cílovku dospívající děcka nebo festivalový rozumbrady, zaslouží hvězdu navíc. Tady se točilo pro 40+, pro lidi který už tak nějak tuší, že moudrost stáří jde ruku v ruce s demencí. Western, revenge, krimi zápletka, to všechno podle mýho tvoří jen podklad pro obrovskej prostor intimního herectví, který bohužel využívá pouze Pullman, ten však geniálně. Druhou hlavní roli má Tommy Flanagan, kterej určitě není špatnej, ale já sí na jeho místě pořád představoval Jeffa Bridgese. Jinak dávám 5*, hlavně pro to, že tuhle utahanou, nudnou litanii o přátelství brzy zdejší adrenalinoví odborníci pošlou pod 60%, což v kontextu hodnocení např. Marvel produkce je víc než smutný.

Rebel v žitě (2017)

Jako film sám a o sobě to příliš neobstojí. Dramaticky taky nic moc, ale dohromady se znalostí knihy to byl pro mne zážitek. Měl jsem pocit blízkosti samotnému procesu psaní a myšlení velkého spisovatele.

Souboj pohlaví (2017)

Emma Stone hraje skvěle, ale jinak mě to úplně minulo. Celej ten marketingem vyhoněnej zápas mi přišel debilní a pokryteckej. V prvni řadě jde vždycky o prachy. Zas a znova o boji homosexuálů nebo na střídačku holoukost, až i normálním tolerantnim lidem to bude k zblití.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Už minulý díl mi přišlo, že sága je v současnosti už jen pro 40 - 55 leté fans a že je to film výhradně pro nostalgické pamětníky. Ale je to zřejmě omyl, když do toho mickey mouse hází ty neuvěřitelný peníze. I když jsem asi v průběhu posledních 20 let viděl všechny díly, tak rozhodně nejsem fanoušek a tenhle díl mi většinu času nedával smysl, v tom chaosu jsem se začal orientovat až ke konci. Všechnu koncentraci mi vzaly nabotoxované malinově zbarvené rtíky, věčně nedovřené rtíky Daisyny, poslední rtíky Jediů, tupě deklamující metafyzické formulky o síle. Tak tahle pornoherečka je poslední nadějí a já doufám, že to v příštím díle pořádně rozkouří.

Bright (2017)

Tohle strašně zabilo to honění se za hůkou. Skvěle nahozenej fantasy kastovní systém s fungující a hláškující buddy dvojkou - to přece úplně stačilo. Mohl to bejt všední den jedný policejní posádky brodící se až po kolena v přepálený negaci americkýho snu, to má přeci tak velkej potenciál. Ale ne to prostě nestačilo a tak od 40 minuty dominuje b-čkovej, krkolomně vyprávěnej a špatně režírovanej fantasy nesmysl. Velká škoda.

Silnější (2017)

Uvěřitelné drama se skvělou režií, kamerou, Jakem Gyllenhaalem a Mirandou Richardson se v poslední půlhodině /pravděpodobně pod tlakem producenta/ láme v limonádu plnou patosu a hloupých dialogů. Možná ta hlavní myšlenka o tendenci společnosti vytvářet hrdiny bez ohledu na reálný stav věcí je tak v závěru obrácená úplně naruby a to je škoda. Oskarovka v dobrém i zlém.